Zbraň

Simon Boswell

Derek Trigg

Scénografie:

Joseph Bennett

Netradičný mix rôznych sci-fi žánrov - mieša sa tu postapo s kyberpunkom a ešte k tomu so scifi-hororom. Máme tu jedného úchyla, jedného narkomana, párik tupých černochov, trpaslíka-servismena, nezávislú hrdzaňu, ktorá nevie čo chce a nakoniec hl. hrdinu, na ktorom ale prekvapujúco veľa toho z filmu nestojí. Začiatok vyzeral slubne, aj efekty neboli zlé, pár akcií cekom vyšlo, ale záver sa tvorcom veľmi nevydaril. Hodnotenie: 55%(2.6.2014)

Člověku chvíli trvá, než se naladí na podivnou vlnu Richarda Stanleyho. Jeho osobitá a silně stylizovaná vize postapokalyptické budoucnosti v rytmu kyberpunku a temně červené barvy je velmi působivá, snímek ovšem plyne poměrně pomalým tempem a dlouhou chvíli není úplně jasné, kam vlastně směřuje. Z tohoto dojmu nás ale vytrhne poměrně zběsilé a drasticky přemrštěné finále, v němž o gore a elektronické součástky není nouze. A k tomu epizodní roličky Lemmyho a Iggyho Popa, psychedelicky zabarvené snové scény a skvělá hudba, no nenechte se pak ukolébat. Docela zvláštní podívaná, kterou není úplně snadné nějak objektivně zhodnotit, a tak se možná nechám s hodnocením trochu unést. Smysl pro atmosféru Stanleymu rozhodně upřít nelze.(12.9.2019)

Je niekedy až obdivuhodné, koľko filmov si to posralo nezáživnou prvou polovicou. V tomto prípade je to viac ako polovica. Posledná ´´terminátorovská´´ tretina snímku ( slávny Cameronov hit pripomenie hlavne častými zábermi na robotické oko, ktoré zoomuje ) tak prichádza už dosť neskoro, aj keď je výborne napumpovaná akciou a občasným gore.(3.6.2011)

• cariada

Začátek je pěkný opět tu máme možnost sledovat život po jaderné katasrofě a asi nejzajímavější je moderátor rádia "Válka" vyložený optimista. Docela dost ponurý, jenže pak to zklouzne docela k boji proti androidu. Celý se to odehrává v takovém pološeru, kdy neustále bliká světlo, tak že máte mžitky před očima a nic pořádně nevidíte. Na můj vkus až příliš chaotický, aneb jak zabránit lidem , aby se množili , celkem pochopitelné vzhledem k radiaci a následkům z nich.(3.5.2012)

• chaometic

Začátek vypadá slibně, ale postupem času se z filmu vytrácí krása postapokalyptického světa, který na začátku dával iluzionárního pocitu starého cool scifi. Nemám nic proti starým filmům na MGM, ale dával jsem tomuto filmu větší procento úspěšnosti. Některé písničky ve filmu se my opravdu líbily, zvlášť ta předehra v koupelně a potom v posteli budila silný emocionální zážitek, zvlášť co přitom hrála Public image ltd-order of death. Jestli vám můžu něco doporučit s filmu Hardware tak pouze tu pornographii. Aspon, že na závěru filmu se dočkáme překvapení a do toho opět písen Public image ltd.....to se jim opravdu povedlo.(13.11.2010)

• - Založeno na povídce Shok, která byla zveřejněna v časopise 2000AD. (hladass)

• - Aby mohla hrát Jill, obarvila si Stacey Travis vlasy na červeno. (hladass)

• - Kvůli scénám, ve kterých bylo zobrazováno extrémní násilí, dostal film v Americe rating X. Až po významnýh škrtech v těchto scénách, byl rating snížen na R. (hladass)