Príbeh hollywoodskej legendy - slávneho herca Rudolpha Valentina, talianskeho rodáka, ktorý sa v Amerike vďaka svojmu južanskému šarmu vypracoval na hviezdu prvej veľkosti. Diváci a najmä diváčky s napätím sledovali jeho milostné avantúry, škandály a turbulentné manželstvá, on sám sa však považoval len za "plátno, na ktoré si ženy premietajú svoje sny". Jeho predčasná smrť vo veku 31 rokov vyvolala masovú hystériu. (STV)

klúčik

Veľa som čítal o tomto hercovi. Nevidel som ani jeden jeho film, ale tento televízny životopisný film mi niečo naznačil o jeho živote. Vo filme ma zaujal hlavný predstaviteľ Gabriel Garko. Druhá vec , čo ma zaujalo bola krásna výprava filmu. Staré autá, prostredie, kostýmy.... Filmu dávam 60%. ()

Moredogs

Ano je to klišovite až až, ano je to dost mimo skutočnosti, ano scenar nič moc, ale nejak ma to namotalo, je to asi tym že nie som moc naročny divak a to som aj rad. Ale, ano je to velmi vypravne zvladnuty a na nič sa nehrajuci pekny film. Talianske životopisne tv filmy maju iste čaro. 75% ()

durkes

Životopis slávneho herca nemej éry s viacerými nepresnosťami, ale na televízny film celkom fajn. Gabriel Garko upútal v hlavnej úlohe. Niektoré fakty z jeho životopisu odlišné od filmovej verzie - Valentinov otec bol zverolekár a zomrel, keď mal 11 rokov. Škola mu nešla, horkoťažko vyštudoval poľnohospodársku školu, Potom odišiel do Paríža, kde sa naučil tancovať. Do USA prišiel ako 18-ročný. Po príchode do Hollywoodu dostával samé záporné úlohy, až sa presadil filmom Štyria príšerní jazdci apokalypsy. Bol problémovým partnerom štúdií a po nezhodách vždy prešiel k inému. Keď skolaboval v hoteli v NewYorku, previezli ho do nemocnice, kde bol operovaný na zápal slepého čreva. Nastali však infekčné komplikácie a herec zomrel po ôsmich dňoch od operácie. Špekulovalo sa aj o jeho homosexualite. ()

MIMIC odpad!

Pokrytecký film pre útlocitné ženy, ktoré chú mať svojho veľkého milovníka i za cenu milosrdných klamstiev. Z Valentinovho životopisu teda vyletelo všetko, čo nebolo v súlade s väčšinovým chcením (a nebolo toho málo). O čo diváčky prišli sa dočítajú v knihe The Screen God Who Loved Men. Naozaj neviem, čo tu môžem za takýchto okolností hodnotiť. ()