poster

Čertův mlýn (studentský film)

Krátkometrážní / Pohádka

Česko, 2014, 11 min

Režie:

Jiří Česák

Hudba:

Adam Ouhrabka
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allica
  *****

  Hranou filmovou studentskou pohádku jsem snad ještě nikdy neviděla. Čerti jsou svou ošklivostí roztomilí popletové - tak jak to v našich českých pohádkách bývá a až na pár nedokonalostí se zvukem se jedná o krásné a příjemné zpracování pohádkových motivů, které můžeme znát z pohádek od Boženy Němcové.(12.1.2015)

 • ecceHOMMO
  **

  Tak v prvom rade by to chcelo vymeniť nezáživného rozprávača a nahradiť ho niekym, kto by tomu dal dušu a srdce. Vizuálne (krajina - prostredie, mlyn, víly) je to však nádherné. Na čertoch by som ešte popracoval, najmä na Luciferovi.A potom tu je samotný príbeh. Riadne nedokonalý, tuctový a akoby narýchlo napísaný. Ale ten vizuál okolia ma dostal.(1.3.2015)

 • Kolssteyn
  ***

  Když už musí být vždycky čerti blbci, tak ten v hlavní roli to aspoň uměl zahrát. Vypraveč však měl hlas jako vyděrač po telefonu v německé detektivce a kromě toho, že čerti měli poměrně vyprané oblečení, sám Lucifer byl vymydlený i v obličeji... plochost děje snad ani netřeba komentovat. Na české poměry však příjemné.(11.10.2014)

 • SAJA
  **

  Na studenta pěkně udělané efekty atd... Troška by se mohl učit...ALE ! Hvězda dolů za vypravěče... Četl to jak televizní týdeník za komančů a navíc huhňal z čehož vyplývá, že hluboký hlas není zárukou příjemného poslechu...Další hvězda dolu za retardovaného čerta, který se nechoval jako čert, ale jako opice...A poslední hvezda dolů za toho mládence, který se choval jako nějaké namyšlené princatko... Přijde mi to jako zbytečné chyby, které nemusely být... Škoda(25.2.2017)

 • SOLOM.
  **

  Měli k tomu přidat znakovou řeč pro hluchoněmé, protože ani já jsem jim během těch dialogů moc nerozuměl a to nechci jen papouškovat ostatní. Je to holá skutečnost. Samotný vypravěč tomu taky mohl přidat šťávu, nicméně speciální efekty nebyli zas až tak špatné. Zatím asi to nejlepší, co jsem od tohoto studentského režiséra viděl, nicméně k průměru tomu přece jenom ještě něco chybělo. Viděl jsem už daleko lepší české a slovenské studijní projekty…(19.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace