Die Pilgerin (TV film)

• Rakousko

Die Pilgerin

Pútnička

Německo / Rakousko / Česko, 2014, 91+88 min

Dávám 4 * a 65 %, přesný komentář - VIZ : WinnJets .(21.9.2016)

• Mlle

Distinktivně trapné převypravování skrytých choutek po násilí a sexu, snaživě zabalené do středověkého hávu, jenžto často podobným záměrům poskytuje potřebný prostor pro vlastní temnou fantazii, s reálným středověkem nemajícím mnoho společného. „Zápletky“, scénář i provedení jsou ubohé, hrůzou své úrovně předčí snad i české televizní filmové pohádky 80. let. Příběh je triviální, repetitivní a jeho filozofie plochá.(18.8.2015)

Výborná kamera i nádherné dobové prostředí, ale přeci jen tomu trošičku chyběla taková ta syrovost a drsnost, která by to celé posunula ještě o třídu výše. Prostě to na tu dobu působí příliš čistě. Navíc chování některých postav je místy zbytečně naivní a né úplně nejlepší dialogy, (možná jsem i malinko ovlivněn slovenským dabingem) bohužel celému snímku dost ubírají na věrohodnosti. Nicméně i tak musím ocenit snahu se do podobného projektu vůbec pustit.(28.6.2015)

• Josefine Preuß

• - Natáčelo se v Maďarsku a České republice. (Yardak)