• německý

• slovenský

Western / Drama / Romantický

Východní Německo / Sovětský svaz / Rumunsko, 1974, 91 min

• špaček421

Nééé, proč? Proč východní Němci vůbec točili westerny? Proč hlavní role hrál tělocvikář Gojko Mitič, který je nesmrtelnější, než Chuck Norris (postřelen, přežije, vzápětí skočí ze dvacetimetrový skály a zase přežije) a hraje ještě mnohem hůř? Proč musel záporáka hrát unylý Rolf Hoppe, který byl strašný i jako král v Popelce? Proč to mělo tak strašně pomalý tempo, že se člověku zdá, že u toho celý odpoledne umíral? Proč to mělo tak strašnou muziku? Aspoň, že jsem to přežil.(27.12.2008)

Ulzana sa snaží rozvinúť aj nejaký ten príbeh na pozadí o utrpení indiánov o ich nútenom vysťahovaní. Celkom fajn rozohráva aj tému nevyhnutnosti konfliktu medzi mužmi, ktorý sa vzájomne rešpektujú. Ale film je najlepší v klasických mantineloch pomsty. Občas prekvapí drsnosť a úsečnosť filmu... Pár scén, predovšetkým tých belošských by sa zišlo skrátiť... O niečo slabšie ako APAČI...(1.9.2015)

• helrohir

Jedna z mála mitičoviek, ktorá príbehom nadväzuje na predchádzajúci film. Bohužiaľ, táto je ešte o niečo slabšia než "Apači", a to najmä z dôvodu nezaujímavého deja, ktorý sa len zťažka dá dopozerať, taktiež záporák Rolf Hoppe je jedným z najhorších a najnenápadnejších záporných persón v mitičovkách, ale aj tak tomu dám aspoň dve hviezdy, pretože tie prvotné mitičovské hrôzy sa už našťastie "prekonať" nedajú.(30.8.2014)

• Autogram

Trápne je na tomto filme úplne všetko. Príbeh, herci, ich výkony, chvíľami sa zdá, že vykonávajú len nejakú náhodnú činnosť ako lezenie po skalách bez akejkoľvek koordinácie. A keď nám Gojko ukáže holý zadok, tak budeme vďační aj za Miešanku Apanači, Old Surehanda a ďalšie slabé pokračovania winnetuoviek.(1.9.2014)

• Historik

Po Apačích je to bohužel slabší. Člověk má pocit jako by se tak trochu díval znovu na to samé. Navíc je to dost pomalejší. A ještě víc, než u Apačů mi tu vadila papírovost postav. Oni jsou jako bez života, bez emocí. Ulzana je v podstatě jen manekýn, v prvním filmu mu zabili manželku, on ani nemrknul, říkal jsem si, dobře, asi ho to s ní už nebavilo, vyvraždili celý kmen, také vypadal, že to bere pragmaticky jako dějinnou nutnost, teď tady měl zase ženu, dostala dokonce velký prostor, ale on se k ní choval jako k rekvizitě. To je pak těžko chtít po divákovi, aby prožíval příběh s hlavním hrdinou. Ale možná je to jen můj dojem. Viděl bych to tak na 50%.(4.12.2007)