poster

Beyond: Two Souls - Behind the Scenes

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2013, 8 min

Režie:

David Cage

Scénář:

David Cage

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • skrblik007
    *****

    Tohle je klasické "behind the scenes" video, které nás zavede do studia quantic dream při vývoji hry Beyond. Také obsahuje mnoho záběrů ze zákulisí motion capture natáčení, které bylo mimochodem v této hře svým rozsahem i náročností unikátní a z technického hlediska velmi inovativní. Dále píšu už jen o Beyondu samotném... Cageovo opus magnum, fenomenální dílo s epickým, avšak zároveň mrazivě autentickým příběhem, to vše podkreslené geniálním soundtrackem Hanse Zimmera a Lorne Balfeho. Po režijní a audiovizuální stránce jedna z nejlepších her všech dob! Tedy abych to uvedl na pravou míru - tohle není hra v pravém slova smyslu (vlastně i chápu všechny ty rozporuplné recenze na herních(!) webech), Beyond: Two Souls je spíš interaktivním filmem běžícím na systému PS3. Hráč se stává divákem a joystick slouží jen jako nástroj k procházení tohoto filmu. Po prvním zhlédnutí / zahrání jsem neměl slov, prostě jsem mlčky civěl na titulky a dalších několik týdnů ve svých naratologických úvahách místo filmů rozebíral tohle. S odstupem času při každé další repríze však mám možnost všímat si dosud nespatřených detailů (narace příběhu, kompozice scén, kamera, soundtrack) a nemůžu si pomoct - z každého framu na mě sálá čirá genialita.(3.9.2014)

  • KajusaK
    ****

    Bez titulků mi to dalo zabrat ale nakonec sem zvládla přeložit vše :)) .. Úžasný dodatek ke hře. Perfektní duo E. Page + W. Dafoe.(14.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace