poster

Grisaia no kadžicu (TV seriál)

 • Japonsko

  グリザイアの果実 -LE FRUIT DE LA GRISAIA-

 • Japonsko

  Grisaia no kajitsu

 • USA

  The Fruit of Grisaia

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2014, 13x24 min

 • DaweForeman
  **

  Abych pravdu řekl, tak tohle anime jsem příliš nepochopil, jakou mělo úplně pointu. Přišlo mi totiž příliš nahodilé, než nějak ucelené. Zaprvý bych řekl, že ona škola už je velkým extrémem, když je tam pouze 6 studentů, i když každý má svou speciální minulost. Je možný, že by to mohlo být trochu psychologický, kdy se autoři možná snaží poukázat na určité lidi společnosti, kteří jsou odstrkováni na její kraj nebo kteří se na ten kraj vyženou sami. Mnohdy samozřejmě způsobeno velkým nepochopením oné osoby. Nemůžu si pomoct, ale řekl bych, že by se to dalo zpracovat jinak, kdy tohle je trochu už moc velký guláš. Čekal jsem od tohoto něco jiného, kdy ten začátek byl celkem takový zajímavý a vtipný. Navíc ten konec jsem jaksi nepochytil s tím rokem později. Asi nejspíše chtějí udělat ještě pokračování, ale nevím nevím. Každopádně animace je povedená (až trochu na ten červený odstín skoro všech ženských očí, to mi tak nějak nesedělo) a hudbu jsem ani nějak tušim nepochytil, takže není moc výrazná nebo nic moc.(28.12.2014)

 • Scalpelexis
  **

  Před několika lety mi pojem Visual Novel byl úplně cizí a jeden kamarád mi doporučil, ať to zkuším, že je to prča. Vygooglil jsem si TOP zástupce, rána padla na Grisaiu a už jsem smažil. Mno, smažil..test trpělivosti začal. X hodin jsem byl mučen statickými obrázky a dětinskými konverzacemi. Po 10 hodinách jsem konečně dostal možnost ovlivnit příběh svým prvním rozhodnutím, které spočívalo ve formě výběru jedné ze 3 strašidelných přezdívek, což byla poslední kapka, po které následoval kvapný rozchod se slečinkami a s celou "hrou". O to víc konsternován jsem byl při sledování anime, když jedna epizoda zvládla posunout děj dál, než mé kdysi úmorné několikahodinové klikání do myši a já netušil, jestli se smát nebo brečet. Tak či onak, zde se osekávalo s takovou vyrovnaností, jako kdyby mi brácha stříhal vlasy levou rukou, poslepu, kombinačkama. Každá slečinka si do školy přitáhla svého kostlivce, jenže jednou byl velikosti velryby, další křečka. Jeden měl náběh na vybrečené říčky, druhý na polepšovnu (SPOILER - slečna s granátem byl dobrý ústřel, ale když to hned poté přebije další dáma s bombovým atentátem..). Jedna potíž se vyřeší za půl epizody, další se táhne jak sopel rovnou 4. Nákupní seznam překvapení pokračuje nebojácnou ochotou ukazovat dámské přednosti ve své plné 100% kráse a nezvykle erudovaným a schopným hlavním hrdinou, který jakoby si uvědomoval mé poslední investované nadšení a tudíž úspěšně na konci spáchal morální sebevraždu svým výběrem (na jeho obranu, byl do toho tvůrci přímo násilně tlačen). Scénář je holt sprostý balíček chipsů naplněný z 9/10 vzduchem; výsostně často mu chybí potřebné emoce (a to ty holčičky tam pláčou při svých arcích jak o závod), úměrnost, vtip, nadpřirozené kouzlo a vůbec působí pekelně nedotaženě. Holky, dejte mi ještě jeden nitrák.(4.8.2017)

 • Palisander
  ***

  Chvíľu som mal obavy, že sa to utopí v ecchi, ale normálne to malo dej, hoci fanservisu je požehnane. A hlavný hrdina nie je žiadne neschopné nemehlo, ale tajomný drsňák s temnou minulosťou, čo je celkom osviežujúca vec. Najviac mi vadili zbytočné komplikácie v najobyčajnejšej historke (havária autobusu), kde by som aj od menej geniálnej bytosti čakal použitie dymového signálu, ale možno sledovala iné ciele ako zvyšok partie. Inak som sa celkom pobavil. // Bonusy sú fantázie dievčat niekde na hranici červenej knižnice, ale tiež skôr na zasmiatie ;-). Určite odporúčam pozrieť aj OVA Grisaia no Meikyuu a nasledujúcu sériu Grisaia no Rakuen, ktorá príbeh uzavrie a vysvetlí aj tajomstvá z minulosti.(3.7.2015)

 • Jeoffrey
  ***

  Neznám původní Novelu a tak nemůžu být zklamán a z toho co jsem viděl zatím nejsem ani nijak extrémně nadšen, ale dívat se na další díly mi nijak nevadí... Nevím co strašného provedli s Michiru a jak moc jí a její příběh osekali, ale pro mě je rozhodně nejzajímavější a její falešnou Tsundere povahu i ten problém s její řekněme (zjednodušeně) rozdvojenou osobností mě velmi baví. Poslední část mě zatím příliš nenadchla a Amane bych si za sebe určitě nevybral, obzvlášť když některá děvčátka jsou mnohem zajímavější osobnosti, ale dokážu se smířit s argumentem hlavního hrdiny, že "jediný způsob jak Amane zachránit, je jí přijmout" a tak to asi přijmu a nechám tomu ty 3*.(14.11.2014)

 • Lettanea
  **

  Po tom čo spravili s mojou milovanou Michiru nemám chuť sa na to ďalej pozerať... Aby niekoľko desaťhodinový príbeh vopchali do dvoch častí, to nemali vôbec robiť anime. A ako sa dá predpokladať, Amane bude main route a bude až na konci takže toto anime dropnem. Nemá zmysel pozerať niečo čo sa vám snaží nanútiť cudzí názor, pritom Michiru má oveľa viac fanúšikov ako všetky ostatné dokopy... Ale Amane má zase "kozy" tak je to jasné... :( 2* ......EDIT: Špeciály sú celkom fajn, hodnotenie trocha vylepšujú.(12.11.2014)

 • - Na prvý apríl štúdio vydalo falošné oznámenie o novej hre, ktorá sa mala točiť okolo Michiru a mala byť typu mahou shoujo. Kvôli obrovskému záujmu fanúšikov sa ju však nakoniec rozhodli vydať naozaj. Hra sa volá "Idol Mahou Shoujo Chiruchiru Michiru". (Lettanea)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace