Dračí princ

I am Dragon

Dračia nevesta

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Skvostná pohádka. Skvělá výprava a muzika. Vtipné a něžné využití stínového divadla pro vypravěčovy vstupy, které je použito i na krásné titulky provedené v azbuce, což mi udělalo radost,. Co se týká anotace výše, je vedle, jak ta jedle. Trošku bojlerů: drak není zlý, je to komplikovaný tvor s obrovskou vnitřní silou a odhodláním. Na hradě? No dobrá, byl to "Drakův hrad", ale nic s věžičkama nečekejte. A v kleci....ano, v kleci, jestliže klec není jen ta mřížovaná svařená věc. Takže, jestli chcete krásnou pohádku, být přimražení u obrazovky, ani nedutat a nechat se unést drakem, udělejte to, podívejte se!(14.2.2017)

• veverysiak

Celkom som sa tešil na túto rozprávku, lebo upútavky boli slušné, ale film ma úplne sklamal, príliš lyrické, skôr mi to pripomínalo sfilmovaný balet, príliš tam pobehovali, trepali rukami či krídlami, slzili, afektovane prehrávali výrazy a la mladý Werther, a vôbec, nemalo to myšlienkovo hlavu ani pätu, jedno dračie vajce z piatich za efekty a scénu, takže 20%.(26.12.2016)

Na ruské pomery ide o nevídanú megapecku. Teda neviem ako je na tom Ruská kinematografia ale keď o nej hovorím živo sa mi vybavuje Mrázik a to bol teda mega bulshit. Toto je film z úplne iného súdka ma celkom sympatických hereckých protagonistov a čuduj sa svete aj celkom pekný a pútavý príbeh o láske zrade a hľadaní vnútornej pravdy, keď k tomuto všetkému pridáme ešte špeciálne efekty, ktoré vyšli na nosiče v BD aj v 3D ide o vážny skok vpred a pre mňa osobne ide o ponaučenie, že nemám súdiť knihu podľa obalu. Zo všetkého čo bolo vo filme možné zhliadnuť sa mi najviac páčil drak, pre filmárov nie je jednoduché vytvorenie draka presvedčili sme sa o tom už mnohokrát spomeniem iba pár chabých pokusov ako napríklad Dračie srdce či film podľa rovnomennej knižnej predlohy Eragon, kde draci pôsobili ako kone s krídlami a nie ako majestátne zvieratá z ktorých má vyžarovať rešpekt. Dračiemu princovi sa to podarilo a patrí mu teda odo mňa veľká vďaka a snáď si s toho generácie vezmú príklad. 74%(8.1.2017)

Vizuálne fajnové (hlavne scenérie, drak trošku pokrivkáva) a je sa na čo pozerať aj čo sa týka hlavných postáv (a tu si prídu na svoje najmä ženy). Dej je skôr lacná variácia na Krásku a zviera, kombinovanú s Modrou lagúnou, Twilightom a možno aj s Ako si vycvičiť draka. Väčšinu času len pozorujeme tokanie mladého páru na ostrove, ale záver je pekný a tak som bol nakoniec celkom spokojný. 6/10(29.12.2016)

Někde na pomezí ruských bylin a vikingských ság se z temných pohádkových mlh vynořila tahle věc. Stejně nečekaně jako poryv větru od dračích křídel mne ovanula chuť čehosi zapomenutého co tu už dlouho nebylo. Legenda o drakovi je téměř dokonalá záležitost. Pohádku jsem pustil nemocnému potomstvu a chtěl dělat cosi jiného, ale už titulky mne přikovaly k obrazu a pak už jsem od filmu nevstal... Zprvu jsem se bál, co nejmenší. Přeci jen hned v úvodu doporučují tvůrci film pro diváctvo od + 6 a začátek s obětováním panen vypadal na slušnou řezničinu. Navíc to točili Rusové (to není míněno nijak zle !) a tak se větší syrovost dala předpokládat a já dodávám i očekávat! :-) A to se ještě neobjevil ten hlavní - drak. Ale naštěstí se není třeba bát, byť onen drak není drakem z našich krajů. Tedy klasická pohádková obluda s mnoha hlavami, které statečný rytíř jednu po druhé odsekává. Tento drak je spíše drakem z chladného severu a jde z něj fakt hrůza. Dál nebudu vyzrazovat, ale film doporučuji vidět. Tahle fantasy pohádka (jako že fantasy nemusím) hravě strčila do kapsy vše co nasazovaly naše televizní stanice za poslední roky do vánočních a jiných vysílání a to včetně podivných Tří bratrů Svěráků... Souhlasím s ostatními, že se ten prostředek už mírně vlekl a chyběla mi tam jen banánová plantáž, nicméně konec zase vrátil film tam kam měl. Dávám tedy za 4 kuličky jeřabin položených do sněhu. * * * *(19.9.2017)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)