poster

Vyčislitěl

 • Rusko

  Вычислитель

 • Rusko

  Vychislitel

 • angličtina

  The Calculator

Sci-Fi

Rusko, 2014, 82 min

 • iXtr3m3
  ***

  Pár rokov som zháňal na toto titulky. Potom som to vzdal. Až sa nakoniec čistou náhodou objavili v slušnej podobe na Opensubtitles a nie titulky.com. Tak som sa do toho pustil. Negatíva na začiatok - slabý dej, málo rozvinuté postavy, je to následok toho, že je film príliš krátky. ČSFD uvádza 120 minút, pravda je 83 minút. Nahlásim na opravu. Ďalšie negatívum, trestuhodne nevyužitý Vinnie Jones, neriešim, že v ruštine znie hrozne, ale jednoducho ho mohli využiť viac. Pre hlavné postavy si zvolili hercov, ktorých osobne nepoznám aj keď majú za sebou kopu filmov, jednoducho nie sú sympatickí ako napr. Danila Kozlovskij a podobne. Pozitíva. Zaujímavá planéta, zaujímavý svet. Scény vo futuristickom meste sú na úrovni najväčších amerických blockbusterov dokonca aj súčasných, to ma v podstate zaujalo aj kedysi dávno, keď som kvôli tomu film zohnal ihneď, ako vyšiel, preto mi ležal na disku skoro šesť rokov. Škoda tej dĺžky, stráca to zmysel, pointa je slabá, postavy majú málo priestoru na vývin, je to uponáhľané. Za obsah by som dal hviezdu, za formu dve, preto tri slabé hviezdy. Popravde, čakal som omnoho omnoho viac.(11.3.2020)

 • noriaki
  ***

  Je to hlubší a přemýšlivější film než prakticky jakýkoliv z universa Marvelu, jenže co je to platné, když ztrácí ve všem ostatním. Měl jsem pocit, že má režisér rozštěpenou osobnost. Kvalita skáče od extrému do extrému. Překrásné a silné scény, střídají céčkové paskvily, které vypadají lacině a zoufale samoúčelně. Přitom prostředí je parádní a nebýt do očí bijících počítačových efektů, vypadal by film opravdu stylově. Zamýšleně temná a tísnivá atmosféra plná beznaděje svedla krátký a marný boj s nehodícím se soundtrackem, zpomalovacími scénami, trotlem na režisérské židli a naprosto zbytečnou romantickou linkou. Anna Čipovskaja je sice nádherná, ovšem její románek děj nikam neposouvá. Ruská, potažmo sovětská sci-fi si libuje spíše v komorních filmech a tohle by mohl být další z kvalitních snímků. Jenže bohužel. Na alespoň slabý průměr ho vytáhli znovu výborný Jevgenij Mironov a typicky ruská pointa.(22.3.2019)

 • stanyko
  *****

  Skvele postapokalypticke sci-fi, kt. je na vychodoeuropsku produkciu az neuveritelny pocin. Herci aj dej presvedcivy, vizualne efekty na dost dobrej urovni. Film ponuka aj par hlbsich myslienok a miest, kde sa clovek zamysli. V kazdom pripade ti co su vychovani na tupych a linerarnych Transformeroch by sa mali Vycislitelovi vyhnut.(25.3.2016)

 • Martrix
  **

  Nechtělo se mi číst slovenské titulky, které se navíc zdály být trochu odfláknuté, tak jsem k tomuto filmu udělal české. Tzn. ten film jsem viděl v rámci překladu asi třikrát a bohužel se mi ten stupidní scénář pořád povaluje v paměti. Nechápu, proč tady někdo v komentech mele o postapokalyptickém sci-fi. Když už, tak dystopické survival sci-fi. Což by bylo ještě v pohodě, ale bohužel tomu tak není. Autor sepsal scénář na úrovni středoškoláka, přičemž ústřední myšlenkou mělo být, jak láska zvítězí nad logikou. Logika byla reprezentovaná pofidérním způsobem a o ženském myšlení ví autor taky kulový. Tzn. v tomto ohledu film selhává. No a ten zbytek...ano, fajn krajina, občas fajn vizuál, ale ta vedlejší linie vyprávění, která měla pojednávat o převratu...přičemž v něm byla až směšně naivně "skryta" palba do vlastních řad (jak to chodí v Rusku), to už bylo opět na úrovni velmi špatné povídky. Ono je to pitomé už od začátku, ale jak často se vám poštěstí vidět ruské sci-fi a ještě s vcelku pěknou ženskou? Tak to dokoukáte až do konce, který už nemá co zkazit. Ba naopak, společně s hrdiny se budete radovat, že už to máte za sebou. Flusanec do obličeje každému lehce nadprůměrně inteligentnímu dospělákovi, který má logické uvažování na vyšší úrovni, než orangutan.(22.5.2020)

 • Pitryx
  ***

  No, na mé kopii byl název Titanium. Neřeším proč. Snímek mne příjemně překvapil. Ač dosti hluchých míst, byl zajímavý tím, co se kde zase vyrojí. Efekty nebyly na té nejlepší úrovni, ale uznávám, že nápad by tu byl. A nebýt neskutečně tupého konce, nesympatické hlavní hrdinky a naprosto zbytečného love story, dal bych možná i více. Děj byl béčkovitý jak noha.(19.5.2020)