Man Down

Man Down

Drama / Thriller

USA, 2015, 92 min

• kaylin

Když je to nejdůležitější poselství celého filmu řečeno ve třech větách, které se objeví poté, co skončí poslední scéna, když je to vlastně jen text, který na chvíli vyskočí před titulky, je s takovým snímkem asi něco špatně. Přesně tohle je problém filmu "Man Down", kde až právě ty tři věty vám řeknou to důležité. Průběh k nim je takový nijaký.(23.2.2017)

Dávám 4* asi jen proto, že jsem čekal něco trochu jiného... Že jsem chtěl něco jiného. (Teď, když to píšu mi dochází, že to změním na 5...) Pozvolné? Určitě ano! Nudné? Může to tak někdo vnímat. Mohlo to být údernější a být tam více akce? Určitě mohlo. Ale ptám se, působilo by to potom tak, jak to působilo a působit mělo? Určitě ne. Rozhodně to není film pro každého. A zpočátku jsem myslel, že ani pro mě. Opak je pravdou. A je ten film pro Vás? Na to musíte přijít sami. A Shia LaBeouf to zahrál, troufnu si říct, mistrně. Věřil jsem mu úplně všechno.(11.3.2017)

• verbal

„… DO YOU LIKE CARROTS, DICK? WELL, IT DEPENDS ON SIZE. SOMETIMES IT REALLY HURTS!“ Tohle mělo samozřejmě s filmem společného asi tolik jako pokles populace tapírů v jihovýchodní Asii s vulkanickou aktivitou na Islandu. Jen jsem se zatoužil vyrovnat všem těm hustým polyglokotským entitám, co na česko – maďarské homobázi do každého druhého výblitku perou s jakýmkoliv shrnutím nesouvisející a z kontextu vytržené bonbonmoty ve velké britštině jen proto, aby se veřejně pochlubili, že jsou v ultimativním rychlokurzu Speak English or die už u druhé lekce a hravě tak zvládají ustálená idiotmata jako například „IT IS ORANGE. ORANGE IS ORANGE. MR. PROKOP LIKES FRUITS AND COLORS TOO!“ No WOW jaxviňa! Ale přistupme konečně k rozboru díla. Takže 我吃了狗! Nebojte se, to byl jen takový vtípek pro úvodní odlehčení tak závažného tématu, já psy normálně nejím. Ve snímku Muž – Mentální retardér se toporný tranzistor Šejla La Blaf Transformoval do role vypatlané marinády, vracející se z jednoznačně spravedlivé obrany světového míru v Afgánistánu. (Kdy už jenom američtí soudruzi osvobodí tu Zeměplacku od Jemenu a Bangladéše, ať můžu konečně v klidu spát?!). Je jako vždy nesmírně přesvědčivý, avšak kdyby do hlavní role obsadili neholenou Šer, myslím, že by to na působivém výkonu hlavního hrdiny nikterak neubralo. Příběh to má velmi záživný až strhující, obzvláště pokud u toho ručně počítáte fraktály, řešíte kvantové rovnice nebo prostě jen tak fetujete. A jedna relativně originální pointa o premenstruačním syndromu ubohého dobrovolného žoldáka emoce a hvězdy rozhodně nedělá.(16.3.2017)

Předtímto filmem jsem absolvoval tříhodinový indický film, který mi uběhl jako chvilka. Místo toho tento film s poloviční stopáží, mi připadal nekonečně dlouhý minimálně na pět hodin, strašně se to táhlo, bylo to nezáživně pojaté, až na to finále. Jakmile se všechny události rozklíčují získá to určitou atmosféru, začne to táhnout a konec je už normálně koukatelný a zajímavý, ale prakticky 80% filmu předtím ne. Ono je to dáno i tím, jak je to sestříhané, jak se prolíná několik náhledů do různých etap života hlavní postavy, které se po hromadě snaží držet rozhovor Shii s Garym. Jenže to nefunguje. Na druhou stranu Shia se mi ohromně líbil ve všech postojích jeho postavy, ať už jako táta, kluk ve výcviku, voják, psychicky zhroucený člověk, hrdina v... Ten se mi líbil opravdu hodně a kvůli němu ten film za něco i stojí. Protože jinak je to slabota.(19.3.2017)

• EvilPhoEniX

Docela o ničem. Shia Labeouf nehraje vyloženě zle, ale film se neskutečně táhne a nemá čím strhnout pozornost. Jai Courtney i Gary Oldman zde příliš prostoru nemají, akce jen jedna a velmi krátká, napětí nula. Nesedlo mi to vůbec. Zaujme jen posledních 5 minut a poslední tři věty. Raději hloupé, ale zábavné filmy než pomalé, nudné a ještě k tomu depresivní.35%(28.2.2017)