Hororová antológia, v ktorej je každý segment režírovaný ženou. V hlavnej úlohe každej epizódy sa objavuje taktiež žena. Jednotlivé príbehy:
1. The Box - matka cestuje s deťmi metrom. Počas cesty stretnú zvláštneho pána s balíkom. Zvedavý chlapec chce vidieť, čo je vo vnútri a jediný kontakt s vecou, ktorá sa v balíku skrýva, zmení život jeho i celej jeho rodiny.
2. The Birthday Party - počas prípravy narodeninovej oslavy pre svoju dcéru nájde vyťažená matka svojho manžela nehybného v jeho kancelárii. Príprava oslavy najkrajšieho sviatku dcéry sa mení na pokus o rýchle skrytie tela manžela.
3. Don't Fall - partia kamarátov sa vyberie kempovať do opustenej lokality. Miestna príroda skrýva mnoho nepríjemných návnad, ale scenéria stojí za to. To však ešte netušia, že ich namiesto pokojného výletu čaká boj o život.
4. Her Only Living Son - matka sa musí znenazdajky vyrovnávať so zvýšenou agresivitou svojho syna, ktorého od narodenia vychovávala sama. Deň osemnástych narodenín je dňom, kedy chlapec konečne zistí, kto je jeho otcom a prečo musel celý život stráviť len s matkou. (Marceloo)

J*A*S*M

Marketingově prodané jako "dámská" hororová antologie, ale co naplat, výsledek je slabý. Že každou povídku režíruje režisérka a příběhy jsou dějově soustředěny kolem žen, to opravdu není silný koncept. Vlastně to není vůbec žádný koncept, je to jen plytký politický statement, který neznamená vůbec nic. Zvlášť tehdy, když to celkově za moc nestojí. První povídka se sice tváří tajuplně, ale do ničeho nevyústí. Druhá povídka je úplná zbytečnost. Třetí povídka je banální démonská naháněčka, která skončí pomalu dřív než začne. Až jsem se divil, že už fakt začíná povídka čtvrtá. Tu režírovala Karyn Kusama a jako jediná má vcelku zajímavý námět, který bych asi radši viděl rozpracovaný do celovečeráku. Na ploše chabých dvaceti minut to dokáže vyvolat maximálně lehké zaujetí, ale určitě ne citové pouto k postavám, které by bylo k silnějšímu zážitku nutné. ()

LIVINGDEAD odpad!

Horrorové příběhy režírované ženami a taky to stojí za HOVNO! Jeden příběh horší než druhý. Při sledování filmu jsem si říkal, jestli by nebylo lepší dostat drátem do oka! ()

ricci.s

Ak by som hodnotil poviedky od najlepšej po najhoršiu, bolo by to 3 - 1 - 4 - 2. Pretože banálne démonické naháňačky milujem. Len škoda, že bola taká krátka. Prvý príbeh ma od začiatku zaujal nápadom (a aj tou jednou gorescénkou), avšak po skončení som z toho neostal o nič múdrejší. Takže ostalo len pri tom nápade. Druhá je odpadová a posledná od tej vychvaľovanej Karyn Kusama je len priblblá nuda, ktorá z hororového hľadiska neponúka vôbec nič. Ani gore, ani masky, ani atmosféru, čo je pri danom námete úplne nepochopiteľné. Celkovo - veľmi, veľmi slabé. ()

Psychor

Hororová antologie XX nabízí čtyři tematicky nesourodé segmenty bipolární kvality. Úvodní příběh Box vychází z výtečné povídky Jacka Ketchuma a jeho znepokojivost spočívá zejména v síle nevysloveného. Delší stopáž, která by umožnila vykreslit destrukci rodiny o poznání naléhavěji, by však nebyla na škodu: 3*. Birthday Party skončila pořádnou hororovou kocovinou, z které se po vystřízlivění vyklubala podřadná komedie: odpad! Don't Fall velmi rychle spadl do nezáživné prostoduchosti: odpad! Jakožto zdejší hororový expert jsem se na tento ryze ženský projekt těšil výhradně kvůli závěrečnému segmentu, který režírovala jedna z největších osobností současného hororu. Karyn Kusama zde opět předvedla své mistrovství a skrze instantní úzkostí prostoupený Her Only Living Son doslova rozdrásala divákovu mysl na cáry: 5*. Nebýt těch prostředních zoufalostí, tak se jedná o výbornou antologii. Takhle však mohu snímku XX udělit pouze silnější dvě hvězdy. ()

