Reklama

Reklama

Who am I - žádný systém není bezpečný

(festivalový název)
  • Německo Who Am I - Kein System ist sicher (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (130)

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Cejtím se, jako kdybych měl dlouholetý, krásný vztah s pěknou, chytrou holkou a pak zjistím, že mne po celá ta nádherná léta precizně využívala. Protože to, jak mne rozmrdal ten konec, na to nikdy nezapomenu. Úplně chuť vstát ze židle, chodit po místnosti a držet se za palici. Masakr jako svině. Absolutní špička! Baran bo Odar nás filmem provede stylovou, neokoukanou režií, práce se střihem, vizuál, kamerové nájezdy, no bezchybná práce. K tomu si sám napsal scénář a každý dialog má svojí váhu. Dokonalá proměna hlavní postavy Benjamina! Interpretace nálad jeho kumpánů, všechno je tak přirozené a odůvodněné. Každá postava má svoje něco, skvělé a nápadité masky a každý herec oplývá nesmírným charismatem. Excelentní hudba! Hned jak bude možnost, budu pátrat po soundtracku. Dynamikou se nešetří a nechybí ani slušná porce humoru a neutichající zábavy. U některých scénách jsem ani nedýchal a škvařil se v napětí. 10/10 aniž bych musel nad tím nějak rozmýšlet. Tak kvalitně odvedenou filmařinu jsem dlouho neviděl... Němci jedou, je sice fakt, že mne napadaj dvě scény, které působí dost náhodně, ale mne hřeje pocit na srdíčku, že natočili konkurence schopný film na světové úrovni. Sebejistý tah na Olymp! ()

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Hodně, hodně povedený a napínavý thriller ze světa hackerů plný tajemství, neviditelnosti a zvratů. Dark net a komunikace v něm tak úchvatně temný a vizuálně dokonalý, tohle už z hlavy jen tak nedostanu. Fakt pecka, svižná, napínavá a s koncem, který se mnou několikrát pěkně....no jak to napsat slušně....no to nejde, prostě vyjebal a donutil mě zvednout na plnou palbu! Bravooo ()

Reklama

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Celkem klasická zápletka „jak se neudusit soustem, které po ukousnutí poněkud nabobtnalo“ zasazená do hackerského prostředí, v rámci kterého sice nepřináší ohledně motivace a technik nic moc objevného, ale zároveň na něm neparazituje, protože je dokáže zobrazit lépe, než bývá v kraji zvykem. Už to, jakou váhu přikládá sociálnímu inženýrství v opozici k rychlým prstům je hodně poučené. A když jsme u těch rychlých prstů – v jedné subdisciplíně je Who Am I Bystrozraký mezi slepými. Většina mnou zaznamenaných filmařských pokusů převést zběsilé bušení do klávesnice na nějaký atraktivní vizuální tvar, který by divákovi zároveň napovídal, co se zrovna děje, končila u trapností typu praskajících virtuálních řetězů a rozpadajících se vrat. Tady je prostředí šedé zóny a symboly penetračních technik tak povedené, že si je pravděpodobně budu pamatovat i v době, kdy se mi zápletka dávno vykouří z hlavy. Asi by šlo zaškodit ohledně toho, který ze závěrečných veletočů je na předchozí děj naroubován čistě a který jen tak přibitý, ale proč trápit prima film. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Od cias kedy Lola zdrhala o zivot som nevidel tak stylovy a dynamicky natoceny nemecky film. Nadany reziser Baran bo Odar sa evidentne inspiroval mnozstvom filmov (najviac je tu citit Point Break a Fight Club), ale vysledny mix predstavuje originalny celok. Najviac sa mi pacilo jak zrozumitelne a zabavne znazorni fungovanie Darknetu a celkovo hackerstva pre ludi, ktorym to nic nehovori. Ja sam mam len velmi povrchne predstavy. Celkovo je technicka stranka fantasticka. Kamery, strih, podmaniva hudba, ktora skvele dokresluje atmosferu. Nastastie reziser nezabudol na to najdôlezitejsie a to pribeh a postavy, ktore tu funguju na jednotku a zaujimal ma osud vsetkych z nich. Cely cas som sa rozhodoval medzi 4 a 5 hviezdickami. Jedina drobnost, ktora mi uz prilis nesedela, boli niektore pubertiacke voloviny, ktore hlavni hrdinovia stvaraju. Na to sa uz citim trochu stary. Ale o piatej hviezdicke ma presvedcil uzasny a zabavny zaver, ktory film povysil o uroven vyssie. Takze tentoraz nebudem za kverulanta a davam cistych 5 hviezdiciek a tesim sa na dalsi film tohto rezisera. 10/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Keby mi bol niekto povedal, že mňa, ako negramotného, počítačového "truhlíka", zaujme snímok o hackerstve, len sťažka by som mu dal za pravdu. Nuž, ale keď disponuje takými silnými kartami ako je príbeh či rozuzlenie, niet sa čo čudovať. Na moje prekvapenie výborný film, ktorý od uvedú nemá čas nudiť. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)
  • Název filmu Who am I odkazuje také na UN*Xový program (whoami), který je ve filmu několikrát použit. Tento program slouží pro zjištění identifikace právě probíhající session (zjednodušeně: vypíše jméno uživatele). (maxXxic)
  • Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Duoscop)

Reklama

Reklama