Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Galadriel

Ale jako malá bych tomuhle filmu dala 5* a ani bych nemrkla :-) Robůtek je skutečně milý, zábavný, dojemný, ale nijak originální (E.T., kde míst omimozemšťana nasadili tvůrci robota). ()

Gemini

Je to sice jenom rodinný film, ale kdo si vzpomene na indského programátora Bena, nemůže dát míň než **** :) BTW mám Johnyho Pětku mnohem radši než celého E.T. i s dospělou Drew Barrymore dohromady;) ()

Tosim

Ten robot je milý, tak milý...svého času jsem se do něj tak nějak zamiloval...zvlášť, když si chtěl dát jméno David ;-) Ally Sheedy je příjemně pěkná, Fisher Stevens příjemně poblázněný a Steve Guttemberg příjemné obsazení jen podtrhuje. ()

T2

Rozpočet $9miliónovTržby USA $40,697,761Tržby Celosvetovo $42,000,000║ Na tomto sa kedysi dosť frčalo. Hravé, zábavné, dokonca aj akčné, proste oddychovka ako sa patrí. /90%/ ()

Djkoma

Dětský filmek, který pro mě jako dítě byl neuvěřitelně zábavný a zajímavý. Avšak postupem času jeho kouzlo uvadalo a dnes ho již nemohu ani vidět. Je to škoda. I přesto je tento film velmi dobrý a má velmi zábavný humor ;-) ()

Dever

Soundtrack David Shire: 1. Main Title [2:13] ,2. The Quickening/Off the Bridge [2:44] ,3. Discovering Number 5/Sunrise [4:32] ,4. Grasshopper/Joy(less) Ride [4:43] ,5. The Attack/Coming To [3:47] ,6. Road Block/Bathtub/Robot Battle [2:42] ,7. Getaway/Hello, Bozos [2:41] ,8. Night Scene/Joke Triumph [4:17] ,9. Danger, Nova/Escape Attempt/Aftermath [3:48] ,10. Come and Follow Me - Max Carl/Marcy Levy [5:04] ()

tron

ČÍSLO 5 ŽIJE je nostalgická klasika – a nie príliš dobrý film. Keby som mal menovať najlepšie rodinné americké komédie 80.rokov, bolo by v tomto zozname zastúpených nemálo názorov... tento však nie. Herecké výkony sú ešte v rámci možností kúzelné a ani absencia výrazného rozpočtu príliš neprekáža, ale scenár je slabý i na toto zábavné desaťročie; v podstate sa jedná o E.T. – MIMOZEMŠŤANA (resp. STARMANA), len mimozemšťana nahradil kovový hovoriaci šrot s teplým srdiečkom, veľkou dušou a pochybným zmyslom pre humor. ()

monolog

Podle mě jedna z nejlepších scifi komedií osmdesátých let. Se zajímavým příběhem a příjemnými herci. Taky spousta kultovních hlášek (tehdy ještě zábavné a ne jen trapné), hlavně od Bena Jahvriho příklad: Promiň, naposledy jsem řídil před pěti lety. Já bych řek deseti. Nebo: Víš co mají rádi řidiči obvykle večer? Ne, co? Světla! Nebo: Achój, co je k fečéři? Nebo: A odkud ty vlastně Bene pocházíš? Já? Z Pittsburgu. A tvoji rodiče? Z Philadelfie. Nebo i Ally Sheedy má pár dobrých trefů: Haló? Ráda bych mluvila s vaším hlavním válečným štváčem. Nebo: Tak si dál můžete leštit své nukleární hlavice. Prostě skvělá komedie, jaké se dnes už skoro netočí. Ale naštěstí se točily dřív, takže nemusíme být tak strašlivě smutní a těšit se, že semtam něco ještě objevíme, co jsme ještě neviděli. A upřímně, i kdyby to byla kopie ET (což si nemyslím, jen to tu všichni opakují), tak se vsadím, že tahle se líbí mnohem víc lidem, protože kdyby ET dávali tak často, jako tohle, už před deseti lety by ho vypakovali rychle domů. ()

