Externí recenze k filmu (8)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Domácí péče je osobně prožitým, ryzím „moravským“ filmem, a to nejen díky hereckému obsazení. Má v sobě radost ze života a přirozený temperament." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Nejsilněji film vyznívá v onom prostém vykreslení jednoho silného ženského charakteru, který nepřemýšlí o kategoriích jako obětování, poslání či pomoc druhým, ale činí je přirozenou součástí svého života." (více)

 • Blisty.cz (Jan Čulík)

  "Film je bezesporu zajímavý tím, že ukazuje výrazné charaktery žen, které v biedermajerovské české a moravské společnosti daleko převyšují muže – trubce. Potíž ovšem je, že ve filmu se ženy stávají nositeli přesvědčení, že řešením v nedokonalém světě je mystika a léčitelství, a film nemůže jít tak…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Propojení vážných a bolestných témat s bezprostředními vtípky je vlastnost české povaze i filmu vlastní, přesto se od něj bohužel upouští a je nahrazováno plytkým humorem. Domácí péče je film natočený možná ne s odvahou a kdo ví jak inovativním přístupem, zato s upřímností a bez kalkulu. Je prostě…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) *****

  "Domácí péči by šlo snad jedině vytknout malé přebíhání mezi dramatem a komedií, což by ovšem nebyl takový problém, kdyby některé vtípky pronášené hlavními hrdiny nezaznívaly v místech, kam se příliš nehodí. Naštěstí jich není tolik, aby vám zážitek z filmu kazily." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Nie je to tzv veľký film, ale pod pomerne jednoduchým názvom sa skrýva niečo, čo sa vlastne dotýka nás všetkých, je to pôsobivé rozprávanie o všednom živote a všedných starostiach, o ktorých našinci neradi rozprávajú. Možno aj preto, že človek pociťuje zúfalú bezmocnosť, keď sa musí vyrovnať s tým,…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Největším problémem Domácí péče je žánrová nevyhraněnost. Formální střídmost, častá ruční kamera a po většinu času absence hudby prohlubují působivost. Ale na pořádné drama je málo napínavý a pro využití dokumentární síly zase chybí opora v reálné předloze. Hořkosladké ladění mnoha scén pak…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Lázeňský dandy, jak Slávka Horáka před karlovarskou premiérou tituloval umělecký ředitel Karel Och si na svůj debut počkal docela dlouho. A udělal moc dobře. Čtyřicítka není zralý věk, jak na tiskovce naznačovala jedna opravdu zralá novinářka. A tak má tedy Slávek Horák hodně času potvrdit, že je…" (více)