Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bílí plantážníci chtějí uchvátit půdu mírumilovného kmene Seminolů, a proto podnikají všemožné kroky, aby indiány přiměli k přestěhování do rezervace v Arkansasu. Mladý náčelník Osceola však své lidi varuje před zrádností bělochů, nedůvěřuje totiž nabídkám na vysoké odškodné. Jeho tušení je správné, farmáři skutečně chystají past. Jejich plány naštěstí vyslechne zpěvačka z místního kabaretu Peggy, prozradí je člověku, který s indiány sympatizuje, a ten informaci předá Osceolovi. Náčelník se snaží vyhnout krveprolití, farmáři ho k němu naopak chtějí vyprovokovat, a proto unesou jeho ženu. Osceola se jí vydává na pomoc... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (14)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ne není už to prostě ono. Podobný druh filmu jako předchozí Smrtelný omyl. Děj se sice přesunul do jiný doby na jiný místo tentokrát na jih a tentokrát tu jde i o otrokáře a černošský otroky. prostředí připomíná jížní část USA i možná proto, že film se zčásti točil na Kubě, ale nepomůže to rozjezd hlavní téma i tradičně špatný konec už opět jenom kopíruje předchozí filmy. Prostě už začal po vrcholu NDR westernů Bílých vlcích studiu DEFA povážlivě docházet dech. I když pravda oproti některým skvostům které natočili ještě v o dost pozdější době po tomhle filmu pořád Osceola nijak neurazí a na jedno zkouknutí je úplně bez problému.45% ()

lukano 

všechny recenze uživatele

Film není špatný i na dnešní dobu. Podle mě filmaři tehdejší NDR točili v rámci možností a nedopadlo to úplně špatně, i když bych mohl o některých kulisách pochybovat. Samozřejmě hlavní role připadla opět tehdejší hvězdě Gojko Mitiči. A třeba že někteří nazývají tohoto herce tělocvikářem a nemohou unést, že se zviditelnil ve filmech točených hlavně v NDR, nelze zapomenout, že tento herec se objevil i ve slavném Vinnetouovi, který se točil v NSR a v Jugoslávii. ()

Reklama

farmnf 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený dětský film, který jsem sledoval s obavami a s prstem na tlačítku Eject disc. Už to znám, mockrát jsem to tlačítko musel použít, protože dětství je bohužel dávno v hajzlu. Kromě posrané režie komunisty Petzolda to nebylo vůbec špatné. Dokonce jsem i akceptoval Osceolův útok na krokodýla. Psal se totiž r. 1835 a on už neměl náboje. Film vlastně nese i poselství. Střez se Jihu, tvůj čas se naplňuje, za 30 let tu bude občanská válka a ty dobrý otrokářský Jihu ji prosereš. Pro mě naivní ale docela dobrý.... ()

zette 

všechny recenze uživatele

Myslim, ze tento film nemohl moc uspokojit ani tehdejsi fanousky westernu a dobrodruznych filmu. Nejvetsi lakadlo filmu, Gojko Mitic bohuzel nema dostatek prostoru. A jedno z mala zajimavosti jsou asi rasisticke reci po dobu celeho filmu, az se o Osceola zacnou zajimat posahani aktiviste, tak bude teprve sranda.-). S Vinnetouem nesrovnatelne. ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Hrubě podceněný film řekl bych. Jedna z nejlepších mitičovek . Tvůrci se opět inspirovali osudem historické postavy, floridského indiána Osceoly z kmene Seminolů, kteří patřili spolu s Apači a kmeny velkých plání (lakotské kmeny, Čejeni, Arapahové) k nejvzdornějším indiánům žijícím na území USA. Bohužel však romanopisci a filmaři na tento kmen zapomněli, není skoro vůbec v povědomí lidí - neprávem. Boje se Seminoli probíhali hlavně ve 30. a 40. letech 19. století, měly charakter partyzánských potyček v bažinaté krajině, USA ztratily stovky vojáků. Na straně Seminolů stáli i černí otroci, v tom film rozhodně nelhal. Vykreslení typicky zlého kapitalisty prozrazuje, jaký režim film natočil. Klady podle mě ovšem převažují. 65 % ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama