Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

Veniss

Jako výlet do ne příliš známého světa to funguje skvěle. Navíc výborné herecké obsazení, stylová hudba a ani chvilka nudy při sledování. Naprostá spokojenost, co víc si přát... ()

mark9th

Pekne premyslené. Okrem samotného príbehu film aj pekne poukazuje na zraniteľnosť nás všetkých v dnešnej pretechnizovanej dobe. Osobne mám veľmi rád takéto témy, takže u mňa spokojnosť. Okrem toho je to aj nemecká filmová verzia Mr. Robot, i keď toto vzniklo skôr, tak možno Rami Malek čerpal inšpiráciu aj odtiaľto. ()

DJ Kritik

Príbeh, ktorý od začiatku až do konca je plný zvratov, nápadov a akcie. Takpovediac mi dobre padlo stretnúť tento nemecký film a zabudnúť na jednoduchý dej. Tu to všetko "šlape jak hodinky". ()

MartinTerran

Hackerský film v německém podání se vydařil. Má to dobré tempo a styl, milostná linka to dle mého kazila, ale nakonec se to hodilo. Herci i hudba skvělá. Závěr je zde naprosto luxusní. Nebudu to tady déle rozepisovat a spoilerovat prostě si to pusťte pokud vám počítač a internet není cizí. Hodnocení: 87/100. ()

Jadro

Krásne prepracovaná prácička, ktorá ani na chvíľočku nenudí.... Virtuálne prostredie alias "metrovagón" TOPKA. Nie len Hollywood točí pecky!!! ()

Detektiv-2

Naprosto šíleně dobrý! Opravdu jsem nečekal, že dostanu takovou nálož akčního drama, doplněného vtipnými momenty a skvěle propleteným dějem. Nenudil jsem se ani na vteřinu a film si velmi užíval. WHOAMI jsem viděl v rámci 'Das Filmfest', na kterém jsem očekával smutné a depresivní příběhy tak jak to mám rád. Nicméně příběh jednoho hackera mě naprosto dostal. Herci, hudba, efekty a celkový spád a náboj - vše na výbornou. Hodnotím 5*. ()

DonBraso

Když jsem psal u filmu Hra o všechno,že na režiséru kouknu na jeho dva počiny z domácí scény,tak jsem vážně nečekal,že to bude hned první film taková bomba.Pravda,natočil pak už jen jeden další,ale Baran bo Odar je vidět,že tady ukázal,proč dostal dveře i na Americký snímek,protože zde je vše vidět.Opět intro,vizuál,střihy,kamera v noci za autama a prostě svůj styl,který je vážně šik.Co má film navíc je,že on je sakra dobře napsaný a hlavně tématika hacking vs film je naprosto parádní.Zatím jsem neviděl film,kde si tyhle dvě složky takhle náremně sednou jak prdel na hrnec a že tady Odar zatopil pod kotlem,protože se celý film něco děje.Má to i humorný momenty,má to svoje lásky,má to výborně zakončený konec,má to soundtrack a má to i dobrou sestavu herců,který nic nebrání,ani MRX.Vlastně nápad v darknetu ukázat ve filmovém prostoru v nějakým metru jako podzemí,kdy vlastně vidíte reálně postavy,je naprosto skvělý nápad.Těžce se tu nachází negativa,možná leda,že s maskama chodit po střechách a všude se možná dostat až tak jednoduše bez velkého mega plánování,ale o to tady vážně nešlo,tím byl trpěl spád filmu a jsem rád,že to Baran pojal vážně stylově. ()

nemer

Zde zřejmě získáte odpověď na to, jak vznikl Mr. Robot. Doporučuji zhlédnout až po Mr. Robotovi, protože inspirace tímto snímkem je víc než patologická. ()

Saxos

Každej něco hackuje, ale filmů s touto tématikou je málo. A tu se v Evropě vyloupne neznámý německý počin a hravě strčí do kapsy vše ostatní o hackerech. Klady: dobrý příběh z cyber prostředí; hrozně rychle a dobře to letí; pár zvratů a super vymyšlený konec; napínavé i zábavné; soundtrack. Zápory: těžko se bude hledat podobná tématika alespoň stejné kvality. ()

PunyHumanNo2

Německý hacktivistický bráška Watch Dogs, v mikině s kapucí, Anonymous maskami a podbarvený elektronickou hudbou. Čtyři hvězdy, protože mě taky dostali, když už to vypadá, jak lze všechno zajímavé během posledních 15 minut poslat do kopru... A ono ne. ()

mouzi

Kdyz jsem si byl uz uz jisty, jak ze to vlastne je, prislo prozreni. Celkem slusny a ve svem zanru lehce nadprumerny film. Jedine, co mi tam docela nesedelo az vadilo, byla ta Helga, co z ni byl Benji udelanej. To jsou na tom skopcaci fakt tak spatne..? Huu.. Kazdopadne posledni dve Benjaminovy vety tomu daly korunu. WHO AM I?! ()

fafejt001

Jako film víceméně hoodně strhující , jako skutečnost dost děsivé . Mladý Shilling fakt věrohodný . Celý film je neskutečně napínavý a konec překvapivý . Tohle se povedlo . ()

kolly13

Z pohledu člověka z branže je to pěkná edukační pohádka pro ne-IT populaci se sympatickými herci. Fandíme hackerovi (přestože je to zloděj) a přivíráme oči nad dírami ve scénáři a logice (jasně, nechce dám návod pro reálné geeky). Ke konci dostaneme akci a se zavřenýma očima před kvazi IT bezpečností dojede do trošku slabšího konce. Ale kvituji jeden z mála počinů z oblasti, která nás všechny obklopuju a málokdo ji rozumí, natož chránil druhé. ()

vandamator

Nejlepší záležitost z Německa od rozpadu NDR a paradoxně i nejlepší hackerský film vůbec. Výborný klub rváčů na německý způsob. ()