Howl

Horor

Velká Británie, 2015, 95 min

Mám rád vlakový fimy. Vždycky mi to připomene Midnight meat train. Svoji atmosférou většinou předčí všechny nemocnice, starý baráky a různý jiný rádoby creepy lokace. A i Howl měl tu atmošku správně klaustrofobicky vlakovou. Kást výbornej, směsice naprosto nesourodejch lidí a to co na ně číhá venku a žere je skrz okna, bylo moc fajn až do té doby, kdy na scénu naráčel vlkodlačí Dwayne Johnson a nechal si rozmlátit šišku sekerou, ale to nestačilo, tak přišel na řadu hasičák. Škoda že jediná lekajda která fungovala je čivava a taky škoda, že se mistr Hyett víc neodvázal s gore. Škoda. 60% P.s:kdo psal ten obsah? Mohlo by to končit asi takhle: Náhle vlak s pištěním brzd zastavuje v lese, když narazí do čehosi na kolejích. Strojvedoucí, který šel situaci prozkoumat se nevrací, protože kurva zachraňuje život Bambiho mámě a očividně mu to nejde.(20.10.2015)

(147/2015) / Howl mal v niektorých momentoch potenciál stať sa hororom roku. Chýbalo len pár drobností. Vlkodlaci, aj keď by mali byť monštrá relatívne primitívne, boli asi aj po mozgovej obrne. Znovu nemohlo chýbať pár dialógov tretej cenovej. A čo je škoda najväčšia, 75% filmu spĺňa nároky prvej hororovej ligy, ale ten zostatok je amatérčina C-čkových kusov. Čo ešte poteší je hudba. Síce zriedkavá, ale výnimočne presne nadávkovná. Inak najbližšiemu filmu s použitím reálneho ohňa prihodím hviezdičku. (6/10)(15.12.2015)

Nemôžem uprieť budovanie atmosféry, čo mne ako divákovi, ktorý si na niečom takom zakladá, vyhovuje. Škoda, že potenciál vlaku a prostredia temných lesov mi prišiel ako dosť nevyužitý. V tomto smere ako aj v obohatení dejovej linky, sa určite dalo urobiť viac. Postavy síce obsahovali štandardnú paletu charakterov tak ako je pri hororoch s podobným námetom zvyčajné, zdali sa mi však málo výrazné. Nepovedal by som, že to bola chyba postáv, skôr samotných hercov. Na jednozážitkové hororové pobavenie to však postačuje. 60/100(30.11.2015)

Spokojenost... Masky vlkodlaků jsou úžasné i když ta lysá těla mi připomínala takové ty kočky bez chlupů :-D i tak ale tleskám, že někdo zkusil masku vlkodlaka zase jednou jinak a rozhodně se za tvorbu nemusí stydět (opravdu psycho masky). Jen jsem čekal, že se vlkodlaci ukáží více, že bude více naháněček v lese a více dobývání se do vlaku. Prostě si zasloužili být více na scéně, protože vypadali opravdu dobře. Jinak má film vše potřebné - dobré herce, ponurou atmosféru, nějakou tu brutalitku a potěšující závěr. Také výběr hudby byl povedený. O kapku více akce a chlupáčů na scéně a byla by plná palba, takto holt silné 4*(20.10.2015)

Noční vlak se šine mlžnou krajinou, ale do Bradavic nedorazí - uvízne na cestě temným hvozdem, když se cosi dostane pod jeho kola. Joe (Ed Speleers) je poněkud plachý a slušný kontrolor, který se nedokáže vzepřít, když mu skončí směna a on je poslán hned na další. Ač je sbírka cestujících pestrá - hlučná teenagerka, postarší pár, vykulený tloušťík či namyšlený prostopášný podnikatel, Joe je všechny bere za své a hodlá se o ně celou cestu starat. Jakmile se objeví vlkodlačí bestie, ukáže se většina cestujících i Joe v úplně jiném světle. Jde o život! Ve druhém plánu sledujeme Joa, zda vyhraje nad podnikatelem v souboji o půvabnou Ellen (Holly Westonová). Standardní horor o strašidelném vlaku s krvelačným netvorem je současně dramatem, kdy vidíme konflikty jednotlivých postav. Film však sráží doslova prasácký střih v akčních scénách. Bylo-li cílem zmást diváka, pak se ho podařilo splnit dokonale. Krev, obstojné masky (ale divná těla) a les. Ovšem vlkodlačí bestie ve dne, to se opravdu jen tak nevidí...(13.9.2018)