Zoostory

• Česko ZOO
všechny plakáty
Krátkometrážní
Česko, 2014, 14 min

Společnost nás vychovala k následování daných vzorů chování. Co se tedy stane, když vzorně vychovaný občan potká osobu, která se tyto vzory snaží potlačit a žít pudově? Navíc když se potkají v prázdném vlakovém kupé, odkud není úniku... (CS Film)

troufalka

Jedno nelze mladé autorce upřít - vybírá si zajímavá témata, ať už vlastní či ze světové literatury. Převedení z lavičky v newyorském Central Parku do kupé je scénaristicky dobře promyšleným tahem, nevadí tolik ani odklon od literární předlohy i když téma poněkud rozmělňuje. Slabší je převedení dialogů do dnešního jazyka, tak, aby zůstalo stupňující se napětí a byl zároveň pro diváka zajímavý. Autorka má zřejmě jasnou představu, jakého výsledného efektu chce dosáhnout, ale vedení herců je zatím nezvládnuté. ()

mchnk

Lidské zoo máme kolem sebe denně - každý z těchto tvorů udělá denně stovky rozhodnutí, zde je několik z nich. Velmi slušná psychologie v necelé čtvrt hodince. ()

Snorlax

Výborné herecké výkony, obzvláště kameraman Stanchev se hodně vytáhl. Kovářová evidentně ví, co chce, a umí toho dosáhnout. ()