Cimr

Pokud jsem o legendárním LGBT seriálu Queer as Folk napsal, že je místy povrchní a postavy jsou ne zrovna sympatičtí sobečtí bastardi, bylo to jen proto, že jsem tehdy neviděl Hunting Season a netušil, kam se dá povrchnost a nesympatičnost dohnat. Queer as Folk (vzniklé o 12 let dříve!) řešilo třeba i nějaké téma. Seriál Hunting Season neřeší vůbec nic, je tvořený jen určitými skeči, v nichž nakonec všichni skončí nazí v posteli a hlavní "hrdina" Alex pak přidá moudro typu "mám rád nedělní večery, akorát po nich přichází pondělní rána" nebo "člověk si může užít, i když nejde večer do klubu a zůstane doma". Žádné téma se nedotáhne, řada postav zůstane na konci prostě viset ve vzduchu (Alexova sestra, jeho nadržený hetero šéf z práce, kolega módní návrhář se svým manželem...). Na hlavní postavě, Alexovi, je nejlépe vidět, jak je celá tahle věc jalová - tvrdí o sobě, že je spisovatel, ale přitom ani ve třiceti nic nenapsal, jen každý den chodí do posilovny, pak do klubu, pak s někým do postele. Během těch pár dílů vystřídá tolik partnerů, že si divák skoro nemůže zapamatovat jména; s některými chodí i zároveň, ale pak se s nimi tak zvláštně rozejde / nerozejde a už je zase s někým jiným... Když mu jeden z nápadníků řekne "Čteš Dostojevského?" je to prezentováno jako nejhorší rande v životě, což by možná pro spisovatele být nemělo? Zkrátka je to kluk, kterému nemůžete příliš fandit, protože ve vás nevyvolá v podstatě žádné pozitivní emoce. Stejně jako celý seriál. ()