Marceloo

Hororová antológia, v ktorej je každý segment režírovaný ženou. V hlavnej úlohe sa objaví taktiež žena. 1. The Box - Matka cestuje s deťmi metrom. Počas cesty stretnú zvláštneho pána s balíkom. Zvedavý chlapec chce vidieť, čo je vnútri, lenže jediný kontakt s vecou, ktorá sa v balíku skrýva, zmení jeho život a život celej rodiny. 2. The Birthday Party - Počas prípravy narodeninovej oslavy pre svoju dcéru sa pre vyťaženú matku objaví nová povinnosť. Nájde totiž svojho manžela nehybného v jeho kancelárii. Z prípravy oslavy najkrajšieho sviatku dcéry sa preto stáva pokus o skrytie tela manžela. 3. Don't Fall - Partia kamarátov sa vyberie kempovať do opustenej lokality. Miestna príroda skrýva mnoho nepríjemných návnad, ale scenéria stojí za to. Potešia ich aj indiánske kresby na skalách, ale to ešte netušia, že ich namiesto pokojného výletu čaká boj o život. 4. Her Only Living Son - Matka sa musí znenazdajky vyrovnávať so zvýšenou agresivitou svojho syna. Nepomáha jej ani fakt, že ho už od narodenia vychováva sama. Deň jeho osemnástych narodenín je dňom, kedy konečne zistí, kto je jeho otcom a prečo musel celý život stráviť len s matkou. - XX sledujem už viac ako rok a pol, pretože zo začiatku v ňom figurovali moje oblúbené Soska Sisters. Keď však tento projekt opustili, tušil som, že ostatné dámy si moje srdce týmto projektom nejako významne nezískajú. Prvá poviedka má zaujímavý námet, dokáže si držať podivnú atmosféru, herečka v hlavnej úlohe je ako matka pôsobivá, má doslova a do písmena chutnučké gore, ale skončí sa príliš rýchlo a vela dôležitých vecí zostalo úplne nezodpovedaných. U druhej poviedky som mal trochu zmiešané pocity, pretože som nevedel, či bolo zámerom pobavenie diváka alebo skôr hra na city. Každopádne to má rozumnú štruktúru a tá neustála beznádej je zobrazená uveritelne. Inak je to ale akési nezaujímavé a nepôsobí to dostatočne brutálne. Tretia poviedka bola pre mňa najzaujímavejšia, pretože tento druh hororu milujem. Nevadila mi ani zrejme moja najmenej oblúbená hororová herečka Angela Trimbur. Potešila ma prítomnosť praktických efektov, ktoré vyzerali parádne a mnoho tvorcov sa ich dnes bojí, takže velká pochvala za použitie. Od štvrtej poviedky som očakával najmenej, pretože The Invitation od tejto režisérky mi absolútne nesedel. Musím uznať, že je to v mojich očiach lepšie, než spomínaný projekt, ale jednoducho tam stále cítim tú natiahnutosť a obavy zo zatlačenia na pílu. Atmosféra je dobrá, lenže ten koniec je opäť absolútne nezaujímavý a jednoducho mi tvorba tejto režisérky asi nikdy sedieť nebude. Celkovo napriek mnohým slovám chvály hodnotím XX len priemerne. Je to kvôli tomu, že to na mňa napriek stopáži 75 minút pôsobilo akosi natiahnuto a segmenty na mňa zase pôsobili nedotiahnuto. Každopádne uznávam všetky dámy, ktoré sa do projektu zapojili, a je pekné vidieť, že sa im aj od mnohých mužských zástupcov hororu dostalo velkej podpory. + herec z Torment a Hellions + herečka z Dawn of the Dead, Saw 5, iZombie a Channel Zero + herec z The Invitation a Nocturna + herec z Saw IV + herec z Insidious, Contracted: Phase II, Dementia a The Divine Tragedies + herečka z A Girl Walks Home Alone at Night + herečka z Halloween II, The Final Girls a Trash Fire () (méně) (více)

