Milénium

Tisíciletí

Millennium

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 1989, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,777,099Tržby Celosvetovo $-(29.11.2009)

Ne zrovna špatná romantická sci-fi s prvkem cestování v čase. Škoda nevyužitého potenciálu horrorového prvku - cestovatelé v čase vyměňují oběti leteckých nehod za čerstvě naklonované mrtvoly, které do letadla dopravují po jezdícím pásu! Jinak docela zajímavé pokoukání s občas nechtěně srandovními scénami.(26.2.2012)

SPOILERY! Jedna z mála časovek, kterou jsem ještě nikdy neviděl. Vyšetřování letecké nehody přechází na pátrání po lidech z budoucnosti, kteří mění živé lidi z letadel za mrtvé těsně před katastrofou. Michael Anderson je dobrý režisér, Kris Kristofferson nezklamal v ničem co jsem viděl, líbila se mi romantika a i dílčí nápady (jedna událost z pohledu dvou lidí). Bohužel to sráží dvě věci - ultralaciná budoucnost natočená někde v továrně s příšernýma maskama a pak nedomyšlenost celého příběhu. Měniči se chovají jako největší amatéři, co se stane s lidma v novém světě nikdo neřeší a jejich příchod vlastně nemá žádný smysl a korunu všemu nasazuje nesmyslné explozivní finále (proč?) a odchod (kam?). I tak slušná sci-fi, která stojí za zhlédnutí, pokud máte rádi originalitu a cestování časem.(29.1.2016)

Dosť nezvyčajný snímok, ale predsa len priemer.(14.4.2011)

millennium patri k tazkemu undergroundu vo svete sci-fi, napriek tomu je natoceny vcelku profesionalne a prijemne pozeratelne. vytknut by sa mu dalo vselico. kris kristofferson posobi tarbavo, cheryl ladd je na nerozoznanie od davida bowieho zo 70. rokov, buducnost je az prilis ladena v style modneho postpunku (celkovy problem filmov z 80. rokov), niektore triky posobia mierne amatersky (robot s napadne ludskymi ocami). celkovy dojem to vsak nepokazi. film si vas vsak ziska prave svojim sympatickym dejom, postavenym na atraktivnej zapletke a myslienke cestovania v case. fajnsmekri zanru si pridu na svoje.(13.1.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Varleye a jeho povídky „Air Raid". (Hans.)