poster

Sloní píseň

 • Kanada

  Elephant Song

Drama

Kanada, 2014, 96 min

Režie:

Charles Binamé

Scénář:

Nicolas Billon

Kamera:

Pierre Gill

Producenti:

Richard Goudreau

Kostýmy:

Ginette Magny
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Snad poprvé mám pocit, že mi Xavier Dolan přišel ve filmu zajímavej. Neměl jsem na něj čuch a co mi od něj Cinemax nabídl, tak většinou to stálo za vyliž kapsu. Sloní píseň je ale trošku jiné kafe. Xavier tu sice hraje pošahance, což mu není vůbec cizí. Evidentně je to takovej ten typ extravagantního buzny (nic proti nim nemám), co na sebe rád poukazuje. Na druhou stranu ale musím říct, že si vytvořil tak děsně zajímavou postavu, že každou další minutou nebudete tušit, co si pro diváka připraví. Hra na kočku a myš, jak uvedl uživatel Marthos, je v tomto případě naprosto vystihující. Všichni jsou tu totiž docela do počtu a Xavier si se všemi doslova vytírá prdel. Musím říct, že jsem opravdu překvapen. Xavier hraje nejenom zajímavou postavu, ale dokonce se nachází v docela smysluplném příběhu. Věřte, že to není pravidlem.(30.11.2015)

 • kaylin
  ***

  Samotné rozmluvy psychiatra s pacientem nejsou špatné, i když na první pohled je zřejmé, kdo má vedoucí roli. A psychiatr to není. Postava Bruce Greenwooda mě nebavila a nevěřil jsem jí, což mi celkově kazilo dojem. Dějově mě snímek moc nenadchnul, a tak hlavně ten šílenec a sestra v podání Catherine Keener stáli za to.(17.7.2015)

 • Aluska88
  ***

  *** a půl. Sloní píseň je prvním filmem, v němž jsem poznala Xaviera Dolana. Zajímavý a zároveň netuctově krásný. S Brucem Greenwoodem tu spolu rozehrávají hru na kočku a na myš, v níž není tak docela jasné, kdo je kdo. Snímek si jakoby ponechává odstup v přístupu k hlavním charakterům postav, pacienta a terapeuta. Nechává zavřené dveře před jejich minulostí, nevydává se na "hloubkový" průzkum jejich povah, nechává postavám jejich tajemství. Takže divák o nich neví vlastně téměř vůbec nic. Nevíme, co má Michael za chorobu a o tom, co se stalo v životě Dr. Greena víme jen základní informace. Jejich diskuse je zajímavá, podnětná a člověk jen přemýšlí, kdo nakonec "vyhraje." Zhruba po hodině děje nabere film spád, situace se vyostřuje a začíná nabírat nečekané obrátky, stabilita obou postav se najednou začíná bortit a konec je opravdu nečekaný. Osobitý snímek, který rychle uběhl a rozhodně stojí za zhlédnutí.(24.1.2016)

 • papadoce
  *

  Zbytočnosť, ktorú nezvládli najmä scenárista a herci. Najväčším klamstvom je (ne)herectvo Xaviera Dolana. Nie že uveríte komentárom o výbornom výkone a taktiež neverte komentárom o hre na mačku a myš. Nič z toho sa totiž nestane. Je to prasprostá nuda o tom ako sa dopracovať ku komplikovanej samovražde. A aby som nezabudol na moju deviáciu, Catherine Keener je v sestričkovskom oblečení sexy päťdesiatnička s peknými nohami a za to ocko dáva hviezdy.(21.2.2016)

 • Stanislaus
  ***

  "Myšičko myš, pojď ke mně blíž. Nepůjdu kocourku, nebo mě sníš!" I tak by se dala pojmout hlavní dějová linie tohoto na první pohled nenápadného snímku, který se honosí slušným hereckým obsazením a námětem, který budí zájem, i když je fakt, že filmů o narušených lidech hrajících psychologické hry už bylo nespočet. Hlavním záporem filmu je jistá zmatenost na poli scénáře, jelikož se chvílemi ona "hra na kočku a myš" ztrácela v prázdnu a osobně musím říct, že jsem očekával nejspíš větší wow-efekt na závěr. Zkrátka průměrně natočený thriller, ze kterého se dalo vytěžit více, protože jistý potenciál zde rozhodně byl.(8.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace