poster

Ulzana

 • německý

  Ulzana

 • slovenský

  Ulzana

Western / Drama / Romantický

Východní Německo / Sovětský svaz / Rumunsko, 1974, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Autogram
  *

  Trápne je na tomto filme úplne všetko. Príbeh, herci, ich výkony, chvíľami sa zdá, že vykonávajú len nejakú náhodnú činnosť ako lezenie po skalách bez akejkoľvek koordinácie. A keď nám Gojko ukáže holý zadok, tak budeme vďační aj za Miešanku Apanači, Old Surehanda a ďalšie slabé pokračovania winnetuoviek.(1.9.2014)

 • sud
  **

  "Ulzanu" jsem nikdy moc rád neměl. "Apači" byli o mnoho svižnější a napínavější. Zde se téměř nic neděje, až ke konci to nabere obrátky. A navíc už po několikáté se v roli hlavního záporáka objevuje Rolf Hoppe (těm, kterým by se zdál povědomý, je to král z pohádky "Tři oříšky pro Popelku"), který se na svoji roli moc nehodí.(27.3.2007)

 • Wacoslav1
  **

  Pořádný sešup dolů. Po Apačích který mě dostali svou jednoduchostí, akčností a syrovostí je bohužel Ulzana jedna velká nuda. Naprosto zbytečnej film kde se nic neděje a důkaz, že NDR studio DEFA možná mělo po Apačích skončit, protože tu platí, že čím pozdější film tím zbytečnější a jenom větší a větší nastavovaná kaše. Tenhle film už bych viděl maximálně na 1* nakonec přidám tu druhou za to, že tvůrci aspoň měli SPOILER koule nechat na konci opět zemřít (už druhou!) Ulzanovu manželku přitom jak zde jeden komentář trefně píše jemu jako by to bylo úplně u píči nebo jestli fakt tahle hora svalů neuměla zahrát ani sebemenší emoce... kdo ví.30%(4.9.2014)

 • LiVentura
  ***

  ..ještě to jde...(31.8.2007)

 • klerik
  ***

  Ulzana sa snaží rozvinúť aj nejaký ten príbeh na pozadí o utrpení indiánov o ich nútenom vysťahovaní. Celkom fajn rozohráva aj tému nevyhnutnosti konfliktu medzi mužmi, ktorý sa vzájomne rešpektujú. Ale film je najlepší v klasických mantineloch pomsty. Občas prekvapí drsnosť a úsečnosť filmu... Pár scén, predovšetkým tých belošských by sa zišlo skrátiť... O niečo slabšie ako APAČI...(1.9.2015)

 • špaček421
  odpad!

  Nééé, proč? Proč východní Němci vůbec točili westerny? Proč hlavní role hrál tělocvikář Gojko Mitič, který je nesmrtelnější, než Chuck Norris (postřelen, přežije, vzápětí skočí ze dvacetimetrový skály a zase přežije) a hraje ještě mnohem hůř? Proč musel záporáka hrát unylý Rolf Hoppe, který byl strašný i jako král v Popelce? Proč to mělo tak strašně pomalý tempo, že se člověku zdá, že u toho celý odpoledne umíral? Proč to mělo tak strašnou muziku? Aspoň, že jsem to přežil.(27.12.2008)

 • Historik
  **

  Po Apačích je to bohužel slabší. Člověk má pocit jako by se tak trochu díval znovu na to samé. Navíc je to dost pomalejší. A ještě víc, než u Apačů mi tu vadila papírovost postav. Oni jsou jako bez života, bez emocí. Ulzana je v podstatě jen manekýn, v prvním filmu mu zabili manželku, on ani nemrknul, říkal jsem si, dobře, asi ho to s ní už nebavilo, vyvraždili celý kmen, také vypadal, že to bere pragmaticky jako dějinnou nutnost, teď tady měl zase ženu, dostala dokonce velký prostor, ale on se k ní choval jako k rekvizitě. To je pak těžko chtít po divákovi, aby prožíval příběh s hlavním hrdinou. Ale možná je to jen můj dojem. Viděl bych to tak na 50%.(4.12.2007)

 • Kakho-oto
  *

  Nejhorší film s Gojko Mitičem o indiánech, nedá se na něj skoro vůbec dívat. Volné pokračování solidního filmu Apači se vůbec nepovedlo. okolo 20 %(29.1.2007)

 • Pitryx
  odpad!

  Jak už jsem psal jinde, tohle není pro mne. I když je to „indiánka“ možná historicky přesnější, nemá to v sobě ani dobrodružství, ani romantiku. 20131103 0/0(1.2.2014)

 • helrohir
  **

  Jedna z mála mitičoviek, ktorá príbehom nadväzuje na predchádzajúci film. Bohužiaľ, táto je ešte o niečo slabšia než "Apači", a to najmä z dôvodu nezaujímavého deja, ktorý sa len zťažka dá dopozerať, taktiež záporák Rolf Hoppe je jedným z najhorších a najnenápadnejších záporných persón v mitičovkách, ale aj tak tomu dám aspoň dve hviezdy, pretože tie prvotné mitičovské hrôzy sa už našťastie "prekonať" nedajú.(30.8.2014)

 • terrore
  odpad!

  Nemci proste westerny neumi. Na Italy nemaji. Italove na to meli lidi. Krome Vinnetua, ale i tam byla italska koprodukce.(28.10.2017)

 • PamelaJJK
  **

  Jen z nostalgie dvě hvězdy, protože v dětství jsem Ulzanu viděl nesčetněkrát a Gojko Mitić je, coby indián, frajer. S odstupem několika desítek let si, chtě nechtě, musím přiznat, že je to nekvalitní náhražka pravých indiánek a westernů, která místy působí až směšně a trapně.(4.11.2018)

 • Scaevola
  *

  Slyšel jsem úžasné zhodnocení, které si dovolím odcitovat: "Gojko Mitić by byl skvělý, ale pořád mu to kazí ty jeho filmy." Vezmu-li v potaz jakousi romantiku věčně polosvlečených, liberálně-kolektivistických indiánů, kteří nikdy nežili a nikdy se neproháněli po divokém západě, mohu přihmouřit oči, asi jako když sleduji přepálená dobrodružství filmového Supermana. Ale co dělat se snímkem, jehož scénář se pro samý střih rozpadá, postavy se v každém záběru chovají jinak a zápletka sestává z toho, že bílí Američané jsou zlí? A ještě navíc je to nuda.(8.6.2019)

 • curil
  *

  Jeden bodíček dávám jen za Rolfa Hoppeho. Jeho postavy ve východoněmeckých uhozených indiánkách vždy laděné záporně, obtloustlá postava v koženém obleku, plešatá hlava, promaštěný klobouk a nezbytný bejčák; vykřikující neustále urážky nepřátel ať už domorodých anebo těch poctivých (viděno očima německých soudruhů). Všechny napodobeniny série kolegů ze SRN jsou trapné a jejich neustálé opakování v TV, nyní se vyžívá Soukup a jeho partička, kde jeden ze sta uvedených filmů stojí za pozornost; nevím kdo to ještě sleduje.(26.7.2019)

 • bratr_jezek
  ***

  Trochu slabší Gojko nejvíc energie vydá na to, aby film udržel alespoň na hladině průměrnosti. Záporák zde navíc nebyl nějak moc dobře obsazený, našel bych i v jiných indiánkách cca deset lepších.(5.6.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace