Hardcore Henry

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

• baclajean

Treba tvorcom uznať kreativitu a určite aj veľmi ťažké spracovanie. Je to niečo nové a v kinematografii, myslím, nenájdeme veľa podobných počinov, ak vôbec nájdeme nejaké. To však nič nemení na to, že dej bol pomerne chaotický a film tohto rázu sa asi môže páčiť predovšetkým adolescentom, ktorí sa vyžívajú v hraní CS, COD, MoH a podobných hier. Pre diváka mimo takéhoto PC zamerania je t však pomerne slabé. Takže jedna hviezdička za nápad, druhá za spracovanie, ale to bude aj všetko.(29.6.2016)

THIS IS FUCKING WAR, BABY!!(10.7.2016)

• FOndra

Podání tohoto snímku je sice ve své kategorii precizní, přesto mě ten pohled jedné osoby nudil už po pěti minutách :(((12.7.2016)

Sakris, trosku lepsi scenar a vyvarovat se zbytecnych chyb a nelogicnosti a je to za plny pocet. Genialni kompozice slozena z ruskeho parkuru a 1st person akce ala Half Life, predevsim co se audiovizualu tyce. Bavilo me to velice, teda krome te zaverecne pyzamove party s Magnetem. "Kdyz je slysis, ale nemuzes je zastrelit, tak pomuze granat." ☺(15.7.2016)

Síce deje sa to všetko náhodne, aj tie postavy tam prídu z ničoho nič a rovno zomrú ale ináč je to nadupaná ruská jazda s krvičkou a s vystrelenými mozgami. Takže som bol príjemne prekvapený. Scéna v dvojmiestnej motorke na ceste so samopalom je najlepšia.(16.7.2016)

Ultimátní jízda, která šlape od začátku až do konce naplněná adrenalinem až na vrchol. Už jen za koncept a Copleyho si to ty čtyři zaslouží z fleku ;).(18.7.2016)

Šílená jízda od začátku do konce.(18.7.2016)

Vynikající poloamatérský snímek, na který musí člověk koukat se shovívavostí, jelikož filmových FPSek zrovna moc není, natož takovýchle. Některé scény jsou pětihvězdičkové, některé horší... a celkově kratší stopáž vzhledem k ne úplně snadné zápletce pak způsobuje, že tempo je občas až příliš zběsilé. I tak ale dávám ***** a 90%, protože tohle je prostě jízda s řadou vychytávek! Sharlto Copley vynikající!(20.7.2016)

Efekty, dynamika a zpracování pohledu z první osoby jsou super, ale tím to bohužel končí. Příběh mě moc nezaujal a nevtáhl do děje. Asi bych byl spokojenější, kdyby se to natočilo jako krátkometrážní film třeba na youtube.(24.7.2016)

Neotřelý FPS gore fest, který ale celkem rychle spadává do stereotypu. Naštěstí se na scéně objevuje Sharlto Copley (ten týpek z District 9) a vyhřezlým vnitřnostem dává první pomoc, adrenalinovou injekci a filmu nahazuje druhý dech. Jeho postava(y) Jimmy zprvu v ději působí zdánlivě zmateně, posléze si ale celý film krade pro sebe a už jen díky němu má cenu na film kouknout. Závěr má celkem uspokojivý finální souboj s Bossem a další třešinku navrch. Film jako takový bych viděl na *** ale za Sharlto Copleye přihazuju * navíc. Suma sumárum za ****(31.7.2016)

Naprosto famózní film,a jakožto fanoušek FPS her jsem si to nemohl nechat ujít.Po stránce technické,jako jsou efekty, je to skvělý počin,po příběhové to už tak slavné není,ale tempo si to drží a máte chuť to dokoukat až do konce.A Sharlto byl skvělý :-) Dávám 5*,tedy 10/10 IGN :-)(7.8.2016)

Co tohle, wtf, bylo? Já byl nalepenej na plátně a zíral a zíral a lapal po dechu. To bylo neskutečný.... Neskutečný! Já si tady rozervu chřtán abych to zařval na celej svět. Tahle filmo-gamesa je zásah do srdce!(8.8.2016)

Bol to mazec od začiatku do konca a trochu mi to pripomínal poslednú špecialitu Mad Max. Tomu som dal len tri hviezdičky pretože tam bol takmer nulový dej. Tuto to neoplýva nejakou hlbočinou, ale predsa sa tam toho viac udialo. A keby bol ten záporák trochu jasnejší, tak by som dal kľudne aj päť (prečo vedel hýbať vecami?!).(18.8.2016)

• brasek

Takto podaný snímok ma absolútne neoslovil. Na druhú stranu... áno, je to niečo nové čo sme tu ešte nemali.(3.9.2016)

Nejzábavnější, nejšílenější a nejvtipnější akční film co jsem kdy měl šanci vidět!(10.9.2016)

Velké překvapení + velká porce humoru a nadsázky + neutuchající akce + originální zpracování k tomu = parádní jízda a povinnost pro každého, kdo má rád počítačové hry. Já se tedy bavil náramně. 8/10(15.9.2016)

Tak to byla jízda, celou dobu jenom akce z pohledu první osoby. Za mě 5+(17.9.2016)

Je to hóódne dávno čo som hral nejakú FPS hru. Naposledy Far Cry tuším. Skončil som po pol hodke, nie je to moja "šálka kávy". Tento Gameplay je však z iného súdka. Stále som si opakoval, "toto nie je na Youtube a nie je to uputávka na najnovšiu hru". Fantasticky gradujúci dej i akcia ma pohltila a pristihol som sa ako naprázdno klikám pravý ukazovákom a v hlave mi znie "hed šot". Super námet, fajn kamera, pekná žena, telekinézny padouch, rôznorodá akcia a hlavne originalita robí z tejto FPSky viac ako 90 minutový trailer na novú hru.(18.9.2016)

Dlouho jsem váhal jestli na to vůbec koukat vidět film z pohledu první osoby a roztřepanou kameru není můj šálek kávy. Vlastně to nesnáším. První polovinu filmu jsem protrpěl a říkal si to musím dokoukat. Paradoxně od půlky se mi to i začalo líbit. Akční scény jsou fakt nadupané a má to ten správný spád i přes to, že to to spadá do béčkových filmů. Původně to měl být odpad za ten film z pohledu první osoby, ale nakonec za tři. Nicméně jednou na dost. Být to natočeno normálně mohl z toho být super film takhle je to jen pro fanoušky akčních her. Ještě nesmím zapomenou na skvělou hudbu, která Henryho provází celý film a pár skvělých záběrů a hlášek.(24.9.2016)

• Kamdar

Co je tohle kurva za film?! Absolutně žádný děj. Tem film je jedna velká akce s občas i dobrými efekty. nyní Vám podrobně popíšu celý děj oněch 90-ti minut: 0:00 - 0:30 - týpek se probere, utíká, spadne, utíká, 0:30 - 1:00 - čmajzne kvér, střílí, rozráží lebky, utíká před tankem, skáče na vrtulník, potká týpka, 1:00 - 1:30 - střílí, utíká, háže granáty, střílí v závěrečné bitce *konec*(25.9.2016)