Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Prapodivne natočený film, celý z pohľadu hlavného hrdinu.(6.12.2016)

Žasnu! John Wick je ubohej břídil!(17.12.2016)

Výborný film, len pri tom šialenom a nelogickom strihu by to chcelo jemnejšiu ruku.(30.12.2016)

Ujetá ptákovina. Jako bych hrál Half life.(25.1.2017)

65% - komentář 20ti slovy: 100% autentičnost s FP střílečkama! Nonstop akce, střílení, boss, hromada protivníků, ale vůbec netušíte o co jde, v náhodných lokalitách. Originální a po chvilce ohrané.(31.1.2017)

Pro orální polykače videoher všeho druhu naprostá povinnost. Přiznám se, že první půlhodinu jsem trpěl ale pak jsem přišel tomuto snímku fakt na chut. Akční jízda, která nemá obdoby, i když nejsem asi typický konzument podobných snímků.(7.2.2017)

Takovej Braindead a a hra Portal dohromady. Ultimátní originální ulítlá jízda pro křupany. Ale bavil jsem se.(14.2.2017)

Hardcore Henry je akční, napínavý, občas překvapí a má spád. Vcelku jde o slušný film, který dokáže pobavit. Jde sice o nepříliš originální zápletku, která je ale podána v originálním zpracování - ve formě počítačové střílečky z vlastního pohledu. Osobně mi ovšem tento způsob zpracování neseděl, bolely mě z něj po půlhodině oči a musel jsem si dát chvíli pauzu, než jsem film dokončil, ale stálo to za to.(20.3.2017)

Spíš než film se jedná o 90 minutový zážitek.(13.5.2017)

Začátek fakt slušnej, ale pak to šlo z kopce...(1.6.2017)

Film, který je originální hlavně tím, že je celý z pohledu hlavního hrdiny. Taková gamesa, FPS střílečka. To je snad poprvé, kdy jsem něco podobného viděl. Teda ve filmu. Funguje to docela dobře, i když chvílema z toho přechází zrak. Děj je dost dynamický, furt se střílí, skáče, leze po střechách a podobně. Jenom ve finále je to vlastně o ničem. Hlavní pointu jsem buď nepobral, nebo neexistuje.(2.7.2017)

Hardcore Henry je ve filmové branži zjevení. A originalitou skutečně přetéká. A to nejen formou, kdy prezentovaný FPS pohled by po technické stránce potřeboval ještě vyladit - ta třesavá kamera možná dodává na atmosféře, ale místy jí bylo trochu moc. Akce je nicméně skvělá, zápletka videoherně přepálená a ve výsledku film táhne nahoru neskutečný Sharlto Copley.(10.8.2017)

• bonovox

Toto ma minulo. Nápad je to výborný ale 90 minút sledovať nonstop prakticky to isté ma nudilo. Niekoľko vychytavok to jednoducho nezachranilo.(30.8.2017)

Tak jako neříkám nic. To mě hodně překvapilo. Parádní akční jízda. Kdo má rád firstperson akční hry, tak bude nadšený. Dlouho jsem se tak nepobavil. Doporucuju(16.9.2017)

Kulervoucí odvaz. Jedna vélká jízda.(21.4.2016)

Fantastická šílenost toho nejhrubšího zrna. Film, jehož shlédnutí pravděpodobně poškodí mozek, ale - je mi to úplně jedno. Musím vidět znovu. PERFEKTNÍ. Tečka.(22.4.2016)

Pane, ako som takéto zmŕtvych vstanie potreboval. Po všetkých tých sterilných Holywodských sračkách aka Batman vs Superman, kedy sa filmy netočia pre diváka, ale pre prachy. Pozrieť si toto je ako si narvať ihlu adrenalínu pod tretie rebro vľavo. Henry je vážne niečo, čo ste doteraz ešte nevideli. A to je čo povedať.. To HARDCORE je v názve právom a cáka z toho krv na všetky strany! Výborné nápady, výborné scény, výborný Sharlo Copley. Ľahšiu prvú polovicu filmu dorazí nárez na konci, kde bude krv lietať z ventilátorov a rozlámaných hnátov. Pre gamerov je toto povinná jazda, kde si pri scénach spomenú na Left 4 Dead, CSko s AWP na streche, či COD. Ak chcete vidieťto, čo ste doteraz nevideli a ani na to nepomysleli, Henry je výborná voľba!(23.4.2016)

• Williamson

1* za soundtrack. Jinak je to víceméně zbytečnej film.(23.4.2016)

Jít na film, který měl být zajímavý jenom pohledem z první osoby a přestřelkami, bylo nakonec perfektní rozhodnutí. Tento film nemá silný příběh, silné charaktery, ani skvělé prostředí. Ale on ani jednu z těch věcí nepotřebuje, protože všechno ostatní je úplně perfektní. Pří pohledu z první osoby se opravdu cítíte jako hlavní hrdina a proto i někdy mimoděk uhnete kulce nebo dalšímu kopnutí. Herecké výkony mě nějak neohromily, ale to jsem vážně ani nečekal. I přes brutalitu filmu jsem se několikrát skvěle zasmál a to hlavní hrdina nemusel říct ani půl slova. Soundtrack samozřejmě prvotřídní a přesně doplňoval akční scény. Nelíbilo se mi malé vykreslení pozadí některých postav a vlastně i Henryho schopností, které byly v podstatě vždy přesně takové, jaké zrovna potřeboval. Pohled kamery také občas dělal přestřelky a rvačky absolutně nepřehledné, ale když to má být reálné, proč ne.. Poslední co mě mrzí je, že Tim Roth byl ve filmu asi 2 minuty, ale chápu, jak drahý herec to musí být. Prostě když jde člověk do kina na Hardcore Henryho musí očekávat akční řežbu, jestli očekáváte něco jiného zajděte třeba na Moje tlustá řecká svatba 2... Sečteno, odečteno....93%- "Akon is a cunt!"(24.4.2016)

• nikabela

Největší sračka v životě. Obraz se klepe takže ani nezaostříte. Bolí vás z toho očí. Než film začne mate načos snemdený a při filmu nemáte co žrat. Příběh o hovně. I moje sraní je záživnějšil. Zbytečných 119kč se slevama bez slevy 169,- Hodnotim -100000 hvězdiček.(25.4.2016)