Howl

Horor

Velká Británie, 2015, 95 min

Přesně ten druh projektu, který vás odnaučí těšit se na další film jen na základě sebelepšího traileru. Právě trailer měl Howl naprosto fantastický, bohužel se opět potvrdilo to, že divákovu zvědavost je přece jen snazší budovat ve dvou minutách našlapaných ukázek, než v celovečerní stopáži. Snímku se nedaří držet plynulou atmosféru, a napětí se dočista vytratí v jeho druhé třetině, která se snaží hlavně rozvíjet charaktery ve vlaku uvězněných postav. A na nich v béčkových hororech přece vůbec nezáleží! Zdejší hádky, kecy a hysterii tak spláchne až posledních 20 minut, kde se to konečně slušně rozjede, utíká a morduje. Jinak masky se celkem vyvedly, ale budu dělat, že toho vlkodlačího wrestlera jsem neviděl. (60%)(19.10.2015)

Paul Hyett by měl dostávat více pozornosti do budoucnosti. Slušně si poradil s Exploitationem Seasoning House,skvěle zvládl i vlkodlačí látku Howl, která nepochybně patří mezi nejlepší přírůstky v tomhle subžánru a chystá další počin s názvem Its Walls Were Blood ( Jen tak dál, CHLAPE!). Howl má rozhodně, co nabídnout. Skvělé gore ( byť opět ho mohlo být více vzhledem k počtu postav), příjemné sympatické mladé herce, fungující napětí,perfektní vizuál, uzavřenou lokaci metra obklopenou temným lesem, který vytváří creepy temnou atmosféru a bad ass masky vlkodlaků, kteří nahánějí husí kůži a svírají srdce v hrudníku při každém zjevení. Překvapí i velmi nečekaný konec. Jediná výtka, že tempo není tak strhující, jak by se patřilo, občas se objeví hluché místo, ale po skončení jsem zanechal po sobě mastný flek, což dává najevo spokojenost. Film tedy obstál vysoké očekávání a letos jej topka nemine. 80%(19.10.2015)

Spokojenost... Masky vlkodlaků jsou úžasné i když ta lysá těla mi připomínala takové ty kočky bez chlupů :-D i tak ale tleskám, že někdo zkusil masku vlkodlaka zase jednou jinak a rozhodně se za tvorbu nemusí stydět (opravdu psycho masky). Jen jsem čekal, že se vlkodlaci ukáží více, že bude více naháněček v lese a více dobývání se do vlaku. Prostě si zasloužili být více na scéně, protože vypadali opravdu dobře. Jinak má film vše potřebné - dobré herce, ponurou atmosféru, nějakou tu brutalitku a potěšující závěr. Také výběr hudby byl povedený. O kapku více akce a chlupáčů na scéně a byla by plná palba, takto holt silné 4*(20.10.2015)

• choze

Mám rád filmy odehrávající se během jedné noci, ideálně v dopravním prostředku nebo nějakém zajímavém místě. Takže jsem po hororu z vlaku uvězněného za deštivé noci kdesi v lesích skočil. A rozjezd není špatný - sympatický průvodčí nás provede vlakem a štípáním lístků jednotlivým postavám nás s nimi seznámí. Dál už je to bohužel o ničem. Jinak zvlášť atmosférické, postavy nezajímavé a otravné, děj odvíjející se bez nápadu tou nejjednodušší cestou, prostě tupá vlkodlačí vyvražďovačka.(5.2.2016)

Za mě na to, že se jedná o vlkodlačí horor pecka a já začínám mít pocit, že tenhle žánr ještě má co říct. Ale to je prostě tím, že se ho musí chopit celkem schopní tvůrci. Vypadá to, že zde takoví jsou a je to jen dobře. Ještě kdyby se takoví objevili i v zombie žánru. „Howl“ mohu rozhodně doporučit, a i když zde není proměna dokonale ztvárněna jako jinde, ten film má prostě skvělou atmosféru.(5.11.2015)

• - Interiéry (scénky ve vlaku) byly natáčeny v Londýny (část Croydon), exteriéry v lese v anglické části Wexham, přesněji Buckinghamshire. (herr_carter)