We Are Your Friends

• Francie We Are Your Friends (více)
Trailer 1

Příběh o hledání vlastního stylu zasazený do světa elektronické hudby a hollywoodského nočního života, ve kterém ctižádostivý 23letý DJ Cole (Efron) tráví dny tím, že kuje pikle se svými přáteli z dětství, a po nocích pracuje na skladbě, se kterou udělá díru do světa. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy se seznámí s charizmatickým, ale poněkud pošramoceným postarším DJ Jamesem (Bentley), který si ho vezme pod svá křídla. Věci se však zkomplikují, když se Cole zamiluje do Jamesovy mnohem mladší přítelkyně Sophie (Ratajkowski). S tím, jak zapovězený vztah nabývá na intenzitě a rozpadá se jeho přátelství s Jamesem, musí si Cole vybrat mezi láskou, loajalitou a budoucností, pro kterou je předurčen. (Freeman Ent.)

Trailer 1

Malarkey

Dlouho jsem na tenhle film čekal. Nabídnout film ze světa DJů je totiž pokaždé hodně zajímavým zážitkem a zase tak často se s ním člověk nesetká. Zac Efron tu hrál mladého, nadějného a já byl docela zvědavej, jak to všechno zvládne. Nakonec on jediný byl opravdu relativně normální. On a zkušenej producent a DJ, který se rozhodl ho zaškolit, a na kterém se hodně slušně podepsal čas a sláva. Ve výsledku hudba zase tak zajímavá ve filmu není, což je asi největší průser. Netěží totiž z originality, ale z dnešního oblíbeného big-room houseu, který má jediný smysl, a to zničit davy v klubu, čemuž já příliš nerozumím. Pár zajímavých hudebních zážitků se tu sice objeví, ale není to žádná hitparáda. Vše vynahrazuje až závěr, který je evidentně od srdce, ale nikdo by ho Zacovi jen tak nevydal. Spíše ta skladba má kouzlo daného okamžiku a faktu, že jsem během hodiny a půl poznal jeho kamarády, o kterých tato skladba také je. Nicméně samotný závěr a zkušený DJ je pak to jediné, co je na tomto filmu opravdu zajímavé. Závěr je alespoň trošku originální a zkušený DJ pod nánosem peněz, drog a chlastu sem tam má i docela pravdu. Kolikrát i krutou pravdu. ()

Aluska88

Stylový kousek natřískaný luxusními tanečními songy, který Vás přivede do světa elektronické hudby L.A. Výborné obsazení party mladých kluků, kteří žijí nočním životem, nekonečnými párty a poflakováním se po prosluněném městě snů. Zac Efron je krásný, to ví(dí) snad všichni, herecky se hodně posunul, i když co se týká jeho projevu zde, oproti ostatním mi přišel svým výkonem docela pozadu. Nejvíc si mě svým výkonem získal Jonny Weston coby Mason a Alex Shaffer coby Squirrel. Jona Bernthala jsem poznala, jen co promluvil:) Ten jeho výrazný hlas jsem prvně poznala ve válečném nářezu Fury a nyní ho již nelze zapomenout. Emily Ratajkowski je kočka s luxusními rty. Film se mi moc líbil. Co takhle natočit podobný z 90tých let?:) Taneční hudbu miluju, zejména eurodance, trance, 90's a early 00's. Moderní doba však přináší také výborné pecky. Z We Are Your Friends rozhodně stojí za zmínku následující: We Are Your Friends, Desire (Gryffin Remix), Cole's Memories. ()

