Dračí princ

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Sergej Trofimov

Timur Bekmambetov

Pokud mám tuto pohádku porovnat s tím, co se točí v současnosti u nás, tak se jí naše současná pohádková produkce nemůže vůbec rovnat. V Dračím princi je prakticky vše, co má v kvalitní filmové pohádce být: 1/ silný příběh se silným poselstvím 2/ silné archetypy s jasným určením 3/ momenty překvapení 4/ momenty kouzla 5/ hloubka a neprvoplánovost 6/ krásná hudba 7/ krásná kamera 8/ uvěřitelné herecké výkony a v první a neposlední řadě jiskření mezi hlavními hrdiny :-) Takže příště místo tří současných českých pohádek na Vánoce postačí jedna ruská :-)(27.12.2016)

Kdo by to byl řek, že Rusáci natočí hezčí pohádku než my tady. Místy s patosem, ale poeticky... oku lahodící s krásnou ruskou hudbou. Herci nepodávali bůh ví jaké životní výkony, ale stačilo to. Mě si tahle pohádka rozhodně získala a kdybychom tu točili takové pohádky jako je alespoň tohle, to by se i dalo na tu televizi dívat.(26.12.2016)

Oproti těm českým hruzam tohle byla pěkná klasika(26.12.2016)

Zbytečně propracovaná love story na ruský způsob ubrala příběhu syrovost a reálnost legend a bájí. Začátek byl vskutku inspirující, ovšem potencionál byl určitě větší. Ale přesto, na ruské pohádky se zaměřím.(26.12.2016)

Takhle má podle mě vypadat drak. Film má perfektní smysl pro detail, vždy přesně v tu pravou chvíli se záběr zpomalí, aby se mohlo vychutnat prostředí, barvy, hudba.. Souhlasím s jedním z komentářů - je to jedna z nejhezčích zfilmovaných pohádek o drakovi.(27.12.2016)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)