Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

JerryPilsen

Zajímavě natočené a originální.O hlavním hrdinovi víme nakonec úplný prd,ale vlastně to nevadí.Londýn je nasnímán opravdu dobově a hrůzostrašně.Tom Hardy u mě zase stoupnul. ()

MartyOak

Seriál tak temný, až z toho při zapadání jednotlivých kousků skládačky mrazí. Atmosféra špinavé a prohnilé viktoriánské Anglie zachycena do posledních detailů. Děj se sice rozbíhá pomaleji, ale rozhodně diváka vtáhne. K hereckému obsazení nemám co dodat, dle mého názoru perfektní výkony. ()

Rapollo

Nenechte se odradit komentáři polodementních blbínků, kteří jsou schopni uchcávat jenom u klipových akčňáků a jakékoliv pomalejší tempo je u nich "nuuudaaa". Děj příběhu je servírován v náznacích a rodí se pozvolna z mlhy nad blátivým břehem Temže. Schopnost Angličanů naprosto věrohodně vykreslit historický Londýn nejen co se týče kulis, ale i mentality postav, je záviděníhodná. Hned je vidět, že jim tam 40 let neřádil komunistický dobytek a totálně nesprasil pohled na vlastní minulost (a nezplodil výše uvedené polodementní blbínky). Hardy hraje úsporně a na všechny důležité otázky (týkající se leckdy i života a smrti) odpovídá ve stylu: "Mám práci", "Dobrý den" nebo "Udělejte mi vajíčka na tvrdo, já jdu zatím položit kabel". A vůbec nejlepší je: "Mám pro tebe úkol." Rozhodně ale není sám, kdo by příběh táhnul. Jonathan Pryce jak lord Stuart exceluje každým gestem a marné nejsou ani figurky z londýnské spodiny, stejně členové East Indian Company. Dalším luxusem je bezesporu hudba Maxe Richtera. Závěr je málem hamletovský, spousta lidí jde z kola ven a když je cesta na svobodu volná, je člověk vděčný za každou postavu, která přežila. ()

stuj

4 hvězdy, ale slabé. Atmosféra povedená, první díl hodně nalákal. Na mystično a tajemno, které se bude dále rozvíjet a na konci nějak zásadně vygraduje. Ale to se jaksi nestalo. Ono je tam vlastně tak trochu navíc, protože by se příběh dal v poho odvyprávět i bez něj. V zásadě je to o drsným (hodně drsným!) týpkovi, kterej si dokáže s každým poradit. V podsvětí má jméno a známé a ve vysokých kruzích má "náhodou" nenápadného informátora, díky němuž vždy ví, co mají zazobaní nepřátelé v úmyslu. / Atmosféra doby je perfektní, herci též. Jen to nalákalo na něco úplně jiného. ()

rostsoft

Tak tento seriál mě velice mile potěšil. Skvělá atmosféra spojená s výborným Tomem Hardym z tohoto snímku udělal jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Velice se mi líbila ponurá atmosféra trocha mystična a trocha fantasy, děj měl spád takže v seriálu nebyly nudné pasáže, jak to dost často bývá. ()

Zuzi.Bell

Ach jo... Taaak jsem se těšila na fešáka a za me teda veliké zklamání... Bohuzel taková nuda, ze mam problem kazdy díl dokoukat. Je dost patrný, že si Tom ušil roli na míru. Působí trošku komicky... Časté procházky v kabátku a kloboucku, pan nezničitelný, svůdník... Prostě takový pan dokonalý.... Celý děj by se dal nacpat do tří dílů. Jinak nic moc ()

Marky__

Upřímně čekala jsem od toho trochu víc, po prvních 3 dílech jsem se rozhodovala, jestli pokračovat, ale hlavně díky Tomu Hardymu jsem tomu dala šanci. Navíc ještě když pod tvorbou tohoto seriálu je podepsán nejen on sám, ale hlavně Steven Knight (Peaky Blinders - 5*). Nakonec se vyplatilo, děj se ze začátku dost vleče, ale pak to vezme rychlejší spád. Dobová atmosféra špinavého Londýna je super, nějaké otázky mi po shlédnutí celé 1. série ale zůstaly nezodpovězeny a doufám, že mi na ně odpoví ve 2. sérii, jestli bude. Hardy je v klobouku a hábitu a s těmi kérkami neuvěřitelně sexy, ale kde on není :-D, 4* ()

outcashed

Seriál z kotlíku Stevena Knighta společně s Tomem Hardym, který mi přijde velmi přehlížen a to neoprávněně. Temné historicko-politické drama, obsazené v době války mezi Británií a Amerikou, na mě působilo velmi přívětivě, díky své době a tehdejším formám života. Tom Hardy podal fantastický výkon v kůži Jamese Delaneyeho, vracející se z Afriky na pohřeb jeho otce. Mentální vypětí, otrlost a intriky mě vtáhli do děje opravdu rychle. Špinavost Londýna, prostituce a pach alkoholu. Kdykoliv teď uslyším opening znělku, zachvěji se a na čele mi vyrazí pot. Lepší je asi o tomto seriálu nic nevědět a ponořit se do toho na čisto. Novinky o druhé sérii mi vykouzlili úsměv na mé tváři. Doufám jen, že bude stejně temná a hrubá, jako ta první. ()

Animka

Tom Hardy je špice! Tom Hardy je záruka kvality. Žádný prvoplánový hezoun, ale jeho charisma je obrovské! Toho chlapa prostě miluju v čemkoli, čeho byl součástí. Nemůžu se dočkat Season 2. ()

SoulAsAGem

Ponurý komorní seriál, Londýn, začátek 19.století. Snímek může mít 2 nebo i 3 série, stále tu je prostor k vyvětlení některých věcí, které stále zůstaly ukryté v Pandořině skřínce a stejně tak hlavní postava James Delaney, o kterém se ještě máme co dozvědět, co se týče jeho temné minulosti a zároveň s ním plout do nového světa, kde diváka jistě ještě mnohé čeká. Nicméně 8 asi hodinových dílů, Tom Hardy je sympaťák s příjemným hlasem, ale více se mi líbil ve vedlejší roli jako Alfie Solomons (Peaky Blinders). Úžasná hudba v úvodní znělce. ()

Rudalon

Seriál je takovou variací příběhu hraběte Monte Christa situovaným do Londýna 19.století.  Příběhem zbytečně nataženým do délky.   Ale kulisy starého špinavého Londýna vypadají pěkně věrohodně, takže to zas tak moc nenudí.  Pokus okořenit to nějakým čarodějným mysticismem možná někoho zaujme, mě moc ne, bylo to nadbytečné.       O to zajímavější mi připadá, že se ten příběh dotýká Britské Východoindické společnosti. Společnosti, která měla větší moc a vliv, než Britská Koruna. To je téma, kterému se vyhýbají i historici, to je to taboo   Jako film, možná i dvoudílný by to bylo pěkné, jako seriál je to takové rozplizlé, škoda. 66% ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)