Who am I - žádný systém není bezpečný (festivalový název)

• Německo

Who Am I - Kein System ist sicher

Who Am I - No System Is Safe

Thriller

Německo, 2014, 105 min

Přiznám se bez mučení, že film mě svojí dynamikou ihned od začátku dost překvapil. Jednoduchý námět nasunutý do složitého hackerského světa měl hodně slušné tempo. Jediný problém jsem trošku měl v nepřehlednosti nejenom samotného příběhu, ale i časových posloupností jednotlivých příběhových linek, které působily dost zmatečně. Postupem času si ale logiku ve filmu najdete a nakonec budete překvapeni hodně slušným a neotřelým závěrem.(30.5.2018)

Když jsem psal u filmu Hra o všechno,že na režiséru kouknu na jeho dva počiny z domácí scény,tak jsem vážně nečekal,že to bude hned první film taková bomba.Pravda,natočil pak už jen jeden další,ale Baran bo Odar je vidět,že tady ukázal,proč dostal dveře i na Americký snímek,protože zde je vše vidět.Opět intro,vizuál,střihy,kamera v noci za autama a prostě svůj styl,který je vážně šik.Co má film navíc je,že on je sakra dobře napsaný a hlavně tématika hacking vs film je naprosto parádní.Zatím jsem neviděl film,kde si tyhle dvě složky takhle náremně sednou jak prdel na hrnec a že tady Odar zatopil pod kotlem,protože se celý film něco děje.Má to i humorný momenty,má to svoje lásky,má to výborně zakončený konec,má to soundtrack a má to i dobrou sestavu herců,který nic nebrání,ani MRX.Vlastně nápad v darknetu ukázat ve filmovém prostoru v nějakým metru jako podzemí,kdy vlastně vidíte reálně postavy,je naprosto skvělý nápad.Těžce se tu nachází negativa,možná leda,že s maskama chodit po střechách a všude se možná dostat až tak jednoduše bez velkého mega plánování,ale o to tady vážně nešlo,tím byl trpěl spád filmu a jsem rád,že to Baran pojal vážně stylově.(20.10.2017)

Paráda! Po dlhšej dobe fakt vydarený film, ktorý si u mňa vyslúžil aj plný počet hviezdičiek. Aj keď o tom 5* hodnotení som si nebol až taký istý, ale vďaka tomu koncu sa prikláňam k maximu. Fajnový námet z čoraz rafinovanejšieho prostredia kyberkriminality, hoci ja osobne vôbec nechápem o čo tým všetkým hackerom vlastne ide. Asi len tá vzájomná rivalita a predvádzanie, kto si dovolí viacej (tak ako to bolo vykreslené aj v tomto filmu). No mňa predovšetkým očarila tá výborná dejová línia s úžasnou zápletkou doplnenou viacerými zvratmi. Veľmi dobré! Občas sa aj Nemcom zadarí...(12.6.2015)

Hodně, hodně povedený a napínavý thriller ze světa hackerů plný tajemství, neviditelnosti a zvratů. Dark net a komunikace v něm tak úchvatně temný a vizuálně dokonalý, tohle už z hlavy jen tak nedostanu. Fakt pecka, svižná, napínavá a s koncem, který se mnou několikrát pěkně....no jak to napsat slušně....no to nejde, prostě vyjebal a donutil mě zvednout na plnou palbu! Bravooo(17.8.2017)

Dynamicky natoceny thriller z hackerskeho prostredi. Uzasny mix rezie, kamery a hudby dela z tohoto filmu nadcasovy snimek. Zabery z metra (?), kde dochazi k fiktivni komunikaci mezi hlavni postavou a tajemnym MRX jsou ozdobou celeho filmu. Uplny zaver je uz mozna prekombinovany, ale jeho podstata je vyborna. Potesila i ma oblibena Trine Dyrholm v roli vysetrovatelky. Ja, ktery pocitac ani nevypinam, protoze se bojim, ze uz bych ho neumel pustit je Who am i prijemnym prekvapenim, ktery me bavil od zacatku do konce. Vlastne ani nevim, proc nedam plny pocet...(2.1.2016)

• - Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Duoscop)

• - Spoiler: Když vstoupí Hanne (Trine Dyrholm) do Benjaminova (Tom Schilling) pokoje, mezi jinými lze na jeho zdi najít plakát z filmu Klub rváčů (1999). Je to jasný odkaz na rozdvojenou identitu, což je téma blízké oběma snímkům. (Matess91)

• - Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)