• Francie

Životopisný / Drama

Francie / Itálie / Belgie, 2014, 86 min

Film určený asi jen pro obdivovatele režiséra Pasoliniho a jeho díla. Domnívám se, že tomu, kdo není s jeho životem a tvorbou obeznámen, film nic zásadního nenabídne. Dafoe se do hlavní role hodí, osobnost režiséra ztvárňuje citlivě a dle mého názoru věrohodně. Škoda, že film zahrnuje jen poslední úsek Pasoliniho života, delší časové údobí by bylo zajímavější.(11.10.2016)

• robbez

Životopisný film to tedy opravdu není. Zobrazen je jen závěr režisérova života a jeho brutální smrt. Spíše sledujeme různé ukázky z Pasoliniho filmů a úvah. Získal jsem určitou představu, že Pasolini ve svých filmech šokoval, bouřil a protestoval, ale v soukromí byl spíše klidný typ, který neustále něco píše, čte si noviny, obědvá s přáteli a má silný vztah s matkou (asi jako každý Ital).(21.7.2016)

• lajka.sabaka

Tohle je příběh váženého Piera Paola, což je takovej místní kmotr, před kterým se každý klaní až ke dveřím, takovej váženej profesor, co poučuje služebnictvo a mladý prostituty, takže se jim člověk ani nediví, když ho praštěj něčím přes hlavu........a ještě jí párkrát přejedou autem. Ne, diví se jenom tomu, proč někdo, kdo nemá s Pasolinim vůbec nic společnýho (což si uvědomujete hlavně při každý scéně z toho nikdy nerealizovanýho filmu), o něm točí film.(10.10.2015)

• Jan00

Jak tohle mohl být festivalový film v K. Varech, zřejmě komise pro výběr festivalových filmů je jako předsednictvo EU!!!(3.7.2016)

1 2 následující >>