• Nový Zéland

Naji Abu Nowar

Wolfgang Thaler

Jerry Lane
  • Ice123

Občas si říkám, že lidé musejí hodnotit film dobře, jelikož byl uveden na MFFKV. Theeb je neuvěřitelně zdlouhavý s nic moc dějem. Vzhledem k tomu, že jsem noc předtím nespal a pak jsem čekal na lístky od pěti v Thermalu, tak je možné, že jsem prospal akční scény, ale opravdu velice o tom pochybuji.... Prostě jedna velká NUDA!!!(7.7.2015)

Skrz filmové plátno anebo v mém případě velkou obrazovku, to je jediný způsob, jak si dovolím pustit arabsky svět k sobě. A je to fascinující návštěva, protože přesně takový je i arabský svět Dýchnutí Cinema Mundi, který už bohužel není a který generoval filmy soutěžící o Oskara v zahraniční kategorii. Parádní je hlavně zvuk, tohle chce velký obraz a pořádný basák. Kdo touží po příběhové makačce na bednu, ať si pustí Matrix, jistě se mu z ní zakouří. Jednou za čas, kousek arabské země, to já můžu. Druhý jordánský koprodukční film mezi mými zhlédnutými.(8.3.2017)

• Hal_Moore

Mé první setkání s Jordánským filmem (nepočítám Wadjdu, kde bylo Jordánsko pouze jedním z koproducentů). Proti hrálo hned zpočátku několik faktorů - nevábný popisek, mírně nadprůměrné hodnocení, jednotvárně působící scény, téměř nuda prvních dvacet až pětadvacet minut. Očekával jsem tedy mizerný zážitek, avšak k tomu průměru se Theeb nakonec téměř dopracoval. Film je velice pomalý a jednotvárnost prostředí pocit roztahanosti jen umocňuje. Hlavní dětský představitel mě však donutil dokoukat snímek až do konce. Hlavně díky němu dávám alespoň 2 hvězdičky.(17.2.2016)

• chelseaman22

Pokud jste Tuareg nebo něco podobného, tak jste povinováni pohostit úplně každého, a to i třebas Lorda Voldemorta s jeho trestnou četou. Z výše uvedeného je zcela patrno, že být Tuaregem je nezávidihodné. A proto diváka nesmí překvapit, že dobráci ve filmu umírají a padouši se dál prohání pouští. 49% Celosvětový příjem k 14. 11. 2018: $283,024(14.11.2018)

Na rozdíl od mnohých jiných zde komentujících jsem Theeb neviděl na festivalu. Mou jedinou motivací ke zhlédnutí filmu byla jeho nominace na Oscara, ovšem zároveň byl pro mě tento fakt nemalým strašákem. Nakonec se ukázalo, že vlastně bezdůvodně. Theeb mě, i přes to ne zrovna zběsilé tempo, začal bavit hned od úvodu a ani v průběhu se (alespoň v mém případě) nuda nedostavila. Asi pomohlo, že jsem si nezdravě zvídavého hrdinu ihned oblíbil. Navíc to byl normální malý kluk, takže když přišla chvíle, kdy měl opravdu střílet, zacpával si uši a pušku za sebou jen vláčel (jsem přesvědčený, že v mnoha jiných filmech by jemu podobný hrdina napoprvé pár zloduchů okamžitě sejmul). Jeho překonávání nedůvěry a nevyzpytatelný cíl cesty mě bavil i nadále. Až přišla scéna s „placením“ a já nechápal, proč zrovna potom našel sílu „to“ udělat. Celá tato pasáž mi přišla divná/jetá. Stejně jako „studně“, „postřelený“ či „najednou poslouchající velbloud“. Dospělost? Možná. Má spokojenost tím ovšem byla sražena na celkové slabší 4*.(13.7.2016)

• - Napriek tomu, že natáčanie snímky začalo na jeseň, teploty sa pohybovali okolo 40-tich stupňov. Filmárom prácu sťažovali aj piesočné búrky, dážď či dokonca menšie povodne. (MikaelSVK)

• - Jediným profesionálnym hercom v celom filme bol Brit Jack Fox. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na púšti v Jordánsku, na totožných miestach ako natáčanie veľkofilmu Lawrence z Arábie (1962). (MikaelSVK)