Komentáře uživatelů k TV seriálu (259)

 • Malarkey
  ***

  Kdyby v Taboo Tom Hardy svojí zadumanou a divnou postavou celý ten příběh nenatahoval do nekonečna, tak by se těch osm seriálových epizod dalo vměstnat do poctivé dvouhodinovky a mohlo by se jednat o solidní ponurou událost z Viktoriánské Anglie. Takhle uznávám, že tento seriál má momenty, které jsou luxusní, ale také scény, bez kterých bych se moc rád obešel. Tom Hardy je ve svém herectví hrozně těžce definovatelný, ale touto postavou představil totální esenci toho, jak se na plátně projevuje. Bez emocí, drsně, vážně, což je na něj, podle mě, občas až škoda. Občas totiž není úplně od věci zahrát nějakou normální postavu, která by se dala vyrovnat průměrnému životu každého z nás. Co naplat, Taboo takové není a možná proto je tak zajímavé. I přes svojí zajímavost si ale nejsem jist, jestli zvládnu další sérii. Na konec série jsem nemusel čekat dalších šest epizod, ale po prvním díle jsem si mohl pustit poslední a vyšlo by to na stejno. No uvidíme, třeba se ke druhé sérii dokopu.(3.5.2017)

 • Marigold
  ****

  Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Čekal jsem vizuálně výraznou řádně špinavou do estetiky gotického horroru stylizovanou komorní atmosférickou depku zdůrazněnou Maxem Richterem, která bude zdánlivě o ničem, ale pod povrchem z ní bude cítit podprahová "conradovská" tenze. A kterou se zakaboněný po pomstě prahnoucí a pikle kující Hardy promručí od titulků k titulkům (a nesklouzne do parodie sebe sama), podporován britským divadelním výkvětem (především pak Jonathanem Prycem samozřejmě). Což je přesně to, co jsem dostal. Problém je, že to má materiál na výtečnou čtyřdílnou minisérii a nikoli na osm hodinových jednotvárných epizod. Není problém v pomalém tempu. Problém je že se tvůrcům naprosto nedaří délku ospravedlnit, ovšem zároveň se nedá říci, že by vyloženě nudili. Stále v každé epizodě nabídnou dostatek kvality (krom výše zmíněného je v každé epizodě hned několik fenomenálních scén), aby se našel pádný důvod k puštění další epizody. Otázkou je, zda to stačí; speciálně když se to ve finále dostane přesně do bodu, který divák očekává od první epizody. | S1: 3/5 | (12.1.2017)

 • LIVINGDEAD
  *

  Po druhém dílu to vzdávám. Nemám chuť se dívat na depresivního herce a celkově, děj o ničem!(28.1.2017)

 • Fr
  ***

  ,,DOBROTIVÝ BOŽE. PŘICHÁZÍ MRTVÝ MUŽ!...“ /// Tajemná postava s ďábelskou pověstí… skvělá role pro Hardyho. S příběhem to mám horší… furt takový vočekávání věcí příštích, který se táhne strašlivě dlouho. To, vo čem vyprávěj, vyprávěj kurevsky vobšírně. Naštěstí temně (obrazem) a špinavě (prostředím). Dramaticky parádní, ale dějově slabší. I když někoho může potěšit ještě ta historie/// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám předky u Nuu-chah-nulth. 2.) Jsem jako ďábel. Kuju pikle a sbírám informace. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(25.6.2017)

 • Slasher
  ****

  S01: Asi nedejte na blábolení notorických čůráčků o absenci děje a podobně, prostě někomu to temno/ špína/ Hardy/ černohumor sedne, někomu ne. Děj je rozhodně o něčem - hezky vybarvuje bájnou (zlo)Východoindickou společnost, zhruba pět dílů to nabírá obrátky a poslední tři se semele. Nebýt tolika srandy tak je to depresivní, často se tomu vytýká přílišná one man show, je tu ale spousta skvělých více či méně sviňských vedlejších postav (zvlášť "pěkný" je Gatiss jako ohyzdný prasečí princ regent) a silně vystupuje samo prostředí bahenního low-life Londýna počátku 19. století. Takhle má vypadat dějepis, sem s druhou sezonou někde v zámoří. "I wish Tom Hardy would speak up a bit sometimes." Hmm :D 90%(28.2.2017)

