Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

EvilPhoEniX

Nečekaná pecka a dost možná nejlepší film z Německa i nejlepší film týkající se Hackerství. Velmi zajímavé story podpořené inteligentními dialogy a solidními mladými herci nás uvádí do světa cyber kriminality velmi svižnou a poutavou formou. Znázornění internetové komunikace je podáno temně a vizuálně podmanivě, rivalita mezi hackery je velmi competentní a potěší i příjemné zvraty v průběhu děje, kde ten závěrečný je vrcholný mindfuck a jedna z největších vyjebávek s divákem, co jsem kdy viděl. Krásný výlet do zákoutí Dark netu. 85% ()

Malarkey

Přiznám se bez mučení, že film mě svojí dynamikou ihned od začátku dost překvapil. Jednoduchý námět nasunutý do složitého hackerského světa měl hodně slušné tempo. Jediný problém jsem trošku měl v nepřehlednosti nejenom samotného příběhu, ale i časových posloupností jednotlivých příběhových linek, které působily dost zmatečně. Postupem času si ale logiku ve filmu najdete a nakonec budete překvapeni hodně slušným a neotřelým závěrem. ()

Sarkastic

Who Am I…někdo se na tuhle otázku musí ptát sám sebe po nepříjemném ranním probuzení (s opicí či věkem i bez ní), jiný tuhle anglickou větu využije pro svůj nick, za kterým se skrývá sebejistý a drzý hacker. Ačkoliv hlavní hrdina vypadá všelijak, jen ne suverénně…anebo jen klame zjevem? Who Am I je hodně „cool“ podívaná. Efektní, dynamická, sebejistá, uhánějící si svým tempem nezadržitelně vpřed, takže snad i takový divák, kterému je nějaké hackerství úplně volné, se nestihne začít nudit (a třeba si i přestane myslet, že počítačoví mágové vše vykouzlí z pohodlí svého domova). Najednou je tu konec a člověk zjistí, že si s ním tvůrci celou dobu jen zlomyslně hráli. Což mám většinou docela rád, ale v tomhle případě to není nadšení bez výhrad. Těch twistů bylo směrem k závěru možná až příliš a nemůžu s klidným pocitem uznat, že jsem to tvůrcům zbaštil i s navijákem (takové „slzy“ už byly příliš), zvlášť, když mi pár detailů tak úplně nesedí. Ale film mě celkem dost bavil a závěr nebyl zase tak moc neuspokojivý, takže to vidím na slušné 4*. ()

*CARNIFEX*

Keby mi bol niekto povedal, že mňa, ako negramotného, počítačového "truhlíka", zaujme snímok o hackerstve, len sťažka by som mu dal za pravdu. Nuž, ale keď disponuje takými silnými kartami ako je príbeh či rozuzlenie, niet sa čo čudovať. Na moje prekvapenie výborný film, ktorý od uvedú nemá čas nudiť. ()

Fr

„CHCI BÝT NEVIDITELNÝ…“ /// Ze života hackera. Má to tempo, dobrej vypravěčskej styl a atraktivní příběh. Navíc plnej překvapení… teda aspoň se vo to snaží, bejt plnej překvapení. A já jim to (celkem) žeru! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám radost, když drzost vítězí. 2.) Miluju trojana v trojanovi. (Hovno vole Šarlatán…). /// Thx za titule „pwatzke“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Název filmu Who am I odkazuje také na UN*Xový program (whoami), který je ve filmu několikrát použit. Tento program slouží pro zjištění identifikace právě probíhající session (zjednodušeně: vypíše jméno uživatele). (maxXxic)
  • Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)
  • Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Duoscop)