Gilmour93

Four deadly tales by four killer women? S tak ostrým sloganem bych byl opatrný.. 1.) Neortodoxní krabičková dieta a kvůli atmosféře nejistoty asi nejlepší segment. Zarytě odmítá odhalit svého MacGuffina, tak jsem měl dlouhou dobu za to, že se chodí do sklepa, kde je desetikilový kýbl s nutelou.. 2.) Narozeninová párty pro dceru musí být perfektní, i kdyby tatínek nedýchal. Myšlenka, že se přehnaná péče o spokojenost potomků může vymknout, je sice zajímavá, ale vše je podané dokonale sterilně a rádoby vtipně. 3.) Pouštní démon dělá mňam-mňam a kvarteto turistů zmizne rychlejc, než zjistíte, že je vám to jedno. 4.) Volné pokračování děťátka Rosemary, kdy tatínek chce synka do vlastní péče. K soudu ani nedojde, protože Keanu Reeves asi neměl čas. Námět slibný, ale po výborném The Invitation jsem od K.Kusama čekal jiné mezilidské kapky.. Upřímně, víc by mě vyděsilo, kdyby se k názvu přidalo ještě jedno X a já se musel dívat, jak dieselový Xander Cage „nabančí všem největším hnusákům na světe“.. ()

pornogrind

XX je antologie o čtyřech povídkách z nichž každou natočila žena. Od první povídky The Box jsem očekával rozhodně nejvíc. Jelikož se režie chopila Jovanka Vuckovic která mě ohromila vymazleným kraťasem The Captured Bird(2012). Né, že by byl The Box špatnej ale závěr povídky vyzní do prázdna bez vysvětlení. 3 hvězdy. Druhá povídka The Birthday Party je jednoznačně nejslabší. 1 hvězda. Za to třetí povídka Don´t Fall je jednoznačně nejlepší povídkou. 4 hvězdy. Poslední čtvrtá povídka Her Only Living Son nepřináší nic neočekávanýho. 2 hvězdy. Tahle antologie je jednou z těch slabších a méně povedených. ()

silentname

A budeme pokračovať aj tohto roku v novoročnej tradícii, otvoríme ho hneď po polnoci hororovým filmom. Alebo v tomto prípade, štyrmi hororovými poviedkami v jednom. Osobne mám pocit, že ani jedna z nich nenaplnila moje očakávania, ale niektoré sú lepšie, iné zase horšie. Poďme sa teda pozrieť na to, čo nám "XX" ponúka. Začneme prvým príbehom "The Box". Myslím si, že je to najlepší námet, ktorý tu tvorcovia spracovali a rozhodne príbeh, ktorý ma najviac držal v pozornosti, no v závere mi chýbalo nejaké vysvetlenie. Osobne si dokonca myslím, že by to chcelo viac času na to, aby sme videli niečo, čo by nás zaujalo. Pokiaľ chcete niečo podobné, no spracované oveľa lepšie, pozrite si film "The Killing Of A Sacred Deer". Ale možno za pozornosť stojí. A má jednu skutočne silnú scénku rodiny za stolom. "The Birthday Party ma osobne moc nebralo. Melanie Lynskey je síce dobrá a rozhodne je to zaujímavá téma, tak spracovanie je od ničoho k ničomu. Neviem prečo sa Mary rozhodne situáciu riešiť tak, ako to spraví, no pre mňa to bolo len chodenie po dome a nič viac. Nemá to atmosféru, vizuálne to nie je pôsobivé a ani strašidelné. "Don´t Fall je rozhodne jediná poviedka spracovaná trošku viac hororovo, ale tie scenáristické klišé a falošné ľakačky sú otravné. Plus príbeh skončí skôr než začne a nič z toho viac-menej nepochopíme. Takže bohužiaľ. "Her Only Living Son" ma na začiatku celkom zaujalo, no keď sa príbeh rozbehne, tak človek začne krútiť hlavou nad tým konceptom. Na druhú stranu to prinieslo celkom uspokojivý záver v posledných minútach, no aj tak mám pocit, že by sa malo toho povedať viac. Dať tomu viac hĺbky, veci vysvetliť, usporiadať a nechať si čas na to, aby to všetko nejako na nás zatlačilo. Výsledok je teda viac neuspokojivý než uspokojivý. Čakal som viac. Nemyslím si, že je to celé úplne spackané, no jednoznačne je vidieť, že treba s materiálom vedieť viac pracovať. A v tomto filme to moc neplatí. Hodnotenie: C- ()

