South Pacific

South Pacific

Muzikál / Romantický / Válečný

USA, 1958, 151 min

Rozpočet $6miliónovTržby USA $36,800,000Tržby Celosvetovo $-(15.3.2010)

• Houdini

Oscar 1 : Zvuk + 2 nominace: Kamera, Hudba - M(31.3.2004)

• danecek24

16. Zlatý Glóbus za rok 1958 - nominace (3) - Nejlepší film (muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Mitzi Gaynor, Objev roku (herečka) - France Nuyen(18.1.2009)

Tak jsem jej konečně viděl. Originál. Doposud jsem znal jen TV verzi z roku 2001. A je to jako téměř vždy. Originál je originál. Domorodky nejsou tak ošklivé :-), sestřičky v plavkách i v roce 1958 ještě stále připomínají krásky z pod kabin válečných stíhaček a bombardérů a ve filmu je použita skutečná PBY Catalyna. I ten soud je takový víc retro a má šmak. Rozhodně je to příjemný muzikál z trochu netradičního prostředí pacifického válčiště u nějž divákovi nejedna melodie utkví v hlavě. Já mám muzikály rád, a když říkám muzikály tak klasické. Né to (nechci být sprostý) co se dnes u nás za muzikály vydává... South Pacific řadím do klasiky. * * * *(27.12.2012)

Celkem úlet muzikál dle Broadwaye - je to šíleně přebarvený a plný "nukleárních" filtrů, obsahuje slušně infantilní songy a úsměvně teatrální milostný výměny, samozřejmě pěkně pohádkový ostrovní prostředí. Z toho Tichomoří za mě ale o chlup lepší Elvisova BLUE HAWAII. Vtipný je to stejně jako roztahaný a v hlavě utkví možná tak melodie Bali Ha'i. Kouzlo to ale má. Co tu podle mě chybí, je nějaká pořádně zvučná celebrita v obsazení. Za podnět díky Krnovu, kam jsem nemohl bohužel :((22.4.2018)