Grace

Grace: The Possession

Horor / Thriller

USA, 2014, 87 min

• George Stobbart

Nábožensky založená slušňáčka Grace sa dostane na internát a objaví život, aký dovtedy nepoznala. Akoby jej ale nestačili bežné opojné látky ako ostatným študentom, začne ju opájať aj nadprirodzená sila a nebude to práve dobrá víla análka. Aby sa nepovedalo, že človek pri tom filme dostatočne netrpí už pre ten primitívny obsah, tak je spracovaný aj otravnou kamerou; tentoraz pre zmenu nie kvôli found footage ale pre point-of-view. Takže sa po pár minútach na dianie pozeráme akoby z očí hlavnej hrdinky, ktorá si aspoň dostatočne obzerá sexicu Alexis Knapp (najsvetlejší bod filmu), inokedy má však asi soviu hlavu, točí s ňou jak dement na kolotoči a pozerá úplne mimo. A čo som ešte zabudol? Aha, že je to predvídateľná a nezáživne natočená kravina.(23.10.2014)

• tron

Grace má dve výhody: je krátka a má jeden prvok dosť originálny na to, aby vyložene neštvala ľudí, ktorí nemajú radi found footage o posadnutí démonom. Grace totiž, a teraz prichádza na radu ťažká pointa... nie je found footage! ČOŽE?!? Veru tak. Nie je. Môže tak pôsobiť z trailerov, ale ten dojem vytvára fakt, že je snímaná z pohľadu obete. V podstate to isté, čo Maniak s Elijahom Woodom. Takže hrdinku vidíme len výnimočne. Vidíme ju napr. keď sa pozerá do zrkadla a finálne vymetanie vidíme takisto z jej pohľadu. Podobne, ako kameramanovi Maniaka, aj kameramanovi Grace to umožňuje zvoliť viacero šikovných uhlov snímania.(12.12.2016)

Tenhle rok by mohl být hororovým rájem, vážně!Kolik to už bylo filmů?Patnáct?Dvacet?A vole ani jeden opravdu povedenej.Grace je další rutinní horůrek na jednu nudnou noc, ve kterým oceníte hlavně ty luxusní stehýnka spolubydlící hlavní hrdinky.Lin Shaye se jasně stává horor babčou století, i když v tomhle filmu hraje fakt nesnesitelnou píču.Nebýt opravdu povedeného finále, dal bych týhle x tý variaci na vymítání hodně míň.45%.(1.12.2014)

Filmu nezbývá nic jiného než vykrádat své známější a také uznávanější filmy o vymítání. Postava hluboce věřící babičky je výborná a dodává celému filmu určitě body navíc, pár záběrů se opravdu povedlo, konec (samotné vymítání) je opravdu dobrý. Určitě neurazí nikoho, kdo má exorcist tématiku rád. Slabší tři hvězdy.(5.6.2018)

• KUFI

Napad dobrej, originalni a i dobre zpracovanej. Libilo se mi, ze tam zakomponovali takovy veci jako mrkani, nebo tras kamery pri cisteni zubu. Za tyhle detaily davam jednu hvezdu navic. Pokud me pamet neklame, tak jsem podobne dobre zpracovanou 1st person scenu videl zatim pouze v beckovym DooMovi. Skoda, ze je to jinak nudny a stokrat videny tema a navic tomu schazi atmosfera. Poslednich 5 minut jsem si musel dodatecne pretocit, protoze jsem u toho usnul. Tamta baba (schnell google...Lin Shaye), ktera taky hraje v kdejaky srajde, je mi krajne nesympaticka.(30.12.2014)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie ve městě Vancouver. (Terva)