Marze

Různé úrovně černé komedie a teroru s důrazem na ženské otázky. Snímek testuje hranice vypravěčských postupů, ale fanoušci těchto věcí hladovět nebudou. ()

rollman1

Antologie můžu. Víc příběhů a nápadů, proč ne. U tohohle kousku, který dělali samé baby jsem se ale neskutečně trápil. První s názvem The Box pro mě byla asi nejlepší. Oceňuji nápad a potěší jedna menší, ale povedená gore scéna. Stejně jsem však nakonec necítil žádnou satisfakci, takže 50%. Příběh druhý o narozeninové oslavě byl vcelku vtipný, ale to bylo tak vše. 30%. Příběh třetí o partě výletníků a démonovi měl velký potenciál, který spadl tak rychle jak začal. Vybíjená bez gore mě prostě nemůže uspokojit. 20%. A poslední příběh, který mě donutil přemýšlet nad lobotomii bych odsoudil maximálně. Nuda, nuda, nuda. 10%. Jako celek to však rychle utíká a tak jsem to měl aspoň rychle za sebou. Doporučit to ale nemůžu ()

eraserhead666

Líbil se mi propojovací loutkový příběh. Většina příběhů výrazný ženský podtext, což není vůbec na škodu. Ukazuje to hrůzu a strach ze zajímavého pohledu. V první povídce, která se mi líbila asi nejvíce, výborná Natalie Brown. Ve druhé povídce, která mi přišla nejslabší, výborná Melanie Lynskey. The Box (****), The Birthday Party (**), Don´t Fall (***), Her Only Living Son (***). ()

ARI50

Ve smě to všechno zachránil Don't Fall, jinak ( The Box ) - 50% celkem i smutnější,( The Birthday ) 30% Party dost slabý, ( Don't Fall ) 80% užasný, ( Her Only Living Son ), 20% tenhle jediný syn mě neoslnil ani jeho máma. ()

luka4615

Nechápejte mne špatně - nemám nic proti feminismu, avšak vystavět kolem toho celý film a následnou propagaci, to moc šťastný nápad zrovna nebyl. Ani jedna povídka totiž neplní kýžený účel. První povídka nemá patřičně rozvedenou pointu, druhá povídka je čistokrevnou esencí slova "WTF", třetí je bohapustá "náháněčka" bez většího náboje a čtvrtá, čtvrtá povídka skončí dřív, než se slibný námět stačí více rozvést. Škoda. ()

Morholt

1. První povídka je technicky zvládnutá asi nejlépe, ale je strašně nedotažená, takže se člověk nedozví co a proč, což je pro celou story docela stěžejní. 30% 2. Naprosto zbytečná záležitost, která měla být postavená na manipulaci s mrtvým tělem, ale v tomto ohledu je to naprosto nezváldnuté. Za Melanii Lynskey 5%. 3. Démonní sranda z výletu do přírody. Nic nového pod sluncem, ale potvora byla docela fajn a o tom to vlastně bylo. 50% 4. V zásadě zkrácená verze jedné z hororových klasik, ale nic proti tomu. Každopádně zase nic, co by utkvělo v paměti, protože snad kromě představitelky matky to bylo celé takové nemastné neslané. Víc než cokoliv jiného chyběla odpovídající atmosféra, což se na výsledku podepsalo. 30% Celkově zaokrouhlených 30% ()

kaylin

Ve filmu „XX“ se daly dohromady ženy, které chtějí točit hororové filmy. V podstatě až na druhou povídku se jim hororový film podařilo natočit. Ženy jen ukazují to, že celkově je na tom horor spíše špatně a že zde chybí nápady. Ale to není dáno tím, že filmy točily ženy, ale prostě tím, že takový je současný stav. Není to dno, to rozhodně ne, ale chtělo by to ještě zamakat, aby to byla pecka. ()

Havaj8

Opět další z těch povídkovejch. Přitom už od toho prvního příběhu jsem tolik očekával, ten byl asi nejlepší. A zjistili jsme co za tím bylo? Ne. Druhej příběh mě vůbec neoslovil. Třetí povídka už zas měla super atmosféru a mělo to úroveň. A ta čtvrtá opět spoustu tajemna, napětí a konec. Člověk pořádně neví, nebo si musí domyslet. Takový příběhy nemaj vlastně smysl. Takže 2 příběhy top, který by si zasloužily klidně celovečerák. Ty přechody jak z nějakýho loutkovýho divadla, to si mohli odpustit. ()

