Christopher Nolan & Richard Donner: A Conversation

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2013

"Konverzácia: Christopher Nolan a Richard Donner" Dnes už legendárni režiséri Christopher Nolan a Richard Donner komiksových filmov o hrdinoch ako Batman či Superman, nám priblížia svoj vzťah k týmto filmom ako ovplyvnili ich tvorbu, príde aj na vzájomný názor, či aké starosti a komplikácie zažívali pri výrobe týchto filmov. Dokument trvá 25minút Dokument A Conversation with Christopher Nolan and Richard Donner sa dá pozrieť na bónusovom disku k edícii: Temný Rytíř Trilogie-Finální sběratelská edice 6 Blu-ray(2.9.2014)

Zaujímavý rozhovor medzi režisérskymi ikonami komixového sveta. Konverzácia dá nahliadnuť do spôsobu vnímania autorov kľúčových komixových filmov novodobého a teraz už klasického Hollywoodu. Nolan sa pýta Donnera na veľa vecí ohľadne prvého Supermana a jeho technického riešenia a i výstavby projektu, kde Donner prezrádza, že mnoho riešení prišlo až behom natáčania, ako napríklad spôsob nasnímania letu Supermana. Nápodobne, Donner je unesený Nolanovými nápadmi a spracovaním Batmana, a zdôraznuje, že o takýchto technických riešeniach sa im v dobe prvého supermuža ani nesnívalo. Nolan zdôrazňuje, že o to obdivuhodnejšie sú Donnerove filmy, ktoré razili prvé cestičky žánru. 78% | 720p, SH650HD, EN |(10.1.2015)