Tales of the Grim Sleeper

• Velká Británie Tales of the Grim Sleeper

Lonnie David Franklin Jr. bol americký sériový vrah, ktorý mal v Los Angeles v Kalifornii v rozmedzí rokov 1984 až 2007 zavraždiť najmenej 10 žien. Paradoxom jeho zločinov je pauza takmer dvanástich rokov, kedy sa (pravdepodobne) nedopustil žiadnej vraždy. Desať obetí ale ani z ďaleka nemusí byť konečné číslo. Predpokladaný počet by podľa odhadov mohol presiahnuť 25 obetí. Médiami bol označovaný za takzvaného "Grim Sleeper Killer", pričom za spáchané zločiny mu bol udelený trest smrti. Lenže s odstupom času začínajú na povrch vychádzať informácie, ktoré môžu samotným prípadom zamotať viac, ako by si spravodlivosť v USA možno želala. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Nick Broomfield už natočil dokument o sériovom vrahovi, respektíve vražedkyni "Aileen Wuornos", pričom už vtedy mi jeho nosový hlas dosť utkvel v pamäti. Čo sa týka spracovania tohto dokumentu, prišiel mi ako cez kopírak s tým o Aileen. Ono sa nedá povedať, že by nesplnil účel. Má silnejšie pasáže (najmä v závere) a polemiku o prípade taktiež vyvoláva, no nemôžem si pomôcť, že zbytočne zaberá 105 minút. Hluchých je totiž viac, ako by bolo zapotreby a potom sa samotný cieľ akosi míňa účinku .. ()