Nepovedenej kšeft

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2015, 91 min

Abych pravdu řekl, zas až tak moc jsem se nenasmál. Rozhodně ne tak, kolik bych chtěl, ale na druhou stranu je to taková ta oddychovka, která je vždycky potřeba. Nic, co by udělalo díru do filmového světa, ale naprosto relaxační film s jednoduchým dějem, několika dobrými hláškami a očekávaným "happy" vyústěním. Dave Franco to dost táhne nahoru, jeho postava prostě nemá chybu.(2.6.2015)

• Dr_Nai

Jeden ze slabších kousků Vince Vaughn, ale zasmát se u něj dá (stejně tak usnout=). Nevím, jak vám, ale mě ta postava, kterou ztvárnil Dave Franco hrozně vadila, jako by tam autoři chtěli dát moderního (úchylného)Forresta Gumpa, který se do filmu dle mého názoru vůbec nehodil.(12.8.2015)

• Morholt

Podle toho, co píše distributor, jsem očekával nějakou tu variaci na Eurotrip, v tomto případě Germantrip, ale to jsem se šeredně přepočítal. Vlastně to bylo o ničem. V první polovině filmu se nebylo na co dívat, tim míň se čemu smát a tak jsem jen trpně doufal, že s příjezdem do Německa se to změní. Nezměnilo. Scott se sice snažil přitlačit na rádobyvtipnou strunu, ale absolutně to nefungovalo a nefungovala ani nesourodá trojice Vaughn-Wilkinson-Franco. Ztráta času. 10%(15.5.2016)

• MrHlad

Chvilku se to tváří jako lehce hořká komedie o chlapovi ve středním věku s obyčejnými problémy, pak jako echt hovadská variace na Eurotrip plná laciných a ne moc dobře fungujících vulgarit a okoukaných fórů. Vaughn hraje to samé co posledních deset let, Wilkinson před kamerou evidentně moc být nechce a Franco je za dementa. Duu Scott/Vaughn jsem po pohodových Pozdravech ze spermobanky docela fandil, tohle je ale těžká nuda.(8.6.2015)

Opravdu zvláštní snímek. Ještě zhruba v polovině filmu jsem z toho byl fakt zoufalý a prskal jsem na všechny strany, do čeho jsem se to zas pustil. Postupně mě to ale nějakým záhadným způsobem vtáhlo, začali mě bavit postavy, zaujmul mě vývoj a ve finále jsem si ten film v podstatě i užil, ikdyž nutně musím podotknout, že to není vážně zcela standartní podívaná a já vlastně ani nevím, jaké cílové publikum by si ho mohlo skutečně užít. O nějak dvakrát výrazné zápletce se zde tedy určitě hovořit nedá, jde o pomalu a nedynamicky odvyprávěný příběh, soustřeďující se spíš na postavy a na zamyšlení se. Žánrově pak určitě nejde o komedii, jako spíš o odlehčené drama, sice bez nějakých působivějších a emočně vypjatějších emocí, přesto ale poměrně fungující a navíc lidsky a uvěřitelně podané. Nicméně, určitě nejvýraznějším a nejzábavnějším prvkem Nepovedeného kšeftu je obsazení. Vince Vaughn je jako vždy nepřehlédnutelný, výrazný a zábavný, Tom Wilkinson velice zajímavý, ovšem pro mě se zde stal hvězdou Dave Franco, který mě svým sugestivním výkon doslova otevřel hubu dokořán a od něj jsem prostě něco takového nečekal. Velmi přesvědčivý a působivý výkon. Tato podívaná zkrátka ale není opravdu masová podívaná, divák k ní musí přistoupit s otevřenou myslí a pak si ho může i užít. Na povrch to ale vážně žádný zázrak není.(14.4.2016)