Who am I - žádný systém není bezpečný (festivalový název)

• Německo

Who Am I - Kein System ist sicher

Who Am I - No System Is Safe

Thriller

Německo, 2014, 105 min

Cejtím se, jako kdybych měl dlouholetý, krásný vztah s pěknou, chytrou holkou a pak zjistím, že mne po celá ta nádherná léta precizně využívala. Protože to, jak mne rozmrdal ten konec, na to nikdy nezapomenu. Úplně chuť vstát ze židle, chodit po místnosti a držet se za palici. Masakr jako svině. Absolutní špička! Baran bo Odar nás filmem provede stylovou, neokoukanou režií, práce se střihem, vizuál, kamerové nájezdy, no bezchybná práce. K tomu si sám napsal scénář a každý dialog má svojí váhu. Dokonalá proměna hlavní postavy Benjamina! Interpretace nálad jeho kumpánů, všechno je tak přirozené a odůvodněné. Každá postava má svoje něco, skvělé a nápadité masky a každý herec oplývá nesmírným charismatem. Excelentní hudba! Hned jak bude možnost, budu pátrat po soundtracku. Dynamikou se nešetří a nechybí ani slušná porce humoru a neutichající zábavy. U některých scénách jsem ani nedýchal a škvařil se v napětí. 10/10 aniž bych musel nad tím nějak rozmýšlet. Tak kvalitně odvedenou filmařinu jsem dlouho neviděl... Němci jedou, je sice fakt, že mne napadaj dvě scény, které působí dost náhodně, ale mne hřeje pocit na srdíčku, že natočili konkurence schopný film na světové úrovni. Sebejistý tah na Olymp!(3.4.2016)

Tak napřed musím říct, že téma hackerství mě odjakživa fascinuje a uvádí v nadšení a že jsem už dlouho takhle povedený film o hackerech neviděla (pokud vůbec). Takže totální nadšení. Nebylo tam nic, co by mě nějak vyrthlo z plynutí s dějem, bylo to akční, napínavé a dokonce i poučné. Nové pro mě bylo to spojení virtuální a reálné reality - tedy doteď jsem si jaksi myslela, že hackeři jsou akční zásadně jenom skrzevá počítače:) Taky procesy, které se děly v počítači, byly velmi pěkně zobrazeny, takže jim porozuměl i člověk, který se v tom vůbec nevyzná. Hudbu, které normálně vyhýbám, jsem tady velice ocenila, hodila se úplně dokonale a i poslouchat se to dalo:)) Konec měl super gradaci a já jsem z toho prostě celá nadšená, takže proto dávám i pátou.(25.8.2016)

Pekne premyslené. Okrem samotného príbehu film aj pekne poukazuje na zraniteľnosť nás všetkých v dnešnej pretechnizovanej dobe. Osobne mám veľmi rád takéto témy, takže u mňa spokojnosť. Okrem toho je to aj nemecká filmová verzia Mr. Robot, i keď toto vzniklo skôr, tak možno Rami Malek čerpal inšpiráciu aj odtiaľto.(16.3.2017)

Asi poprvé jsem viděl film na hackerské téma, který mě neustále držel v napětí po celou dobu trvání! Úžasné a ještě německé - jako by tomu ona právě němčina dávala tvrdost a důležitost celé myšlenky filmu - No System Is Safe. Naprosto silný příběh, který Vás doslova přilepí k jedničkám a nulám počítačového světa. Ale tenhle film je jasná jednička! PS: počkejte si na konec :-)(27.11.2016)

Dynamicky natoceny thriller z hackerskeho prostredi. Uzasny mix rezie, kamery a hudby dela z tohoto filmu nadcasovy snimek. Zabery z metra (?), kde dochazi k fiktivni komunikaci mezi hlavni postavou a tajemnym MRX jsou ozdobou celeho filmu. Uplny zaver je uz mozna prekombinovany, ale jeho podstata je vyborna. Potesila i ma oblibena Trine Dyrholm v roli vysetrovatelky. Ja, ktery pocitac ani nevypinam, protoze se bojim, ze uz bych ho neumel pustit je Who am i prijemnym prekvapenim, ktery me bavil od zacatku do konce. Vlastne ani nevim, proc nedam plny pocet...(2.1.2016)

• - Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Bioscop)

• - Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Když vstoupí Hanne (Trine Dyrholm) do Benjaminova (Tom Schilling) pokoje, mezi jinými lze na jeho zdi najít plakát z filmu Klub rváčů (1999). Je to jasný odkaz na rozdvojenou identitu, což je téma blízké oběma snímkům. (Matess91)