Howl

Horor

Velká Británie, 2015, 95 min

• Havaj8

Klasický béčko, který se snažilo odehrát jenom na minimálním prostoru. Atmosféru jako by to ani nemělo, všechno mělo jednoznačně nalajnovanej průběh zápletek a smrtí. Vzhledem k počtu postav, bych očekával pořádnej masakr, kterej bude hlavně vidět, ale to už je pak otázka financí. Na druhou stranu kostýmy vlkodlaků nebyly nejhorší. Nemělo to pořádně ani ten správnej spád, logiku to taky postrádalo. Kdyby na scéně byli víc vlkodlaci a míň seznamování s už tak nezajímavejma postavama, mohlo to dopadnout aspoň důstojně. A o tom britským přízvuku ani nemluvě. Takže dost záleží asi na rozpoložení v jakým koukat, mě to dohromady moc nesedlo.(16.12.2015)

• tron

Vykoľajený vlak uprostred zahmlených, ponurých lesov anglického vidieka má niečo do seba. A keď k tomu prirátame tajuplné vlčie zavíjanie, ozývajúce sa spoza okolitých stromov, je hneď atmosféra ako vymaľovaná! Alebo nie? Hm, nuž... ani nie. Bohužiaľ väčšina deja sa odohráva v lacných interiéroch. Klišé postavy (zbabelec, dôchodcovský párik, komická postavička) s maskami (ktoré sú skôr z tých priemernejších) to z biedy tiež nevytrhnú. A tiež mám pochybnosti o tom, či ak by som bol uväznený vo vlaku obklopenom vlkolakmi, či by som mal chuť na psychologické dialógy a udržiavať medziľudské vzťahy. Ale ako žánrová oddychovka bez otravného humoru fajn, vrátane vcelku sympatického Eda Speleersa v titulnej úlohe. Milujem Veľkú Britániu :-)(1.3.2017)

Po dlouhé době vlkodlačí záležitost, která funguje. Slušná atmosféra, solidní masky, gore tak akorát a příjemní herci. Jako dobrý nápad se ukázalo i spojení s train invasion, kdy vlkouši obléhají ztroskotanou mašinu. A tak jediné, co trochu zamrzí, je málo Seana Pertweeho. Hyett ukázal už posledně, že umí a tady to potvrdil. 75%(22.11.2015)

• classic

KOKO...., je slabé, slabučké slovo, ako by som stručne nazval tento britský odpad, ktorý dokonca ani neprirovnám ku kategórii zábavných „béčok” , ktoré koľkokrát splnia svoj účel, toto je totálny debilizmus, magorizmus, že to spadá až do kategórie - F, efkový hnus ! Niečo tak príšerné, môže prísť asi len z britských ostrovov, pričom - hlavný protagonista - Ed Speleers, otrasný herec č. 1, ktorý si voľakedy zahral v prepadáku - Eragon, tak sa čudujem, že sa ešte na to nevykašlal, ale v podstate - nikdy sa z toho nevymanil, stačí sa pozrieť na jeho filmografiu, že to aj tak nemá žiadny zmysel. Ostatní herci, to je hotová katastrofa, to tsunami je tisíckrát lepšie. Réžia, scenár a kamera, to je niečo nechutné, nepredstaviteľné, že som mal chute, tento shit - jednoducho vypnúť, ale to by som prišiel aj tak o veľkú zábavu, lebo občas, ak je film tak príšerný, je to niekedy na úžitok veci, lebo sa človek dosýta zasmeje... A toto bolo ešte k tomu v kinách, za to by som neutratil ani cent ! Briti, nie všetci, sú schopní herci, tento príklad ma extrémne odstrašil, už nikdy viac sa nepriblížiť... Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl !(15.1.2016)

Nie som veľký fanúšik vlkodlačích hororov, jediný, ktorý ma skutočne bavil je Psí vojaci, ku ktorému sa rád občas vraciam, ale aj tak som bol na Howl celkom zvedavý a síce nie som sklamaný, ale dalo sa z toho získať aj podstatne viac. Určite musím pochváliť nápad s vlakom uviaznutom v lesoch ďaleko medzi stanicami, spočiatku je cítiť snahu o budovanie atmosféry, čo sa aj celkom darí, navyše aj vizuál je pomerne solídny s obstojnými efektami, ale film zlyháva hlavne v tom, v čom vôbec nemusel. Hlavne ma vôbec nebavili postavy, pričom aj ich správanie mi prišlo úplne mimo. Je mi jasné, že v tomto žánri je to celkom bežné, ale predsa len si takmer vždy nájdem aspoň tú jednu, dve postavy, ktoré mi vyhovujú, no tu vôbec nikto. Dokonca ešte aj samotný Sean Pertwee, teda ďalšie spojenie so Psími vojakmi, na ktorého som sa tešil sa tentoraz teda moc nepredvedie. Interiéry vlaku sa mi nakoniec vôbec nepáčili, takýto neatraktívny filmový vlak som teda ešte nevidel, pričom ešte aj z neho sa dej odohráva možno v dvoch vagónoch, takže je to podstatne komornejšia záležitosť, než som čakal. A čo sa týka samotných vlkodlakov, celkom ma potešili vzhľadom, pôsobia nepríjemne a vedia si získať rešpekt, ale opäť mi ich konanie vo filme moc nevyhovovalo a ich kontrontácia s ľuďmi to isté. Nezaujalo ma to, skôr mi to prišlo nechcene smiešne a ani drsných scén som sa tu moc nedočkal. Takže celkovo to nebolo najhoršie, ale mrzí ma, že to zlyhalo práve v tých faktoroch, na ktoré nebolo treba rozpočet a ani väčší talent. Len to chcelo sympatickejšie a rozumnejšie postavy a trochu lepšie vymyslieť celú tú ich konfrontáciu s vlkodlakmi. Ale aj tak su tu nájde viacero kladov a ubehne to príjemne rýchlo, takže neľutujem, že som si to pozrel. 56%(9.12.2015)

• - Interiéry (scénky ve vlaku) byly natáčeny v Londýny (část Croydon), exteriéry v lese v anglické části Wexham, přesněji Buckinghamshire. (herr_carter)