Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Shia mě dostal. Again. A já jsem si hned říkala, že ten post-apo svět vypadá jako hodně laciné CGI:) Příběh se odehrává v několika časových rovinách. Člověk přemítá, co se vlastně stalo, což není nic proti tomu, jaké následky to zanechalo na Gabrielu Drummerovi. Pointa, která je odhalena zhruba někdy 20 minut ke konci filmu mě docela šokovala a rozhodila. Až do onoho momentu bylo pár scén, kde jsem díky Shiovi měla slzy v očích a po onom WTF, které mě tak trochu semlelo, až do závěrečného showdownu se mi chtělo brečet. Sezení s Gary Oldmanem patří ke stěžejním pasážím snímku. Nejlepším hereckým Shiovým spoluhráčem se pro mě ukázal být malý Charlie Shotwell. Ten kluk byl zatraceně dobrý. Hudba Clinta Mansella decentně, avšak výrazně, dodává filmu lehce depresivní atmosféru. Man Down možná nepatří k nejlepším válečným snímkům, jenže k vytvoření potřebného dojmu a výpovědní hodnoty není vždy třeba, aby byl film "nej." Nemusí být velkolepý a s obrovským rozpočtem. Stačí výborní herci a dobře vystavěný příběh. Takové "malé velké" filmy dokáží zasáhnout stejně jako Hollywoodské bijáky. Man Down ukazuje, že válka nepřináší vítěze. Zanechává jen mrtvé a oběti. Jaký je mezi tím rozdíl...?(2.4.2017)

 • Fiftis
  *****

  Dito Montiel opäť nesklamal a priniesol jeden z najkvalitnejších filmárskych počinov roka 2015. Man Down uchváti nielen zásluhou pútavo odrozprávaného a zaujímavého príbehu, ale hlavne vďaka atmosfére. Snímok bol pre mňa miestami zdĺhavý, ale akonáhle prešiel do akčných scén, tak už to bolo oveľa lepšie. Hlavne teda záverečná pol hodina stála za to. Veľmi schopne natočený, dobre vyzerajúci a správne akčný vojnový film. Man Down funguje v podstate v mojich očiach vo všetkých dôležitých aspektoch. Má postavy, ktoré som rád sledoval, má dobrú akciu, vizuálne je skutočne pôsobivý a je super vidieť, že boli títo vojaci za svoju odvahu, svoje schopnosti a najmä silu byť aj ocenení. Nebudem spoilovať záver, lebo je celkom pôsobivý a môžem povedať, že záverečná bitka je absolútne skvelá.(7.12.2019)

 • luka4615
  ***

  Film má hodně zmatený začátek, což nezkušenému divákovi může přinést menší šok, nicméně zhruba od poloviny už je celkem jasné jak se snímek bude odvíjet dále. Je velká škoda, že film nenasadil takovýto přístup hned od začátku, jelikož právě druhá polovina se zdrcující imaginární dějovou rovinou aspiruje na jednu z nejoriginálnějších, na čemž má lví podíl v mých očích již plně rehabilitovaný Shia LaBeouf.(26.2.2017)

 • Lucasion
  ***

  Tenhle film mi tady strašil hrozně dlouho. Přesto jsem určitě čekal více. Natočit drama z válečného prostředí není sranda. Ale tvůrci se s tím docela popasovali. Problém mi dělá střídání scén a prolínaní příběhů. Máme tu přítomnost, válku a přijetí do armády. Mě tohle střídání několika příběhu vadí a tento film není výjimkou. Film je solidně obsazený a Shia podává výborný výkon. Je vidět, jak talentovaný herec je. Přesto i jeho výkon a zajímavý scénář film nezachrání. Finální rozuzlení jsme prokoukl už tak třicet minut před koncem. Přál bych si aby to tak nebylo. I když je film procítěný a finále taky, tak stále mám pocit, že tvůrcům stále něco uniká. Man Down na mě působí ač má emoce, tak jako prázdná bublina, na kterou si za chvíli nevzpomenu. Což je škoda, protože scénář to má zajímavý a herecký výkon je super. Raději si vybavím film Bratři z roku 2009. Ten nemusel střídat tolik linek a přesto byl téměř totožným filmem se silnými emocemi. (50 %)(27.7.2019)

 • Morholt
  ****

  Ono dokud jsem neprokouknul, o co ve skutečnosti jde, byl jsem mírně zmatený. Kor když Montiel využil jednu slepou uličku, která mě v mém bludu utvrdila. Ale pořád jsem si říkal, že tak jednoduché to být nemůže. A to nejisté tápání mě hodně bavilo a to se přeneslo i do druhé poloviny filmu, kdy už jsem měl víceméně jasno. K hercům nemám výhrady a zdá se, že LaBeouf konečně dorostl do dospělých rolí, ta jedna jediná akční sekvence nebyla vůbec zlá a vůbec celkově mě film tématicky i koncepčně oslovil. Možná to mohlo o trošku kratší, ale to vem čert. 75%(8.3.2017)