Boss321

Řekněte mi, kdo tohle nežral, když byl malý?? Já to přímo hltal a i dnes, když to dávají v TV, tak si to nemůžu nechat ujít. Steve Guttenberg známý hlavně jako Mahoneyho z Policejní akademie je příjemný a G. W. Bailey, který hrál též v Policejní akademii poručíka Harrise tady opět exceluje..... ()

Jara.Cimrman.jr

"Hej plechovko, tvoje máma byla sněhová fréza." Johnny pětkovi se zamotaly dráty a on získal smysl pro humor. No sláva. Už jsem ve věku, kdy se na robotovy taškařice dívám s lehkým nadhledem, ale moje děti první kontakt smíchy málem nepřežily. A já jsem si vzpomněl, že jsem nebyl jiný, takže netřeba si hrát na dospělého a hurá na druhý díl. ()

EdaS

Roztomilý živý robot, kouzelná Ally Sheedy, sympaťák Steve Guttenberg a podivný Ind Fisher Stevens. Asi je to robotická kopírka E.T., ale stejně jsem Číslo 5 viděl aspoň dvacetkrát a i dneska prostě funguje. ()

xxmartinxx

Docela to ujde. Jsou sice lepší filmy na stejné téma, ale tohle je přece jenom klasika. Má to své momenty a i když tokový ET (který se mi vždy vybaví) je přeci jen někde jinde, nemusí urazit ani toto. ()

flanker.27

Vím, že patřím k menšině, ale mě z větší části ty amíkovské komedie a rodinné filmy 80. let nějak nebraly ani v dětském věku, proto ode mne všechny ty Návraty do budoucnosti, naprosto neloštomiloušký E. T. a ani tenhle plecháč nikdy víc jak tři neuvidí. Zasmál jsem se občas (Stephany, proč vy červenat?), ale vůbec nepociťuji jako ztrátu, že jsem to posledních 20 let neviděl. Ovšem, jak píše salahadin, to rychlé čtení by se šiklo. ()

choze

Filmový rok 1986 byl "rokem roztomilých robotů" - nějaký se našel ve VESMÍRNÉM TÁBOŘE, MALÉM NAVIGÁTOROVI, ROCKYM IV, ale hlavně v ČISLO 5 ŽIJE, který představoval - podobně jako v 70. letech E.T. k VETŘELCI - úspěšnou protiváhu k tehdejším temným hi-tech thrillerům jako TERMINÁTOR, ÚTĚK ROBOTů či ROBOCOP (a to měl být původně jedním z nich!). Úvodní podtitulková sekvence se skládáním robotů také připomene úvodní podtitulkovou sekvenci ÚTĚKU ROBOTů (odkud si tvůrci vypůjčili i G.W.Baileyho), stejně jako první potitulkový záběr s tankem drtícím kytku evokuje terminátorovské rozdrcení lebky, o podobnosti s E.T. nemluvě. Asi málokdo z mé generace viděl film méně než dvacetkrát, ale s odstupem času je to jen nenáročná rodinná zábava s tradičním apelem proti zbrojení (viz. Badhamovy předchozí VÁLEČNÉ HRY), která sice trpí tím, že Badham nikdy neměl výraznější režijní rukopis, ale pořád se u pár hlášek uchechtnu. ()

Dudek

Časy, kdy jsem Číslo 5 zbožňoval jsou už nenávratně pryč. Tatam jsou i doby, ve kterých jsem si chtěl s bratrancem takového vlastního robůtka sestavit. Co zbylo je však film a nostalgické vzpomínky na doby, kdy se na něj ještě dalo dívat. Ano, je to vážně tak. Short Circuit je pro mě nesledovatelným filmem, který spíše než baví, nudí. Nad 2* bohužel jít nemohu. ()

Gilmour93

Kdoví po jak dlouhé době jsem se vrátil k snímku o pásovém E.T., co si místo prstu svítí laserovým dělem a touhu po mezigalaktických hovorech nahrazuje sběrem informací. Ano, je to neskonale naivní, robot s infantilní mluvou křičí po zásahu kulkou „Au!“ a Mahoney v roli nesmělého vědátora působí rozpačitě, nicméně jeho krišna asistent chrlící hlášky jak na běžícím špásu a takové to bezelstné vyznění typické pro rodinné filmy z 80.let mi nedovolí napsat, že to kouzlo jednosuše zmizelo.. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)