poster

Who am I - žádný systém není bezpečný (festivalový název)

 • německý

  Who Am I - Kein System ist sicher

 • anglický

  Who Am I - No System Is Safe

Thriller

Německo, 2014, 105 min

 • Malarkey
  ****

  Přiznám se bez mučení, že film mě svojí dynamikou ihned od začátku dost překvapil. Jednoduchý námět nasunutý do složitého hackerského světa měl hodně slušné tempo. Jediný problém jsem trošku měl v nepřehlednosti nejenom samotného příběhu, ale i časových posloupností jednotlivých příběhových linek, které působily dost zmatečně. Postupem času si ale logiku ve filmu najdete a nakonec budete překvapeni hodně slušným a neotřelým závěrem.(30.5.2018)

 • Saxos
  *****

  Každej něco hackuje, ale filmů s touto tématikou je málo. A tu se v Evropě vyloupne neznámý německý počin a hravě strčí do kapsy vše ostatní o hackerech. Klady: dobrý příběh z cyber prostředí; hrozně rychle a dobře to letí; pár zvratů a super vymyšlený konec; napínavé i zábavné; soundtrack. Zápory: těžko se bude hledat podobná tématika alespoň stejné kvality.(16.4.2016)

 • Pedross800
  *****

  Hodně, hodně povedený a napínavý thriller ze světa hackerů plný tajemství, neviditelnosti a zvratů. Dark net a komunikace v něm tak úchvatně temný a vizuálně dokonalý, tohle už z hlavy jen tak nedostanu. Fakt pecka, svižná, napínavá a s koncem, který se mnou několikrát pěkně....no jak to napsat slušně....no to nejde, prostě vyjebal a donutil mě zvednout na plnou palbu! Bravooo(17.8.2017)

 • klukluka
  ***

  Šlapalo to pěkně, ale: 1. Jsem podobný model (byť ne v podání hackerů, ale nějakého jiného kmene) - partička, akce/bordel , chlastačky viděl už Xkrát, 2. MRX byla po celý film nedosažitelná ikona a nakonec ho Benjamin "kouzlem" zlikvidoval na první dobrou, 3. Ta tajná služba (BPA?) včetně paní šéfové působila hodně amatérsky. Všechno tady dopadlo dobře pro diváka a ten to po zásluze ocenil- aktuálně to má 80 procent. Mně osobně by se víc líbilo, kdyby se v tom průseru chlapci (a děvče) pořádně vykoupali a reálně jim aspoň chvíli hrozil konec, jaký tady potkal Kryptona.(6.2.2017)

 • DonBraso
  *****

  Když jsem psal u filmu Hra o všechno,že na režiséru kouknu na jeho dva počiny z domácí scény,tak jsem vážně nečekal,že to bude hned první film taková bomba.Pravda,natočil pak už jen jeden další,ale Baran bo Odar je vidět,že tady ukázal,proč dostal dveře i na Americký snímek,protože zde je vše vidět.Opět intro,vizuál,střihy,kamera v noci za autama a prostě svůj styl,který je vážně šik.Co má film navíc je,že on je sakra dobře napsaný a hlavně tématika hacking vs film je naprosto parádní.Zatím jsem neviděl film,kde si tyhle dvě složky takhle náremně sednou jak prdel na hrnec a že tady Odar zatopil pod kotlem,protože se celý film něco děje.Má to i humorný momenty,má to svoje lásky,má to výborně zakončený konec,má to soundtrack a má to i dobrou sestavu herců,který nic nebrání,ani MRX.Vlastně nápad v darknetu ukázat ve filmovém prostoru v nějakým metru jako podzemí,kdy vlastně vidíte reálně postavy,je naprosto skvělý nápad.Těžce se tu nachází negativa,možná leda,že s maskama chodit po střechách a všude se možná dostat až tak jednoduše bez velkého mega plánování,ale o to tady vážně nešlo,tím byl trpěl spád filmu a jsem rád,že to Baran pojal vážně stylově.(20.10.2017)

 • - Spoiler: Když vstoupí Hanne (Trine Dyrholm) do Benjaminova (Tom Schilling) pokoje, mezi jinými lze na jeho zdi najít plakát z filmu Klub rváčů (1999). Je to jasný odkaz na rozdvojenou identitu, což je téma blízké oběma snímkům. (Matess91)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace