Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

Easykill

"Většina lidí nepřekročí své hranice." Baran Bo odar, který má na krku už pár kvalitních počinů (poslední mlčení, 1899,dark) se blejsknul pro "netflpíče" a stvořil parádní hackerský thriller. "Who am i" jsem měl na seznamu už dlouho a teď přišel konečně na řadu. Nemůžu říct, že bych nebyl spokojen! Kvalitní filmařina, které nic nechybí a není moc co vytknout. Ani mě nic nenapadá, ono to všechno sedí a hraje přesně jak má. Film má neskutečné tempo už od začátku a nikde extra nepolevuje. Skvělý příběh, scénář, kamera, obsazení, herecké výkony, výpovědní hodnota a v neposlední řadě přesně mířené a funkční twisty. Za zmínku taky stojí stvořený cyber svět, kterého sice není moc ale za to je moc fajn. Nedá se to úplně srovnat s "místností sebevrahů", ale ten nádech tam je. ()

Brumbambule

Zkoušela jsem se na snímek prvně dívat a nevěnovala jsem mu plnou pozornost, protože mě nikterak neuchvátil. Nakonec jsem se druhý den rozhodla, že mu dám ještě jednu šanci a věnuji mu plně svou pozornost. No, nezahálela jsem. Film je plný napětí, akční a člověk děj prožívá s hlavním hrdinou od začátku do konce. Chvíli jsem se ztrácela mezi vyprávěním a mezi skutečným dějem, ale na konci se vše utřídilo do jasného obrazu. Konec mile překvapivý! Doporučuji tento snímek shlédnout ()

Tess92

Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli se na další rádoby hackerský film chci dívat. Další hrdina nula, který se dostane na vrchol. Zpočátku jsem to sledovala jenom tak napůl, ale ke konci to začalo nabírat tempo a už jsem se neodtrhla. Ale konec, mnohými zde vyzdvihovaný, mi naopak přišel naprosto překombinovaný a zbytečný, zvlášť figurka Marie tam byla vyloženě do počtu. Ale jinak dobrý. ()

CHYREN

Dojčlandi si u mně tímhle šplhli! Po všech těch napomádovaných panácích za oceánem, konečně něco cybercool. Nemůžu dát pět hvězd. Pořád je to bez ideologického rámce, který dělá z týhle komunity partu géniů, kteří nechápou nejen svůj potenciál, ale zejména důsledky svých činů. Jakoby génius byl trotl trotlovatej, bez očí, uší, prstů a 3/4 mozku. Tak to už dávno nefunguje. Mám jen jednu otázku, jako naprostá "lama": Co těmhle lidem brání najít jeden směr, jednu cestu ... zcela unikátní motivaci? Dosud nevyzkoušenou v historii lidstva? Dlouho jsem se tak nebavil. Čtyři + ..! ()

Daniel.Skvor

Tak podobný film už jsem hodně dlouho neviděl. Film měl spád, v kině jsem po dlouhé době dával pořádný pozor. Zvratů bylo hodně. Skvěle grafické zpracování ()

sibskyn

Při mé snaze se naučit Německý jazyk, jsem vyhledával nejlepší německé filmy. A podle jednoho žebříčku je tohle nejlepší německý film. A musím uznat, že je to doopravdy paráda, ok sice bych to nenazýval nejlepší německý film, ale je to hodně povedená práce. Film z vás udělá naprostého idiota, až do posledního okamžiku filmu a já jsem mu to žral. Tohle musí všichni lidi, co si myslí, že Němci nenatočili žádný dobrý film. ()

MovieDegent

Dostal jsem to, co jsem ani nečekal, i když jsem v to tajně doufal. Film jsem "žral" od začátku až do konce. Skvělej příběh a super konec. Kam se hrabe Hollywood. ()

slavikzbojni

Tak a je to tu- výborný nemecký film so švajčiarskym režisérom srbského pôvodu. Na jedničku zahral Tom Schilling. Svet nabúravačov systémov- hackerov je svetom, kam bežný smrteľník sa neodvažuje vstupovať- hoci tonie je zakázané. Filozofovanie o tom že "prečo to tí hackeri robia" je absolútne mimo obrazu- hackeri sú svet pre seba, kde najrýchlejšia reakcia, najoriginálnejšia myšlienka ide vpred. A to je výzva, ktorej mnohí mladí počítačoví nadšenci nevedia- a často ani nechcú odolať. Osobitnou skupinou hackerov sú tí, ktorí sa na objednávku mafie či tajných služieb dávajú do služieb niečoho, čo je za hranicou teritória ZLA. Ale tí ostatní skutočne vedia potrápiť mrchavé hlavy donucovacieho štátneho aparátu alebo zločinne konajúcich politikov. Skrátka tí, čo majú zlé svedomie majú z hackerov hrôzu- a preto sú títo nabúravači ľuďom sympatický. Film má spád miestami ako horská riava a symbolika práce hackera je zachytená ako v GESTALT psychologickom románe. Dávam 5+ a Nemcom držím palce. ()

Gamine

Německé a některé severské filmy se mi většinou líbí po vizuální stránce, oni jsou v tomhle trošku jinde. Díky tomu rychlému tempu jsem si na nějakou pointu ani nevzpomněla, takže mě nakonec mile překvapila. Toma Schillinga mám ráda ve většině filmů, tenhle nebyl výjimka, jako celek příjemný film. ()

lajkus

Pokus o ultrachytrý film s pointami, který si sráží hodnocení nedokonalým světem, kde se dějí věci nad kterými mi zůstává rozum stát.... ()

Jardatekk

To byla jízda :) Po dlouhé době něco co mě pobavilo. Pro mě velmi příjemné překvapení z Říše :) Kdo by nechtěl být Hackerem? ()

naytsirk

Tak nakonec tři hvězdy....příběh je sice takovej ohranej, ale ve finále to všechno krásně zapadne a dává to smysl...a atmosféra je super....dobrej film... ()

futislav

Výborný film, který má vše, co má film mít. Zajímavou zápletku, nutí k přemýšlení, dobře natočený a s neodhadnutelným koncem. Po dlouhé době opravdu zajímavý počin. ()

pavelpetr

"Musíš vidět" pro všechny ajťáky nebo geeky. Viděl jsem dvakrát a pokaždé bavilo. Film mi super. Překvapivě dobrá německá produkce. ()

Marcecek

Nemecký techno-triler, ktorý nato ide priamo, ukazuje hackerov ako antihrdinov ukazuje, že nielen v USA dokážu nakrútiť kvalitný moderný film s modernou tematikou v modernej dobe. Na čele s vychádzajúcou nemeckou hereckou hviezdou Tomom Schillingom vás film ihneď vtiahne do deja, do sveta kyberkriminality. Komunikácia medzi hackerami je zobrazená veľmi pútavo a originálne. Na konci vás čaká viac ako jeden poriadny dejový twist, ktorý ma presvedčil o plnom hodnotení a pochopíte zrovnávanie s top mindfuck filmami ako je Klub bitkárov. Tým, že je film nemecký vidíte neopozerané tváre, ale môže sa stať, že sa mu nebude z toho istého dôvodu venovať pozornosť, čo by bola veľká škoda, prísť o tento skvelo napísaný, zahraný a napínavý príbeh. Klobúk dolu pred Nemcami. ()

allthistime

Tak tohle byla jízda, od začátku až do konce. Ve filmu není jediný hluchý místo, všechna čest panu režisérovi. Posledních deset minut vyšvihlo hodnocení na plnej počet. ()

mykey77

Vyborny hackersky akcnak. Od zaciatku do konca premakany, az by clovek nepovedal ze pozera na nemecky film. Pekny vizual, dobre masky, efekty, skvely soundtrack. Herci dobri, uveritelni. ()

HelenaHanke

Při vstupu do kina jsem neměla žádná očekávání, o to víc jsem si tuto hackerskou jízdu užila. Svět temných sítí tvůrci přenesli na plátno dokonale. Film těží ze skvělého hereckého obsazení (obzvláště Tom Schilling v roli introvertního životního outsidera nemá chybu), výrazná hudba umně dokresluje dějovou linku a akce slušně odsýpá. Jistě, několikrát vám hlavou sice prolétne myšlenka, že pokud je vše vážně tak snadné, je s podivem, že se náš establishment ještě pořád drží na nohou; rychle ji však z hlavy zase pustíte - koneckonců je to pořád jen film a jste pořád jen v kině. (80 %) ()