 • Mr.Apache
  ***

  Po zhruba pěti epizodách, z nichž tu poslední jsem z valné části prospal (a na dotaz, zda jsem o něco přišel, bylo mi řečeno, že ani ne), musím trochu zakroutit hlavou nad zdejším vysokým hodnocením. Špinavá goticko-pirátská neobvyklost Taboo se poměrně rychle přejí. Zvlášť když je čekání na každou zajímavější scénu neúměrně natahováno časem spolehlivě prudícími záběry na někam jdoucího Drsného Hardyho. Také nemalá porce ze spousty přebytečných tlachů kolem šla jistě vypustit. Sestříhat těch pět dílů na dvě hodinu a půl dlouhé epizody, určitě bych byl podstatně nadšenější. ( - - - ) Edit: Po delší (a nezbytné) přestávce jsem se odhodlal dodívat na zbytek. U šesté části jsem se pořád ještě trochu ošíval. ALE poslední dvě už byly konečně tím správně napínavým nářezem, kterým si to u mě Hardy a spol. vylepšili o celou jednu hvězdičku. Na tomto místě si však neodpustím povzdech nad natahovacím trendem v současných seriálech. A nejen v nich; vata je dnes všude: V románech, povídkách, v muzice... Prý je za tím vším třeba hledat peníze. Ale to je mi jedno. Mě za čas, který louskáním té vaty strávím, nikdo nezaplatí. Celé to bylo opravdu tak na tři devadesátiminutové epizody. A jak napsal d-corso, muž který zmizel (a potom se - doufejme, že ne jen na chvíli - vrátil): "Pak by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*."(22.3.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  (Po třech dílech.) Tom Hardy chodí a bručí. Je to cool, ale že by se mi na to chtělo koukat 8 hodin? To asi ne. Pro mě typický příklad kvalitního televizního žrouta času, který tvoří iluzi důležitosti, aniž by mi vlastně něco dával.(23.1.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.(12.1.2017)

 • Spiker01
  ****

  Asi bych kecal, kdybych jako miliontý v zástupu fanoušků nepřiznal, že mě k Taboo přivedl Tom Hardy. Navíc v domnění, že v hlavní roli bude muset mít dostatek prostoru a utáhnout to na sobě. Což pro něj samozřejmě není problém a dokonce má i hodně dialogových scén, ačkoliv jsou samozřejmě skrouhnuté vesměs na jednoduché věty a přizpůsobeny jeho herectví. Jenže, jakmile se prostě v černém hábitu a cilindru objeví poprvé na scéně, hned je jasné, že se člověk nebude nudit. Osobně jsem čekal, že bude Hardy ve špinavém Londýně za totálního bijce a pro ránu nepůjde daleko, ovšem až na velkolepé naprosto bombastické finále je Delaney takovou šedou eminencí, která zatápí všem mocným činitelům své doby a vyhrává ve všemožných intrikách a nástrahách, které jen může 19. století nabídnout. Koukalo se na to moc dobře, ale přecijen jsem čekal něco malinko velkolepějšího a vyloženě mě strhnout se povedlo jen dvěma dílům. Věřím ale, že komplet to bude fungovat daleko komplexněji. Takže hned sem s dalšími řadami! ... 8/10(27.7.2017)

 • Davies182
  ****

  1. SEZÓNA: Dlouhej film by tomu asi slušel víc, nicméně Hardy skvělej, no a hlavně ke konci jsem pak hodně přemýšlel nad tím, jaký by asi bylo, koukat se na to v britský kůži! Tne to totiž do docela citlivejch témat a nekompromisně rozebírá pohnutou, ne zase tak vzdálenou historii skrze komorní příběh. Slušnej nápad ke hranému zpracování!(8.4.2017)

 • A_FISH
  ***

  3,5*(15.3.2017)

 • -OverLord-
  *****

  "Hmm."(23.1.2017)

