Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

honajz2

Divím se, že jsem ten film nehodnotil, protože ho mám rád. Co si pamatuju, tak mě ten film bavil, Číslo 5 bylo strašně roztomilé a obecně se mi ten film moc líbil. Budu si ho muset někdy pustit celý znovu, dneska jsem si ho jenom v rychlosti proskákal, abych si ho připomněl, ale mám pocit, že se mi ten film bude líbit i dnes. Možná se mi zamlouvá ještě víc, než dřív, protože z toho, jak jsem si to dnes připomínal, mi to přišlo geniální. Takže si někdy na to udělám čas a kouknu na to na celé, abych to svoje hodnocení nějak upevnil. Zatím za 5*, uvidím, jestli to náhodou pak nepůjde dolů, ale upřímně, moc tomu nevěřím. 5* ()

Jara.Cimrman.jr

"Hej plechovko, tvoje máma byla sněhová fréza." Johnny pětkovi se zamotaly dráty a on získal smysl pro humor. No sláva. Už jsem ve věku, kdy se na robotovy taškařice dívám s lehkým nadhledem, ale moje děti první kontakt smíchy málem nepřežily. A já jsem si vzpomněl, že jsem nebyl jiný, takže netřeba si hrát na dospělého a hurá na druhý díl. ()

GilEstel

Dnes už trochu zapomenutá komedie 80. let, ale v dětství jsem se u ní dost nasmál. Neotřelá zápletka a svižný konverzační humor z toho činí koukatelnou věc i po letech. A že jsem si v životě vzpomněl na Číslo 5 opravdu hodněkrát. Třeba na cestách v cizí zemi v cizím městě a nevěděl kam.... To jsem se pak vždy vydal přímo po hlavním bulváru s robotickými pohyby a slovy INFORMACE.... INFORMACE....INFORMACE.......Má to větší přesah než jen kulisu pro rodinnou zábavu na jedno použití. Ačkoli i takovou roli může sehrát velmi dobře. 70% ()

Ryuuhei

Možná kultovní záležitost, možná příjemný, roztomilý film na odpoledne, ale popravdě, kvalitou sahá maximálně do mírného nadprůměru. Jeden robot, který zázračně ožije díky zásahu blesku a proti němu až hloupě neschopná armáda. Sice bylo vše odůvodněno, ale stejně. Hlášky docela fajn a i když nic, z čeho by se člověk válel smíchy na zemi, vše se neslo v takové pohodě. Film jsem viděl sotva potřetí od posledního zhlédnutí ještě někdy v dětství a zůstává pro mě pořád stejný - pěkný, ale žádný zázrak. 70% ()

Aleee89

Tenhle film mi vždycky trochu splýval s E.T. Mimozemšťanem, ale teď už v tom mám konečně jasno. Tenhle robot je tááák strašně roztomilý. A vůbec, celý film na svou dobu vzniku skvěle udělaný, vtipné hlášky a situace, vhodní herečtí představitelé. Prostě ideální film pro celou rodinu na víkendové odpoledne! ()

• Existuje istá paralela medzi filmami Číslo 5 žije a Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) a to pri scénke prevozu Johnnyho Päťky (Tim Blaney) späť do NOVA. Vtedy Američan, čo strávil istý čas v Európe, vysvetľuje spolujazdcovi kultúrne rozdiely, ktoré tam spozoroval. Podobný rozhovor viedli v kultových Historkách z podsvetia John Travolta a Samuel L. Jackson o 8 rokov neskôr. (mijec)
  • Když Stephanie (Ally Sheedy) najde Čislo 5 (Tim Blaney) ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)