honajz2

Prvotní myšelnka se mi zamlouvala, protože jsem neslyšel o skoro žádné režisérce hororů, a tak jsem chtěl vidět, jaká tato antologie bude. A je to dost slabé... Hodnocení povídek: THE BOX - Nápad zajímavý, problém je v tom, že tam, kde to začalo být napínavé, to skončilo... Film je o rodince, jejiž náladu naruší synova zvědavost podívat se do jakési krabice, kterou veze pán v metru. Díky tomu naprosto přestane jíst a "nakazí" tím i zbytek rodiny... Škoda, že to nemá konec, protože to končí nikde. Bohužel, i přesto to je nejlepší dílo, co zde bylo... (2*). BIRTHDAY PARTY - Blbost o tom, jak matka chystá narozeninovou oslavu pro svoji dceru a manžel při přípravách nečekaně zemře... Matka nechce nic dceře zkazit, tak se snaží mrtvolu někam "uklidit". Ale vše se nakonec odhalí... Nepobavilo, nevyděsilo, leda tak mě to dost nudilo... (odpad!). DON´T FALL - Další dílko. Výjmečně se to nevěnuje matkám s dětmi (to ale 3/4 povídek jo), ale o skupině mladých co jela stanovat do jakési přírody, která vypadá jako to místo, kde je ta cedule s nápisem Area 51. Ale v místních skalách žíjí skalní démoni, kteří rádi lezou lidem do těla... A pak zabíjí... Originalita sama. A víte jak to dopadlo? SPOILER S velkým překvapením všichni umřeli. KONEC SPOILERU. (1*) HER ONLY LIVING SON - Matka své dítě vždy miluje. I kdyby to byl syn ďábla, což v tomhle případě je... A synek má 18 let a začíná se vše projevovat... Ale matka nechce synka vydat jeho otci a tak se v něm snaží udržet dobro. A povede se, ale za cenu velké oběti... Hrozně to hraje na city, hlavně konec. Opět nic moc originálního a něco děsivého tu zde není... (1*). CELEK: Bože, to byla antologie... Jedna povídka horší než druhá a většinou to hraje na city... Kdyby autorka The Box dotáhala svůj díl do nějakého konce, hodnocení zde bude jiné. Ale takhle jenom ta hvězdička. ()

Tft

Chápu, že pro některé zástupce mužského pohlaví může být marketingová kampaň filmu iritující, ale kritizovat snímek jen proto, že ho natočili ženy mi přijde dosti krátkozraké a upřímně je mi líto člověka, který takto nahlíží na svět. XX trpí klasickým problémem povídkových filmů a to tím, že na odvyprávění nějakého smysluplnějšího příběhu je hrozně málo času. Přesto si myslím, že čtveřice režisérek odvedla v rámci možností dobrou práci. První z povídek The Box je příběhem o rozkladu rodiny kvůli hladovce, kterou postupně začnou držet všichni její členové až na matku z jejíž strany na příběh nahlížíme a to na popud tajemného muže v metru a jeho daru. Jako kratší povídka The Box funguje dobře, trošku trpí rychlými skoky v čase, ale jako pohled na znepokojivý rozklad rodiny funguje vcelku povedeně. The Birthday Party, povídka číslo dvě, která je spíše černo-satirickou komedií o životě ženy v domácnosti nežli hororovou povídkou mě bavila asi nejméně. Vtipnost finálního posezení u stolu s mrtvou pandou se jí ovšem upřít nedá, ovšem do celkového konceptu filmu tahle povídka moc nezapadá. Třetí povídka Don't Fall je klasickým vyvražďovacím příběhem nesympatických teenageru v poušti a jako taková si stojí velice obstojně. Sice je to milionkrát viděný příběh, ale žánrově je tahle povídka velice dobře natočena a po stránce hororové zábavy zaujímá první místo. To nejlepší nakonec, Karyn Kusama je jak už v jejím celovečeráku The Invitation ukázala velmi schopnou režisérkou, která umí vybudovat uvěřitelné mezilidské vztahy a následně je využít v hororový prospěch. Tahle povídka o matce a jejím synovi, z kterého nevyrůstá zrovna normální osmnáctiletý muž je rozhodně nejpovedenější z celé čtveřice a určitě je potencionálním uchazečem o delší stopáž. Kusama ví jak na to a skličující atmosféru dokáže vybudovat i na takhle malém prostoru. Všechny povídky jsou svázány dohromady animací Sofie Carillo, tyto mezi-scénky jsou spíše snahou o příjemné zpestření snímku než něčím víc, přesto mají povedený Burtonovský feeling. Jako celek se určitě nejedná o bůh ví jakou pecku na poli hororových snímků, ale jako ukázka schopnosti toho, že i dámská část populace dokáže točit horory to určitě svůj účel plní. Teď prosím dámy rozutéct a přesvědčit nás každá svým dalším nebo prvním celovečerákem. 60% ()