Komentáře uživatelů k sérii (11)

Spoilery. Taboo je vydarený seriál s perfektnou dobovou atmosférou, v ktorej by ste nechceli žiť, lebo by ste pravdepodobne zomreli ešte pred tridsiatkou a je jedno, či by vás podrezal zlodej alebo by ste chytili fajnovú infekciu a posledné dni pred smrťou by ste s nadšením sledovali, ako vám kus po kuse odhníva telo. Výprava, interiéry, exteriéry, zachytanie ducha toho historického obdobia, kostýmy, dekorácie, to všetko je parádne, poctivé a mimoriadne dobre odvedené. Na rozdiel od iných si nemyslím, že v Taboo sa toho veľa nestane. Stane sa toho dosť, ale je pravda, že uvidíte vedľajšie dejové linky, ktoré sú vyložene zbytočné, pre hlavný príbeh neveľmi dôležité/prínosné a, nuž, nudné (linky so sestrou a svokrou, ženy sú obecne v tomto seriáli strašne nudné). Okrem toho Taboo klame telom. Spočiatku pôsobí ako Gróf Monte Christo, asi najlepší príbeh o pomste. Myslíte si, ako to má James úžasne premyslené a tešíte sa, akú brutálnu pomstu predvedie. No a nakoniec sa ukáže, že to vlastne skoro vôbec premyslené nemal, veľakrát sa spoliehal na náhodu, nebol bohvieako napred pred svojimi protivníkmi a veľakrát ho zradia ako keby bol naivné decko. Našťastie to bohato kompenzujú silné herecké výkony Davida Haymana (komorník), Jonathana Prycea (šéf Východoindickej), charizmatického Luciana Msamatiho (Chichester), Michaela Kellyho (môjho obľúbenca zo Snyderovho Úsvitu mŕtvych), Toma Hollandera (chemik Cholmondeley), Stephena Grahama (Atticus) a, prirodzene, afrického démona v diabolskom podaní Toma Hardyho. Pre Toma šlo o srdcový projekt, ktorý napísal spolu so svojím otcom a aj to spolu produkovali (spolu s nejakým/istým Ridleym Scottom, možno poznáte) a je to vidieť.(23.5.2018)

"Čáry, kouzla, magie". Na odporúčanie kolegu, ojedinelého amatérskeho sledovača, veľmi slušná trefa. Temné, špinavé, tajomné, magické, pomalé, ale i kruté a atmosferické zároveň. Viktoriánska thrillerovina pre náročných s výborným Tomom "H" v hlavnej úlohe ..(23.3.2018)

Je to temné a atmosférické - špínou, magií, přístavem, čarodějnictvím. Ani nevím, proč se mi to tak líbí, ale líbí se mi to moc.(22.2.2018)

Ponurý viktoriánský thriller, jemuž vévodí mručící Tom Hardy, estetizovaná špína a zápletka, která se zdlouhavými odbočkami posouvá ke svému cíli. Za pozornost stojí zejména dějově zhuštěné první a poslední epizody.(8.2.2018)

Taboo je dalsim tazkym kalibrom v sucasnom serialovom svete...teda chcel by byt. Vyborna atmosfera spinaveho viktorianskeho Anglicka doplnena Tomom Hardym. Problemom vsak je, ze "mysteriozny" backround celeho pribehu je az tak mysteriozny, ze divak v podstate do konca prvej serie nevie o co vlastne hlavnej postave ide. Cele je to wannaby temnotajomneprespekulovanoprekalkulovane az vyvstava otazka o com to vlastne je...Nevravim, ze sa na prvu seriu Taboo pozeralo zle, naopak, vizualne je to parada, ale obsahovo to zatial nie je nic mimoriadne.(19.12.2017)

Výborný seriál s opravdu přetemnou atmosférou a charismatickým hlavním hrdinou - padouchem, který buď je společný s ďáblem nebo sám ďábel je. Jinak si nedokáži vysvětlit jak dokáže stále být před všemi o krok napřed a znát tak jasně co kdo nyní udělá. Nicméně i díky tomu má postava ztvárněná Tomem Hardym (výborně mimochodem, jako vždy) tak temnou a přesto úchvatnou auru, že mě to motivovalo sledovat a těšit se na další díly. Jinak než pět hvězd prostě nemůžu. Natěšenost na druhou řadu je maximální... 90%(20.9.2018)

Dění (a kamera) se až příliš točí kolem Jamese Delaneyho, samozřejmě v podání Toma Hardyho. Což o to, postava je to zajímavá a velice dobře zahraná, ale značně se tím ubírá prostor pro ostatní, neméně zajímavé. Přesto, že se příběh věnuje především Delaneymu, příliš se o něm nedozvíme... několik málo informací lze vyčíst ze snů, či rozhovorů ostatních. Tvůrci hold dávkují postupně, což je ku kladu příběhu, možná se více odhalí ve druhé sérii. U zbytku hlavních postav je to podobné, víme především to, co dělají nyní a že by mě minulost takového Atticuse zajímala velmi. V první polovině je až příliš politického dění (i když je "seznamující" scéna s Východoindickou výborná) a víc prakticky nic, zde bylo možno stříhat, prakticky na délku filmu. Druhá polovina začínající silnou scénou souboje v mlze podstatně lepší, akčnější.Přeci jen je tu více prostoru pro již zmíněného Atticuse a že scény s ním jsou opravdu povedené, například převoz prachu, čí osvobození prostitutek a zúčtování s Pettiferem. Závěrečné tři epizody jsou vůbec fantastické... dění ve mlýně (resp. v kostele), zmíněný převoz prachu a očividně syn svého otce, mučení Delaneyho a taktéž jeho rozhovor se Stuartem Strangem. Vše fantasticky graduje ve finální přestřelce, kde mě potěšilo, že to neskončilo klasickým "šťastným" koncem, přeci jen trocha neočekávaného přišla. 80%(26.12.2017)

Treba podotknúť, že naozaj aj ku koncu série nemáte úplnú predstavu, o čo, James Keziah Delaney-mu ide. To, že veľmi veľká časť vecí je tu naozaj Taboo je vec druhá. Inak skvelý Tom Hardy a mne nezostáva nič iné, než vyčkávať na druhú sériu. „ I have a use for you. ” 85 %.(16.2.2018)

Drsná atmosféra a všude plno špíny - fyzické, ale i té politické. Najde se tu několik lahůdkových více či méně záporných postav, přičemž vyloženě kladnou postavu tu asi nenajdeme. Nebýt některých pro hlavní děj zbytečných dějových linek a méně "tajemného psycha", bylo by to za plný počet. Takhle "jenom" 4* a 90 procent.(18.3.2019)

1. série, zatím 80%(31.1.2018)

95%(12.3.2018)