Who am I - žádný systém není bezpečný (festivalový název)

• německý

Who Am I - Kein System ist sicher

Who Am I - No System Is Safe

Thriller

Německo, 2014, 105 min

Přiznám se bez mučení, že film mě svojí dynamikou ihned od začátku dost překvapil. Jednoduchý námět nasunutý do složitého hackerského světa měl hodně slušné tempo. Jediný problém jsem trošku měl v nepřehlednosti nejenom samotného příběhu, ale i časových posloupností jednotlivých příběhových linek, které působily dost zmatečně. Postupem času si ale logiku ve filmu najdete a nakonec budete překvapeni hodně slušným a neotřelým závěrem.(30.5.2018)

Každej něco hackuje, ale filmů s touto tématikou je málo. A tu se v Evropě vyloupne neznámý německý počin a hravě strčí do kapsy vše ostatní o hackerech. Klady: dobrý příběh z cyber prostředí; hrozně rychle a dobře to letí; pár zvratů a super vymyšlený konec; napínavé i zábavné; soundtrack. Zápory: těžko se bude hledat podobná tématika alespoň stejné kvality.(16.4.2016)

Hodně, hodně povedený a napínavý thriller ze světa hackerů plný tajemství, neviditelnosti a zvratů. Dark net a komunikace v něm tak úchvatně temný a vizuálně dokonalý, tohle už z hlavy jen tak nedostanu. Fakt pecka, svižná, napínavá a s koncem, který se mnou několikrát pěkně....no jak to napsat slušně....no to nejde, prostě vyjebal a donutil mě zvednout na plnou palbu! Bravooo(17.8.2017)

Šlapalo to pěkně, ale: 1. Jsem podobný model (byť ne v podání hackerů, ale nějakého jiného kmene) - partička, akce/bordel , chlastačky viděl už Xkrát, 2. MRX byla po celý film nedosažitelná ikona a nakonec ho Benjamin "kouzlem" zlikvidoval na první dobrou, 3. Ta tajná služba (BPA?) včetně paní šéfové působila hodně amatérsky. Všechno tady dopadlo dobře pro diváka a ten to po zásluze ocenil- aktuálně to má 80 procent. Mně osobně by se víc líbilo, kdyby se v tom průseru chlapci (a děvče) pořádně vykoupali a reálně jim aspoň chvíli hrozil konec, jaký tady potkal Kryptona.(6.2.2017)

Když jsem psal u filmu Hra o všechno,že na režiséru kouknu na jeho dva počiny z domácí scény,tak jsem vážně nečekal,že to bude hned první film taková bomba.Pravda,natočil pak už jen jeden další,ale Baran bo Odar je vidět,že tady ukázal,proč dostal dveře i na Americký snímek,protože zde je vše vidět.Opět intro,vizuál,střihy,kamera v noci za autama a prostě svůj styl,který je vážně šik.Co má film navíc je,že on je sakra dobře napsaný a hlavně tématika hacking vs film je naprosto parádní.Zatím jsem neviděl film,kde si tyhle dvě složky takhle náremně sednou jak prdel na hrnec a že tady Odar zatopil pod kotlem,protože se celý film něco děje.Má to i humorný momenty,má to svoje lásky,má to výborně zakončený konec,má to soundtrack a má to i dobrou sestavu herců,který nic nebrání,ani MRX.Vlastně nápad v darknetu ukázat ve filmovém prostoru v nějakým metru jako podzemí,kdy vlastně vidíte reálně postavy,je naprosto skvělý nápad.Těžce se tu nachází negativa,možná leda,že s maskama chodit po střechách a všude se možná dostat až tak jednoduše bez velkého mega plánování,ale o to tady vážně nešlo,tím byl trpěl spád filmu a jsem rád,že to Baran pojal vážně stylově.(20.10.2017)

• - Spoiler: Když vstoupí Hanne (Trine Dyrholm) do Benjaminova (Tom Schilling) pokoje, mezi jinými lze na jeho zdi najít plakát z filmu Klub rváčů (1999). Je to jasný odkaz na rozdvojenou identitu, což je téma blízké oběma snímkům. (Matess91)

• - Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)