Za mě se jedná o příjemný dvouhodinový životopisný film o někom, o komž jsem v podstatě nikdy předtím neslyšel, ale i tak mě film bavil a byl jsem zvědavý jak to s Williamsem nakonec dopadne. Už jen to značí, že je film natočený (napsaný) docela dobře. Celý film za mne táhl herecký výkon Toma Hiddlestona, což je taky hlavní důvod, proč jsem se na film chtěl podívat. Ostatní herci tu také nejsou špatní, jen tu narozdíl od něj většinou nemají tolik prostoru. Příběh jako takový mě bavil a celkově tento film beru jako oddechový, přestože tu jsou časté dramatické scény.(28.12.2017)

Country mně nevadí, poslouchám tuhle muziku mezi jinými žánry taky ráda, ale tady jí bylo zoufale málo. Celkově na životopisný film toho bylo minimálně předložené na tak dlouhou stopáž, ale budiž, beru v úvahu velmi brzký konec tohoto zpěváka, který žil a nežil. Miloval i nemiloval, klobouk a kytara mu byly asi nejbližší v jeho krátkém životě. Nicméně i za tu krátkou dobu toho nazpíval a naskládal poměrně hodně a jeho potomek v tom pokračuje. Jak? To už jde sice mimo mě, ale včera jsem si poslechla jen tak jednu jeho countryovku a pak tu Hankovu známou Jambalayu. Ovšem Tom byl skvostný, celý originál, snad bych je ani nerozeznala.(23.8.2016)

• terunka003

Hudební, country, životopisné, tragické x uspěchané, necelistvé, rozsekané, odfláknuté. Mělo to potenciál, ale nebyl využit. Bylo to takové moc zrychlené, sestříhané to bylo také celkem zběsile, ušité horkou nití, řekla bych. Tom do toho dal dost, jeho výkon by se dal vyzdvihnout. Olsenka mě dost vytáčela, ale to bylo zřejmě postavou. Škoda. Příště lépe. ..že oni furt musej zpívat takový depresivní písničky a utápět se v chlastu.. (1.1.2019)

Veľmi slabý životopisný snímok. Nebyť zaujímavej hudby a skvelej Elizabeth Olsen, hodnotil by som ešte nižšie. Tom Hiddleston nič extra, vôbec sa mi do tejto roly nehodil. Môžem pochváliť skvelé vyobrazenie doby, v ktorej sa snímka odohrávala. Od kostýmov, vozového parku, či interiérov. Treba však priznať, že cez to všetko, že Hank Williams bol skvelý spevák, jeho životný príbeh nieje veľmi zaujímavý. Možno iba žiarlivosť jeho ženy, ktorá mu závidela, že on napreduje a na ňu po speváckej stránke každý kašle. Celkovo je tak snímka neskutočne depresívna a "šedá". Rozhodne sa to nedá odporučiť, pretože je to čisto priemerná záležitosť a na svete je omnoho viac lepších životopisných snímkov z prostredia speváckych ikon.(16.12.2019)

• silentname

Tiež vás štve, keď dopadnú očakávania ako ohromné sklamanie? Neviem ako inak by som dokázal ohodnotiť "I Saw The Light." Film s ohromným konceptom, výborným obsadením, skvelou hudbou a neskutočne pomalým tempom a zle napísaným príbehom. V skratke je tu povedané úplne všetko. Čím ďalej som to sledoval, tým viac mi to pripomínalo film Eden, ktorý bol podľa mňa ohromná nuda. Tu je to presne to isté. Akurát mám pocit, že pri vyššie spomenutom filme som neočakával nič silné a sklamanie nebolo také veľké. Ale s týmito hercami a ikonickým menom sa dalo urobiť oveľa viac. A preto si rozoberieme najväčší problém tohto filmu. Je neskutočne zle napísaný. Po celý čas len chcete, aby sa konečne niečo stalo, aby sme sa konečne niekam posunuli, aby mal film reálny cieľ. No miesto toho len ide z bodu A do bodu B a tak ďalej .A nič zaujímavé sa počas celého filmu neudeje. Aj keď sa budú tvorcovia snažiť vytvoriť pár efektnejších momentov. Padajú mimo úrodnú pôdu. Najmä preto, že už človek je otrávený z toho, že celý čas sleduje, ako sa nič nedeje. Na druhú stranu ale hudba funguje skvele a Tom Hiddleston s Elizabeth Olsen majú medzi sebou dobrú chémiu. A sem tam majú dobré momentky. Ale inak majú aj momentky, kde sa človek škrabká po hlave a rozmýšľa, čo to filmu pridalo, ako napríklad scénka s garážovými vrátami. Jediné čo viem povedať k filmu je fakt, že je nuda. A nemyslím si, že to malo vypáliť takto. Rozmyslite si to. Hodnotenie: C-(12.8.2016)

• - Studio koupilo od společnosti Sony ATV práva na celý katalog písní Hanka Williamse.
    (Pria)

• - Herce Toma Hiddlestona při jeho přípravě na roli Hanka Williamse mentoroval country zpěvák Rodney Crowell. (Polinecka)

• - Tom Hiddleston v rámci příprav na roli country hudebníka vystoupil první zářijový víkend 2014 na Wheatland Music Festivalu v Michiganu s Williamsovou písní "Move It On Over". (Zdroj: billboard.com)
    (LejdyFajfka)