Howl

Horor

Velká Británie, 2015, 95 min

Nie som veľký fanúšik vlkodlačích hororov, jediný, ktorý ma skutočne bavil je Psí vojaci, ku ktorému sa rád občas vraciam, ale aj tak som bol na Howl celkom zvedavý a síce nie som sklamaný, ale dalo sa z toho získať aj podstatne viac. Určite musím pochváliť nápad s vlakom uviaznutom v lesoch ďaleko medzi stanicami, spočiatku je cítiť snahu o budovanie atmosféry, čo sa aj celkom darí, navyše aj vizuál je pomerne solídny s obstojnými efektami, ale film zlyháva hlavne v tom, v čom vôbec nemusel. Hlavne ma vôbec nebavili postavy, pričom aj ich správanie mi prišlo úplne mimo. Je mi jasné, že v tomto žánri je to celkom bežné, ale predsa len si takmer vždy nájdem aspoň tú jednu, dve postavy, ktoré mi vyhovujú, no tu vôbec nikto. Dokonca ešte aj samotný Sean Pertwee, teda ďalšie spojenie so Psími vojakmi, na ktorého som sa tešil sa tentoraz teda moc nepredvedie. Interiéry vlaku sa mi nakoniec vôbec nepáčili, takýto neatraktívny filmový vlak som teda ešte nevidel, pričom ešte aj z neho sa dej odohráva možno v dvoch vagónoch, takže je to podstatne komornejšia záležitosť, než som čakal. A čo sa týka samotných vlkodlakov, celkom ma potešili vzhľadom, pôsobia nepríjemne a vedia si získať rešpekt, ale opäť mi ich konanie vo filme moc nevyhovovalo a ich kontrontácia s ľuďmi to isté. Nezaujalo ma to, skôr mi to prišlo nechcene smiešne a ani drsných scén som sa tu moc nedočkal. Takže celkovo to nebolo najhoršie, ale mrzí ma, že to zlyhalo práve v tých faktoroch, na ktoré nebolo treba rozpočet a ani väčší talent. Len to chcelo sympatickejšie a rozumnejšie postavy a trochu lepšie vymyslieť celú tú ich konfrontáciu s vlkodlakmi. Ale aj tak su tu nájde viacero kladov a ubehne to príjemne rýchlo, takže neľutujem, že som si to pozrel. 56%(9.12.2015)

Večer před začátkem dalšího únavného pracovního týdne vhodná relaxačka k propláchnutí mozku. Ale žádný hluboký a intenzívní zážitek od toho nečekejte. Vlkodlaci jsou chvílemi hodně slušní (zblízka, když jsou hráni po staru a ne vyrobeni v PC), scénář průměrný, kamera i střih mizerné, herci výrazní a zajímaví, rozuzlení ubohé... takže taková všehochuť. Za týden už z toho v hlavě budu mít nejspíš jen takový neurčitý pocit, prostě průměrný spotřební horrůrek na jeden večer, nic víc, ani nic míň.(21.2.2016)

Za mě na to, že se jedná o vlkodlačí horor pecka a já začínám mít pocit, že tenhle žánr ještě má co říct. Ale to je prostě tím, že se ho musí chopit celkem schopní tvůrci. Vypadá to, že zde takoví jsou a je to jen dobře. Ještě kdyby se takoví objevili i v zombie žánru. „Howl“ mohu rozhodně doporučit, a i když zde není proměna dokonale ztvárněna jako jinde, ten film má prostě skvělou atmosféru.(5.11.2015)

• korbitch22

Zatím největší hororové zklamání roku.Po traileru jsem vyhlížel, kdy už to vyjde a hned jsem to sfouknul, bohužel jsem u toho 4x málem usnul a půl filmu čuměl do mobilu.Lokace nabízeli potenciál jako hrom a to je celý, co se taky filmu povedlo...lokace.Herecky to bylo naprosto strašný, vzhled vlkodlaků jako z filmu o retardovaných mývalech, které někde v lesích nakazila plesnivá nedojedená konzerva od Vitany.Já nevěřil svým uším, když sem musel poslouchat ty stupidní a příšerně zrežírovaný dialogy úplně o ničem.Místo toho, aby partu komparzistů nemilosrdně krájela po vlaku a po lese banda wrestlerů v latexu, tak se tu snad režisér snaží o vykreslení a psychologii postav a já si chtěl vystřelit mozek.Když už se zabíjí je to skvělý, ale toho je minimum a vy se musíte nepochopitelně probít cca přes 70 minut keců, abyste se dočkali tak 15 minut akce...ano 10 minut sou úvodní a finální titulky.Nakopat režiséra do řitě.35%.(27.10.2015)

Nemôžem uprieť budovanie atmosféry, čo mne ako divákovi, ktorý si na niečom takom zakladá, vyhovuje. Škoda, že potenciál vlaku a prostredia temných lesov mi prišiel ako dosť nevyužitý. V tomto smere ako aj v obohatení dejovej linky, sa určite dalo urobiť viac. Postavy síce obsahovali štandardnú paletu charakterov tak ako je pri hororoch s podobným námetom zvyčajné, zdali sa mi však málo výrazné. Nepovedal by som, že to bola chyba postáv, skôr samotných hercov. Na jednozážitkové hororové pobavenie to však postačuje. 60/100(30.11.2015)

• - Interiéry (scénky ve vlaku) byly natáčeny v Londýny (část Croydon), exteriéry v lese v anglické části Wexham, přesněji Buckinghamshire. (herr_carter)