Howl

Horor

Velká Británie, 2015, 95 min

Nemôžem uprieť budovanie atmosféry, čo mne ako divákovi, ktorý si na niečom takom zakladá, vyhovuje. Škoda, že potenciál vlaku a prostredia temných lesov mi prišiel ako dosť nevyužitý. V tomto smere ako aj v obohatení dejovej linky, sa určite dalo urobiť viac. Postavy síce obsahovali štandardnú paletu charakterov tak ako je pri hororoch s podobným námetom zvyčajné, zdali sa mi však málo výrazné. Nepovedal by som, že to bola chyba postáv, skôr samotných hercov. Na jednozážitkové hororové pobavenie to však postačuje. 60/100(30.11.2015)

• Havaj8

Klasický béčko, který se snažilo odehrát jenom na minimálním prostoru. Atmosféru jako by to ani nemělo, všechno mělo jednoznačně nalajnovanej průběh zápletek a smrtí. Vzhledem k počtu postav, bych očekával pořádnej masakr, kterej bude hlavně vidět, ale to už je pak otázka financí. Na druhou stranu kostýmy vlkodlaků nebyly nejhorší. Nemělo to pořádně ani ten správnej spád, logiku to taky postrádalo. Kdyby na scéně byli víc vlkodlaci a míň seznamování s už tak nezajímavejma postavama, mohlo to dopadnout aspoň důstojně. A o tom britským přízvuku ani nemluvě. Takže dost záleží asi na rozpoložení v jakým koukat, mě to dohromady moc nesedlo.(16.12.2015)

• George Stobbart

Cestujúcich v stopnutom vlaku čaká noc ich života (alebo smrti), keďže za oknami si na nich robia chúťky vlkodlaci... Nie som našťastie naivný, aby som vkladal nejaké nádeje do vlkodlačích hororov dnešnej doby, keďže tie sú už maximálne tak pre deti a mládež, pokiaľ sa náhodou neobjaví výnimka potvrdzujúca pravidlo; ako "Late Phases" minulý rok. "Howl" je síce pomerne pozerateľný, ale strašne povrchný, prvoplánový a otravne predvídateľný počin, ktorý je strašidelný asi ako večerníček. Postavy boli typicky rozmanité, extrémne otravné a mne úplne ukradnuté, werewolf sa podľa očakávania polovicu filmu neukázal, aby následne šokoval nepodareným výzorom perverzného Yetiho s tanečným krokom. Vizuálne i celkovo film nudí, nemá svoj štýl, spolieha sa len na to, že sa odohráva v noci a kde môže, tam si lacno dopomáha s CGI. Chýba napätie, atmosféra a namiesto toho to obklopuje iba pachuť trápnosti, že som takmer nedal ani tie 2*. Vlkodlačích i vlakových hororov je dosť veľa na to, aby sa tento medzi nimi rýchlo a nenávratne stratil.(19.10.2015)

Přesně ten druh projektu, který vás odnaučí těšit se na další film jen na základě sebelepšího traileru. Právě trailer měl Howl naprosto fantastický, bohužel se opět potvrdilo to, že divákovu zvědavost je přece jen snazší budovat ve dvou minutách našlapaných ukázek, než v celovečerní stopáži. Snímku se nedaří držet plynulou atmosféru, a napětí se dočista vytratí v jeho druhé třetině, která se snaží hlavně rozvíjet charaktery ve vlaku uvězněných postav. A na nich v béčkových hororech přece vůbec nezáleží! Zdejší hádky, kecy a hysterii tak spláchne až posledních 20 minut, kde se to konečně slušně rozjede, utíká a morduje. Jinak masky se celkem vyvedly, ale budu dělat, že toho vlkodlačího wrestlera jsem neviděl. (60%)(19.10.2015)

• korbitch22

Zatím největší hororové zklamání roku.Po traileru jsem vyhlížel, kdy už to vyjde a hned jsem to sfouknul, bohužel jsem u toho 4x málem usnul a půl filmu čuměl do mobilu.Lokace nabízeli potenciál jako hrom a to je celý, co se taky filmu povedlo...lokace.Herecky to bylo naprosto strašný, vzhled vlkodlaků jako z filmu o retardovaných mývalech, které někde v lesích nakazila plesnivá nedojedená konzerva od Vitany.Já nevěřil svým uším, když sem musel poslouchat ty stupidní a příšerně zrežírovaný dialogy úplně o ničem.Místo toho, aby partu komparzistů nemilosrdně krájela po vlaku a po lese banda wrestlerů v latexu, tak se tu snad režisér snaží o vykreslení a psychologii postav a já si chtěl vystřelit mozek.Když už se zabíjí je to skvělý, ale toho je minimum a vy se musíte nepochopitelně probít cca přes 70 minut keců, abyste se dočkali tak 15 minut akce...ano 10 minut sou úvodní a finální titulky.Nakopat režiséra do řitě.35%.(27.10.2015)