Who am I - žádný systém není bezpečný (festivalový název)

• Německo

Who Am I - Kein System ist sicher

Who Am I - No System Is Safe

Thriller

Německo, 2014, 105 min

Pekne premyslené. Okrem samotného príbehu film aj pekne poukazuje na zraniteľnosť nás všetkých v dnešnej pretechnizovanej dobe. Osobne mám veľmi rád takéto témy, takže u mňa spokojnosť. Okrem toho je to aj nemecká filmová verzia Mr. Robot, i keď toto vzniklo skôr, tak možno Rami Malek čerpal inšpiráciu aj odtiaľto.(16.3.2017)

Šlapalo to pěkně, ale: 1. Jsem podobný model (byť ne v podání hackerů, ale nějakého jiného kmene) - partička, akce/bordel , chlastačky viděl už Xkrát, 2. MRX byla po celý film nedosažitelná ikona a nakonec ho Benjamin "kouzlem" zlikvidoval na první dobrou, 3. Ta tajná služba (BPA?) včetně paní šéfové působila hodně amatérsky. Všechno tady dopadlo dobře pro diváka a ten to po zásluze ocenil- aktuálně to má 80 procent. Mně osobně by se víc líbilo, kdyby se v tom průseru chlapci (a děvče) pořádně vykoupali a reálně jim aspoň chvíli hrozil konec, jaký tady potkal Kryptona.(6.2.2017)

Slušne natočený film z Nemecka. Príbeh však neobsahuje dostatočný počet prekvapivých alebo nečakaných momentov. Hlavne som bol prekvapený, že ako jednoducho vyriešili chytenie pána „MrX“. PS.: E. M´Barek opäť hrá svoju obľúbenú postavu, alias Zeki Müllera z „F.J.G.“. Osobné hodnotenie: 75% (***) (5.2.2017)

Každej něco hackuje, ale filmů s touto tématikou je málo. A tu se v Evropě vyloupne neznámý německý počin a hravě strčí do kapsy vše ostatní o hackerech. Klady: dobrý příběh z cyber prostředí; hrozně rychle a dobře to letí; pár zvratů a super vymyšlený konec; napínavé i zábavné; soundtrack. Zápory: těžko se bude hledat podobná tématika alespoň stejné kvality.(16.4.2016)

Hackerství a další počítačové triky, to všechno jde mimo mě a upřímně řečeno nerozumím touze nabourat se někomu kamkoliv a dělat tam maglajz. Pokud to tedy není ideologicky podbarvené. A to přesně dělá skupinka hackerů, kteří se chtějí vyrovnat králi všech počítačových zločinců, který má přezdívku MRX. Vedle toho se tu ještě odvíjí příběh outsidera, který díky svým schopnostem vystoupá ńa pomyslný hackerský vrchol. Bavilo mě to hodně, protože tu bylo všechno, co ke krimi-thrilleru patří a IT analfabetům, jako jsem já, tu byla počítačová kriminalita podána srozumitelně a poutavě. Třeba ztvárnění komunikace hackerské komunity bylo vyloženě perfektní. V závěru mě dostalo několik zvratů, kdy jsem si vlastně až do samotného závěru nebyl jist, jak to tedy vlastně je. Sedli mi i herci, takže k absolutní dokonalosti chyběl jen malý kousek. Vůbec nechápu, proč jsou podobné perly našimi distributory ignorovány. 90%(16.6.2015)

• - Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Bioscop)

• - Spoiler: Když vstoupí Hanne (Trine Dyrholm) do Benjaminova (Tom Schilling) pokoje, mezi jinými lze na jeho zdi najít plakát z filmu Klub rváčů (1999). Je to jasný odkaz na rozdvojenou identitu, což je téma blízké oběma snímkům. (Matess91)

• - Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)