Gemini

Byly doby, kdy v určitých kruzích představoval největší zlo High School Musical, jehož hlavním apoštolem byl Zac Efron. Od té doby ale uplynulo už celkem dost vody, a jmenovaný mládenec urazil docela slušný kus cesty. I tak je ale na We Are Your Friends asi největším překvapením, že navzdory lehce varujícímu obsazení, synopsi a stopáži se nedá říct, že stojí Za Kefron;) Na druhou stranu bohužel pokud jde o hudební stránku a slibovaný náhled do hlav DJů, se i přes skutečnost, že tu hlavní hrdina rozmlouvá s někdejším megaobjevem Hollywoodu Wesem Bentleyem i sám se sebou o podstatě elektronické hudby, její tvorby, a o spojení s myslí DJe i davu svíjejícího se v příslušných BPM, nedá říct, že by se tu dělo něco nad kvalitativním limitem Step Up 1 až 67 (kde se hraje jiný styl) - nebo určitými segmenty Klubu Sráčů:) A pokud jde o příběh/děj, mluvíme o úrovni lehce nad zmíněnou nekonečnou sérií Step Up. Aby to nevyznělo zle - není to provar, to ani omylem. A nutno říct, že i Emily Ratajkowski dokáže roli módního doplňku, zmítaného mezi dvěma muži, v takovémto druhu filmu zahrát obstojněji, než byste čekali od slečny, která (nutno uznat, že svým způsobem moudře) vystavila svůj veškerý kapitál na odiv hned v počátku kariéry (ano, myslím tím ten videoklip, k němuž ani nestojí za to mít puštěný zvuk). Dá se to připodobnit k Maggie Grace v Lockoutu;) Tvůrci jen poněkud nezvládli míru, do jaké má film působit vážně a jak vážné (a jak zobrazené) věci by v něm chtěli mít. Step Up je mimo technickou část věci jednoznačně přiznaná naivní šablona - We Are Your Friends se ale snaží tvářit jako seriózní drama z hudebního prostředí o nelehké cestě "jednoho z mnoha" na vrchol. A to zkrátka a dobře nefunguje, byť se samozřejmě nedá nesouhlasit s tím, že drogy jsou špatné, áno, byť by vypadaly sebevíc cool. V tomto případě víc než jindy platí, že krátká stopáž leccos zachraňuje. 50%, dejme tomu. ()

Fr

„KDYŽ JSTE DJ, MUSÍTE ZAČÍT S JEDNÍM SONGEM. A POKUD JE DOSTATEČNĚ VĚROHODNÝ, UPŘÍMNÝ A POKUD JSTE DO NĚHO VLOŽILI TO, KÝM JSTE, PAK MÁTE ŠANCI ZASÁHNOUT I OSTATNÍ. A TO JE MOŽNÁ VAŠE VSTUPENKA KE VŠEMU…“ /// Tak tý hudby je tady fakt hodně. Dost mě prudí, ale to je můj problém… Cílovka je někde 30let vodemně (dopředu dědku!), takže nezbejvá než koukat na kroutící se roštěnky (je jich tady naštěstí víc než hudby) a snažit se pobrat příběh, kterej je prej (hlavně) vo hledání DJ rukopisu. Všude samá hudba (to už si říkal vole, taky ženský…), mládež, která potřebuje povzbudit fetem (kolikrát ti mám říkat, že extáze není fet, ale taneční droga! Děti, lentilky…), neustálá pařba (jasan, takovej je přece život!) a kluk se snem. Když to shrnu, je to na mě dost dlouhý. Navíc nemám dojem, že bych jim to (všechno) záviděl (snad jen to L.A.). Ale beru, že je to uvolněný, mládežnický drama ze světa, kterej není pro starý. Nebo pro ty bez intuice a talentu. Taky uznávám, že z toho Efrona by něco mohlo jednou bejt! 2a½! ale dávám (z lítosti) 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět, jak vypadá reklama na PCP (nebo jinej fet). 2.) Hledám návod, jak rozjet párty. 3.) Často šlapu vodu u pódia. 4.) Thx za titule „richja“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Zac Efron mi začíná celkem sedět, jeho filmy jsou trendy a kouká se na ně příjemně. We Are your friends je typický chill movie s pěknýma kočkama ( Emily jsi boží!!), slušnou hudbou, pořádnou párty a nechybí i drogy, tedy víceméně život dnešních teenejždrů. Příjemně jsem se bavil, ke konci však lehce dojemné až smutné. 80% ()

• Zac Efron se musel kvůli roli Colea naučit dělat DJe. Pomáhal mu s tím švédský DJ Alesso. (romajz15)
  • Natáčanie odštartovalo 18. augusta 2014 v San Fernando Valley. (peiton)
  • Originální název filmu We Are Your Friends vychází z názvu skladby hudebního dua Justice, která zazněla i v traileru. (vteco)