Rod Cameron ztvárnil ve filmu postavu průzkumníka. Muž se vydává na Západ s myšlenkou postavit novou cestu, na které by náklad přenášeli velbloudi.  Edward Beale (Rod Cameron) patří k pionýrům, kteří dobyli americký Západ. Jeho novým cílem je nalezení nové cesty do Kalifornie, byť třeba i nemilosrdnou pouští. S velbloudí karavanou zahajuje svůj riskantní podnik. Během cesty se k němu připojuje podvodník Clint McDonald (John Ireland), vydávající se za doktora a jeho milá Lilly (Joanne Dru), kteří v oblasti hledají vodu a útočí na Indiány. (oficiální text distributora)

Pohrobek

Edward Beale (Rod Cameron) patří k pionýrům, kteří dobyli americký Západ. Jeho novým cílem je nalezení nové cesty do Kalifornie, byť třeba i nemilosrdnou pouští. S velbloudí karavanou zahajuje svůj riskantní podnik. Během cesty se k němu připojují Clint McDonald (John Ireland) a jeho miliá Lilly (Joanne Dru)... ()

kinderman

Až se vás někdo bude ptát, ve kterém westernu se mezi pistolníky, vojáky, zeměměřiči a Apači motá skupina arabských muslimů s velbloudy, tak je to tenhle. Dal bych za dva, ale to by nesměla Joanne Dru každé ráno vyskočit s pečlivě nanesenou rtěnkou a posléze obdivuhodně přesně střílet jak z revolveru, tak z opakovačky. ()

sadlokan

Jsem si pořád řikal koho mi připomíná ten hlavní průkopník.Ovšem nejzábavnější je falešnej doktor,ten hlásí skvěle! ()

ilclassico

Že by snad instruktážní film pro převýchovu zločinců? Jde o slušně průměrný western, jen ten příběh je... no co, je pitomý. V rámci žánru za 3. ()