Reklama

Reklama

Historie jídla

(seriál)
  • Velká Británie The Supersizers Go... (více)

Obsahy(1)

Britský recenzent restaurací Giles Coren a komediální herečka Sue Perkins se doslova projedí historií. Od dob Římské říše přes Francouzskou revoluci po 1. světovou válku Giles a Sue jedí, žijí a baví se po celý týden pouze tak, jak to tehdy lidé dělali. Před a po každém období navštíví doktora, aby viděli, jaký vliv na ně mají nová jídla. (Viasat)

(více)

Recenze (5)

Everyone 

všechny recenze uživatele

Mně osobně přijde šaškování Sue Perkinsové po většinu času vtipné, minimálně trefné. Chápu, že to nemusí sednout všem, ale její bystrost, ostrovtip a pohotovost se zapřít nedá. Bavilo. Všechny díly byly zajímavé a kompilát stylu doby vtěsnaný vždy do jedné epizody, který se promítl i do stravování, je pohledem, který se buď přehlíží nebo mu není věnována vůbec pozornost, přitom v mnohém výmluvně vypovídá o éře minulé (podobně jako když k vám promlouvá hudba, fotografie, stavby atp....čtení v symbolech a emocích, které pro současnost nejsou aktuální, je velice obohacující pro svoji novost) a podtrhuje charakter doby svými atributy, který se posléze přetavil v historickou (politickou, vojenskou,...) událost, která je pouze vyvrcholením a poskytuje pouze povrchní znalost. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že autoři pořadu se často inspirovali tím nejhnusnějším a nejneobvyklejším jídlem, jaká v menu minulosti mohli najít. Takže taková shakespearovská večeře je spíše dobrá na to, aby se vám zvedl žaludek, a docela se divím, že se nezvedne těm lidem v samotném seriálu. Čekal jsem tak nějak obyčejná jídla, co jedli prostí lidé, a ne výběr nechutností. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama