TERRORDROME

Bizarná prerábka/paródia klasického Robocopa rozdelená na 60 scén z ktorých je každá od iných tvorcov. Epizodické filmy tradične trpia nevyrovnanosťou jednotlivých segmentov, tu sa tie lepšie nahromadili hlavne do prvej polovice filmu. Predovšetkým treba vypichnúť scénu prezentácie kartónového robota ED209, tam tvorcovia sršali nápaditosťou a vtipom a potom scénu so znásilnením, kde Robocop odstreľuje množstvo vytasených penisov, to treba vidieť. Ale aj naháňačka ( "vieš lietať Bobby?" ), scéna so suplujúcimi bábätkami, Murphyho smrť ako tanečné vystúpenie, nemocničné rošambo v štýle Horúcich Výstrelov ( neustále padanie z nosítok ) či kŕmenie Robocopa ( "jednu za mamičku" ) boli veľmi zábavné. Dokonca aj tá animovaná vložka ako dostane Robocop hračkárske auto a odíde na ňom bola tak detsky stupídna že som sa chlámal. Vrcholom boli dve fekálne scény kde Dick Jones serie do umývadla, naští Mortonovi do huby, Robocop má riť miesto tváre a všetci tam prdia. Ja viem, je to blbý humor, ale v tej chvíli som musel film pauznúť a utrieť si slziace oči, takže prečo by som im to vyčítal. Druhá polovica potom začína krívať, viaceré scény sú dosť bezradné či proste psychedelické, aj keď trebárs tá thajská pasáž kde "hrá" Dicka Jonesa stará žena a všetci sa tam na Robocopovi debilne rehocú je minimálne poriadna haluz. Za zmienku tak stojí hlavne splatter suši segment s odmaskovaním ( "možno sa tri nebude páčiť čo uvidíš" ), finálny súboj s Boddickerom ako bábkový muzikál a predsmrtné spomienky ED209 na rodinu. A Dodatková scéna kde je Lewisová prerobená na robota, Robocop z oficiálneho remaku 2014 ( taký ten štíhly, v čiernom prevedení ) vyžiera odpadky z popolnice a osemdesiatkový Robocop na neho pokrikuje - " hej, čo si zač, Batman?" Z väčšej časti je to teda podarená prča, určená hlavne tým, čo podobne ako ja poznajú starého Robocopa Naspamäť. ()