 • Aky
  *****

  Skvělý seriál s chytře vymyšleným příběhem, v němž lze stěží předvídat, kudy se bude vyprávění vyvíjet v příštích minutách. Trošku s podivem, že si Angličané natočili takovouto parádu jako oslavu vznikajícího amerického národa. Velkorysá výprava, dobří herci, temná atmosféra, zkrátka: chce se na to dívat.(8.5.2017)

 • Beckett51
  *****

  Delikátní, ve všech ohledech až nezdravě do detailu vypiplaná záležitost. Vévodící Tom Hardy, přesnej a nápaditej scénář (humor se mi trefil naprosto přesně do vkusu), dokonale sedící hudba, neuvěřitelná výprava a surová atmosféra, africká a indiánská mystika ( *buch* <3 *buch*), fantastické obsazení, ... a vlastně všechno ostatní. Rozhodně ne seriál pro každýho, nicméně mně se do gusta trefil totálně dokonale. První série - 100% (10.7.2018)

 • Happens
  *****

  Film mi trochu připomíná milostnou pletku a šílenství filmu Bouřlivé výšiny. Nicméně největším skvostem filmu zůstává herectví Toma Hardyho, který tu má opravdu dost prostoru předvést, co v něm je. Film na něm stojí všema nohama. Ale já tleskám, jen tak dál.(14.2.2017)

 • dO_od
  ****

  // Hardyho herectví se dělí na "Hmm" a pohled člověka, který vás každou vteřinou začne divoce mlátit, přičemž bude buď hrozivě zticha, nebo naopak vykřikovat pološílené zcela nesouvisející věty. Pokud mu to žerete, budete z Taboo nadšení, protože je to v podstatě koncentrovaný Hardy a chytá to ke konci náznaky epického showdownu (kterým bych se ale nenechal moc zmást, protože celá minisérie vypadá velmi komorně). Ostatní nejspíš čeká něco mezi hezky natočenou nudou a poměrně hutným dramatem, které může, ale taky nemusí uchvátit. To je otázka, kterou asi zodpoví až další epizody. Za mě na úvod spokojenost a opatrný palec nahoru. 8/10(8.1.2017)

 • Ivoshek
  *****

  Je to temné a atmosférické - špínou, magií, přístavem, čarodějnictvím. Ani nevím, proč se mi to tak líbí, ale líbí se mi to moc. Tohle hodnocení je k první sérii, necelé...(22.2.2018)

 • d-corso
  ***

  Stálo by za pokus zjistit, kolik času spolknou záběry na NĚKAM jdoucího a jedoucího Hardyho a jeho vlající plášť ... 1/4 stopáže? A má to své opodstatnění, děj je na 8 hodinových epizod neuvěřitelně řídký a Tom chodec je tak používán jako záplata chybějícího příběhu. V prvních dvou dílech je to k přežití, potom to začne nudit a nakonec už je to nechtěně vtipné - to už jsem si vždycky říkal "Ááá, už zase někam běží", popř. "Byl by z toho výbornej klip k nějakým novým Fields of Nephilim." Přesto přese všechno věřím tomu, že sestříháno do dvou celovečerních filmů by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*.(10.3.2017)

 • Coleator
  *****

  Taboo - Pro sledování tohoto seriálu existuje jenom jeden pádný argument: démonický Tom Hardy. Tempo je ze začátku hodně pomalé a seriál nabere pořádné otáčky až ve druhé polovině, ale jakmile se tak stane, už se nezastaví a po finále první řady byste nejradši hned začali se sezonou druhou... Snad se natočí, sledovanost prý nebyla nijak závratná a vzhledem k našlápanému programu Hardyho to není nic jistého... Ale zpátky k seriálu. K čemu jej přirovnat? Díky hlavní postavě je to takový Frank Underwood z House of Cards, který si ale místo amerických politiků obmotává kolem prstu celý Londýn v době největší slávy Východoindické společnosti, se značnou pomocí svých "superschopností" získaných od své indiánské matky a afrických šamanů... A co je také pozitivní, sledování tohoto seriálu vám vzhledem k malému množství dílů nezabere tolik času...(6.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace