Zvěd

• slovenský

Vyzvedač

Western

Východní Německo / Mongolsko, 1983, 102 min

Poslední a ne špatná kovbojka studia DEFA. O kladech a záporech jednotlivých indiánek se nebudu až tak rozepisovat, protože je to u všech podobné. Po herecké a umělecké stránce na štíru, ale neurážející a koukatelná podívaná.(16.4.2006)

• Wacoslav1

Tohle už fakt nemělo vzniknout už Pokrevní bratři neměli daleko k odpadu a tohle je ještě větší shit. Měli už kdysi svalnatýho Gojka nechat spát a nepovolávat ho do této a to doslova totální koniny. Příslušník kmene neper se se přeci nepere a koně lstí odvede! Do toho trapný pokusy o humor naprosto wtf postavy vojáků opět téměř bez akce a Mitič kterej už je jenom karikaturou toho vysvalenýho borce jakým býval. Zaujme snad jenom to netradiční prostředí (točilo se v Mongolsku!) za něj dám aspoň těch 5%(4.9.2014)

• Mariin

Jedna z pozdních socialistických indiánek NDR (1983), vlastně westernový příběh, který je pojat docela realisticky. Svalnatý Srb Gojko Mitic tu tentokrát hraje indiána, který se nechá dobrovolně naverbovat do americké armády, aby lstí pomohl svému lidu, bělochy okrádanému. Kladně lze určitě hodnotit pěknou krajinu v Mongolsku (která tu má představovat oblast u Skalistých hor), kde se film natáčel, a zpodobnění indiánů, které tu hrají místní Mongolové, vzhledem indiánům mnohem více podobní než němečtí herci...Nicméně, srovnáme-li tuto indiánku s Vinnetouem, pak je i tento film nejméně o 10 tříd níže.(7.9.2007)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 14.6.1986, réžia českého znenia = (ÚPF) (20.2.2011)(20.2.2011)

..vyrazne pozitivum filmu bolo zakryte armadnou uniformou..na Gojkovu muznu hrud zostali len spomienky..ale tie oci.. ;-)(16.5.2009)

Ano poslední pokus soudruhů z NDR nebude patřit do zlatého westernového fondu. Dá se to vidět, ale ani tentokrát to takříkajíc nemá šťávu.(5.4.2019)

• Martin741

Gojko Mitic je priserny herec, a tieto "westerny" z byvalej NDR su hnoj. Proste hnoj. 5 %(21.9.2014)

Nádhernej Sitič ,a na konci to stádo koní,to se jen tak nevidí!Mezi mongolskými skalami!PS:Indiáni nakonec nevyhráli,došel jim koňský sýr.(19.8.2010)

• bodegon

Velice podprůměrná indiánka natočená pravděpodobně na jevišti Fridrichstadpalastu v rámci Ein Kessel Buntes. Hrají v něm malí mongolští koníčci a Gojko Mitič. Režíroval to sice Dshamjangijn Buntar, ale Udo Jürgens se lépe vyslovuje. Doporučuji všem, kdož si chtějí svépomocí vyřezat totem. Jedna hvězdička za film, druhá za to, že tam nehrál Dean Reed.(24.10.2009)

• Kakho-oto

Příběh filmu není nezajímavý, ale zpracování je tak nudné a zdlouhavé, že tomu nemohu dát více než dvě neslané nemastné hvězdičky. Tato pozdní indiánka s Gojko Mitičem patří k tomu nejslabšímu, v čem hrál. Apropos někteří Mongolové mně jako indiáni seděli, jiní zase vůbec ne. Vybrané mongolské prostředí celkem odpovídá mým představám o americkém jihozápadu. Cooperův román "Stopař" jsem sice nečetl, řekl bych však, že se v tomto případě jedná o shodu názvu (Scout) a nikoliv o volnou adaptaci Cooperovy knihy. Děj filmu je situován do 2. poloviny 19. století, kniha Stopař od J. F. Coopera se odehrává na konci 18. století. 35 %(29.1.2007)

• Jan.S.Harold

Indiáni kmene Neperse se nikdy neperou. A koně. Moc koní.(16.10.2013)

• helrohir

Jéžiš, to bola nuda! Posledná východonemecká indánka v tomto prípade neznamenala to najlepšie nakoniec, ale skôr naopak, návrat k primitívnosti prvých dvoch filmov, ktoré ja osobne považujem za najslabšie. V ostatných sa vždy našlo niečo, čo ma zaujalo, alebo aby som bol presnejší, niečo, čo mi zabránilo dať iba jednu hviezdu ale nechať aspoň prívetivejšie dve. Ku Gojkovmu herectvu nemá význam niečo písať, ale tu mu podľa mňa chýbala aj jeho "polocharizma", ktorá z neho v niektorých mitičovkách vyžarovala. Taktiež by bolo zbytočné písať niečo k scenáru, keďže ani u jedného westernu "made in NDR" nestál za veľa, ale tu proste musím podotknúť, že tu sa tvorcovia fakt "snažili", pretože spáckať niečo takéto nehorázne nudé, naviac s množstvom úplne nelogických situácií a scén, pri ktorých máte chuť okamžite prepnúť na iný program che naozaj dávku "dômyselnosti". Nuž, nezostáva mi teda nič iné, ako označiť poslednú mitičovku za poriady prúser.(20.9.2014)