Cesta na jihozápad

Southwest Passage

Western

USA, 1954, 75 min

Jsem si pořád řikal koho mi připomíná ten hlavní průkopník.Ovšem nejzábavnější je falešnej doktor,ten hlásí skvěle!(5.11.2015)

Edward Beale (Rod Cameron) patří k pionýrům, kteří dobyli americký Západ. Jeho novým cílem je nalezení nové cesty do Kalifornie, byť třeba i nemilosrdnou pouští. S velbloudí karavanou zahajuje svůj riskantní podnik. Během cesty se k němu připojují Clint McDonald (John Ireland) a jeho miliá Lilly (Joanne Dru)...(17.6.2005)

Až se vás někdo bude ptát, ve kterém westernu se mezi pistolníky, vojáky, zeměměřiči a Apači motá skupina arabských muslimů s velbloudy, tak je to tenhle. Dal bych za dva, ale to by nesměla Joanne Dru každé ráno vyskočit s pečlivě nanesenou rtěnkou a posléze obdivuhodně přesně střílet jak z revolveru, tak z opakovačky.(6.9.2015)

"A kde je teď ??" - "Leží hlavou ve skalním jezírku.. Ale nepije z něho.."(19.10.2016)