Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

supg

Špičkové drama, které vás nenechá vydechnout, i přes to, že ve filmu není téměř žádná akce. Helen hraje chladnou mašinu, ale to ona vlastně ani se svým ksichtem hrát nemusí. Film o zodpovědnosti za činy, o odvaze a nebo pošetilosti snad? Nebýt trošku slabších dialogů a scén, které hrály vyloženě na city, dal bych 5. Takto dávám 80% ()

doom.cz

Přiznám se, že jsem od toho moc nečekal, ale už po pár minutách jsem čuměl jak vyoraná myš neschopná odtrhnout se od obrazovky. Až nepříjemně mrazivé, strhující drama. Roztomilá holšiška vs. banda byrokratů hledících si politiky. Za mě parádní filmek. Aaron Paul mile překvapil. ()

Lalaith22

Překvapivě velmi dobrý a napínavý film. Ledový klid Alana Rickmana i urputnost Helen Mirren jsou úžasné. Neměla jsem od tohoto filmu velká očekávání, ale velice překvapil. ()

p8ja

Tak si řikám má ten film zaujmout jako zábava nebo přivést k zamyšlení? Možná obojí, a to se mu u mně povedlo. Asi největší otázka je jak moc reálný to je. Dávám 90% za film. ()

StarFsh

Film v závere prakticky otvorene priznáva, že západné krajiny svojou súčasnou protiteroristickou politikou dohnali k terorizmu viac ľudí, než kedykoľvek predtým. Ale prečo nepovedia celú pravdu? Jediným dôvodom, prečo terorizmus existuje je koloniálna minulosť západných európskych štátov a zahraničná politika USA, ktorá tvrdou rukou dosadzovala po celom svete svoje diktátorské bábky. A čo vznik Izraela a vyháňanie Palestíncov z ich domovov? Ako by sa Vám páčilo, keby do ČR alebo SR prišli státisíce Mongolov s odôvodnením, že toto bola ich Hunská pravlasť? Takýmto spôsobom terorizmus nikdy nezastavíte a konečne to začína veľmi pomaly dochádzať aj niektorým ľuďom v GB. ()

MartyFeldman

Nuž, je to riadny doják! Film nám vykresľuje, ako je všetkým tým vojakom a politikom ľúto malého kenského dievčatka predávajúceho chlieb na ulici za múrom oddeľujúcim ju od domu, v ktorom si teroristi obliekajú samovražedné vesty, aby splnili svoju šialenú misiu v nákupnom centre. „Citlivo vnímajúc“ posudzujú  a vyhodnocujú riziko ublíženia na zdraví malému dievčatku. Do vynesenia ortieľa sa zapojí najmenej desať úrovní rozhodovania, telefonujú dokonca aj ministrovi zahraničných vecí, ktorý je práve na návšteve Číny a vyrušia ho od hrania stolného tenisu s čínskymi predstaviteľmi... A keď napokon dievčatko ako „collateral damage“ umrie, všetci tí tvrdí americkí vydrilovaní chlapi v maskáčoch si utierajú slzy z líc. Film s jednoduchou zápletkou, hoci sa celý odohráva v dvoch, troch interiéroch a v jednom exteriéri má  napriek všetkému potrebný spád a drží diváka v napätí. Akurát, že... seriózne myslený film sa postupne nechtiac mení na ťažko uveriteľnú tragi/komédiu. Každému uvažujúcemu človeku je jasné, že takto to predsa nefunguje! Filmu sa nedá veriť, resp. veria mu len skalní amerikanofilovia a uveriť mu môže neskúsená a ľahko ovplyvniteľná mládež. Kde sa v reále, teda mimo filmového plátna, bral ohľad na „deväťročné predavačky chleba“ počas 78-dňového nezmyselného amerického bombardovania Juhoslávie, keď zahynulo najmenej 2500 civilistov, z toho 89 detí a zranenia utrpelo viac ako 12 500 ľudí? Bombardované boli civilné ciele vrátane mostov a nemocníc(!) a použitá bola aj zakázaná munícia obohatená uránom, vďaka čomu je v postihnutých lokalitách dodnes zvýšený výskyt rakoviny. To nehovorím o Iraku, Líbyi, Sýrii, Afganistane... ()

GalaktikHero

Ťahalo sa to ako sopel! Film, ktorého zápletka zabaví tak maximálne na 15 minút je natiahnutý na celovečerný film!?!? To fakt už nemajú o čom točiť filmy??? ()

stuj

Drona maskovaného za kolibříka a hlavně neslyšně létajícího broučka s kamerou si tvůrci mohli odpustit. Jinak je to ale pěkné dílko s morálním dilematem. Jo a ještě nevím, zda by si mohl poručík dovolit debatovat s plukovníkem/nicí, ohledně jejího rozkazu. Jinak ale moc dobré. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)