Pokrevní bratři

Pokrvní bratia

Western / Dobrodružný

Východní Německo, 1975, 92 min

• K.I.N.G.

Samozřejmě, je to naprosto naivní a dost sebeparodické, zřejmě často i nechtěně, toho si snad musel všimnout každý. Na druhé straně mi však na rozdíl od některých uživatelů nepřišel vůbec mizerný děj a velice dobře jsem se bavil po celou dobu a musím říci, že nechápu, jak může někdo napsat, že zde byla špatná hudba, ve srovnání s drtivou většinou dnešních soundtracků si taková hudba z německých ostern filmů zasluhuje velikou úctu a obdiv. No a tou poslední věcí, která se tu řeší jsou herecké výkony, které dost možná byly slabé, ale to je pro mě vždycky asi až ta úplně poslední věc u filmů, která mě prakticky nezajímá a navíc se mi líbilo i obsazení postav. Abych to shrnul, většinou jsem tady v komentářích četl jenom samou kritiku, ale kdo dokáže vrátit takovou krásnou atmosféru do dnešních přeefektovaných filmů?(15.2.2011)

• Terva

V hlavní roli Dean Reed jako Harmonika a Gojko Mitič jako syn náčelníka Šošonů. Hudbu dělal Karl Ernst Sasse a krom některých psycho pasáží, se dala docela poslouchat. Zato film už tak dobrý není. Já ho nikdy neviděl, alespoň si to nepamatuju. Hned úvodní masakr je toho důkazem. Vypadá to jako nějaká groteska. Kavalérie přepadne indiánský tábor a začne pobíjet jejich obyvatele - tedy indiány. Je tam scéna, kdy indián sedící na koni kolem sebe mává tomahavkem, mohl se i trefit, ale on měl skloněnou hlavu a vůbec se kolem sebe nedíval. A takových pasáží je ve filmu víc. CITÁT - Nech toho nebo tě přejmenujem z Pramenitý vody na Skákající žábu.......... Asi ve třicáté minutě dostává Harmonika náskok před synem náčelníka, a má volnost k útěku. Ještě před tím dostal od indiánské dívky jménem Kolouch mokasíny ( boty bílé barvy se vzory ). Začal v nich utíkat, ale když narazil na skálu a pak na ní vylezl měl na sobě boty hnědé barvy, tak zvané polobotky. Je to docela nudný snímek plný lásky a svatební obřad je zdlouhavá a ještě nudnější záležitost. Ke konci se z toho stalo psycho. Toto je nejhorší německý film o indiánech, co jsem kdy viděl. Naštěstí jsem ho koupil v Levných knihách za deset korun. Jako přídavek to bylo dvd oboustranné, tudíž se dvěma filmy. Na druhé straně byl snímek stejného žánru se jménem Smrtelný omyl a byl určitě o třídu lepší. Domluvil jsem.(31.3.2011)

• Wacoslav1

Stupidita nejenom ze do radoby dobrodruznyho filmu jsou vmesovany socialisticky ideje Reed prehrava tak ze je na presdrzku a horda svalu Mitic tradicne pro jistotu nehraje vubec ale on je ten film celkove o nicem nulovy napeti skoro zadny prestrelky zadny souboje tragicka hudba a tak by se dalo pokracovat dal ze soucitu nedam odpad takovej Zved je jeste vetsi kravina ale jinak se tohle soudruhum z NDR hrube nepovedlo(9.8.2012)

• Kakho-oto

Žádná sláva to rozhodně není, příběh mohl být mnohem zajímavější a napínavější, než jak to nakonec dopadlo. Nemyslím si však, že jde o nejhorší indiánku s Mitičem. Pokrevní bratři se mně líbí více než Zvěd, Smrtelný omyl nebo Ulzana (to je podle mě nejhorší "mitičovka"). Možná je tento film tak špatně hodnocen i kvůli tomu, že Dean Reed emigroval ze západu na východ a pak byl využíván komunistickou propagandou. Pravda, v tomto filmu neukázal ani žádné herecké vlohy... asi 45 %(29.1.2007)

• blackJag

Nepříliš povedená westernová naivita, která ani v nejmenším nedokáže pobavit jako (třeba) filmové mayovky (tedy některé) a krásně tím ukazuje, jak se východoněmecká kinematografie oproti té západoněmecké před pádem železné opony vůbec nechytala. Doslovná protizápadní rétorika působí dnes směšně, anti herectví rudého kovboje Deana Reeda zase trapně. Hodně mimózní je ve filmu i hudební doprovod, který v sobě kombinuje snad veškeré westernové klišé, co jich jen na světě je. Navíc Harmonika je krucinál jen jeden a Dean Reed to určitě není! II Scénář: Wolfgang Ebeling, Dean Reed. 30%(22.7.2011)

• - Asi ve třicáté minutě dostává Harmonika náskok před synem náčelníka, a má volnost k útěku. Ještě před tím dostal od indiánské dívky jménem Kolouch mokasíny (boty bílé barvy se vzory). Začal v nich utíkat, ale když narazil na skálu a pak na ní vylezl, měl na sobě boty hnědé barvy, tak zvané polobotky. (Terva)