Pokrevní bratři

• Československo

Pokrvní bratia

Western / Dobrodružný

Východní Německo, 1975, 92 min

Film jsem viděl v době vzniku, kdy šel v zdejších kinech. Už se zdá, že bílý muž nepomůže svému rudému kamarádovi, že se změnil. A přece jde do sebe, zlepší svou kondici i vzhled, a dostane rudého muže ze zajetí, aby si nakonec řízli žilou, a spojili svou krev navzájem. Lehká oddechovka, romantická, ideální pro děti a mládež.(9.3.2018)

• K.I.N.G.

Samozřejmě, je to naprosto naivní a dost sebeparodické, zřejmě často i nechtěně, toho si snad musel všimnout každý. Na druhé straně mi však na rozdíl od některých uživatelů nepřišel vůbec mizerný děj a velice dobře jsem se bavil po celou dobu a musím říci, že nechápu, jak může někdo napsat, že zde byla špatná hudba, ve srovnání s drtivou většinou dnešních soundtracků si taková hudba z německých ostern filmů zasluhuje velikou úctu a obdiv. No a tou poslední věcí, která se tu řeší jsou herecké výkony, které dost možná byly slabé, ale to je pro mě vždycky asi až ta úplně poslední věc u filmů, která mě prakticky nezajímá a navíc se mi líbilo i obsazení postav. Abych to shrnul, většinou jsem tady v komentářích četl jenom samou kritiku, ale kdo dokáže vrátit takovou krásnou atmosféru do dnešních přeefektovaných filmů?(15.2.2011)

• blackJag

Nepříliš povedená westernová naivita, která ani v nejmenším nedokáže pobavit jako (třeba) filmové mayovky (tedy některé) a krásně tím ukazuje, jak se východoněmecká kinematografie oproti té západoněmecké před pádem železné opony vůbec nechytala. Doslovná protizápadní rétorika působí dnes směšně, anti herectví rudého kovboje Deana Reeda zase trapně. Hodně mimózní je ve filmu i hudební doprovod, který v sobě kombinuje snad veškeré westernové klišé, co jich jen na světě je. Navíc Harmonika je krucinál jen jeden a Dean Reed to určitě není! II Scénář: Wolfgang Ebeling, Dean Reed. 30%(22.7.2011)

• Autogram

Ďalší paškvil z Východného Nemecka s tematikou spolužitia Indiánov a belochov. Trápny príbeh, patetické dialógy a blúdiaca kamera, ktorá poriadne nevie, čo by chcela snímať. Psychológia pomsty je tiež zúfalá a bolo ťažké sa pritom nesmiať. Jedine postava indiánskej partnerky a ich spolužitie sa dalo zniesť. Nedokončený záver sa tvári, akoby malo nasledovať nejaké pokračovanie, ale radšej nevzniklo.(6.9.2014)

• Kakho-oto

Žádná sláva to rozhodně není, příběh mohl být mnohem zajímavější a napínavější, než jak to nakonec dopadlo. Nemyslím si však, že jde o nejhorší indiánku s Mitičem. Pokrevní bratři se mně líbí více než Zvěd, Smrtelný omyl nebo Ulzana (to je podle mě nejhorší "mitičovka"). Možná je tento film tak špatně hodnocen i kvůli tomu, že Dean Reed emigroval ze západu na východ a pak byl využíván komunistickou propagandou. Pravda, v tomto filmu neukázal ani žádné herecké vlohy... asi 45 %(29.1.2007)

• - Asi ve třicáté minutě dostává Harmonika náskok před synem náčelníka, a má volnost k útěku. Ještě před tím dostal od indiánské dívky jménem Kolouch mokasíny (boty bílé barvy se vzory). Začal v nich utíkat, ale když narazil na skálu a pak na ní vylezl, měl na sobě boty hnědé barvy, tak zvané polobotky. (Terva)