poster

Ulzana

 • německý

  Ulzana

 • slovenský

  Ulzana

Western / Drama / Romantický

Východní Německo / Sovětský svaz / Rumunsko, 1974, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Autogram
  *

  Trápne je na tomto filme úplne všetko. Príbeh, herci, ich výkony, chvíľami sa zdá, že vykonávajú len nejakú náhodnú činnosť ako lezenie po skalách bez akejkoľvek koordinácie. A keď nám Gojko ukáže holý zadok, tak budeme vďační aj za Miešanku Apanači, Old Surehanda a ďalšie slabé pokračovania winnetuoviek.(1.9.2014)

 • Historik
  **

  Po Apačích je to bohužel slabší. Člověk má pocit jako by se tak trochu díval znovu na to samé. Navíc je to dost pomalejší. A ještě víc, než u Apačů mi tu vadila papírovost postav. Oni jsou jako bez života, bez emocí. Ulzana je v podstatě jen manekýn, v prvním filmu mu zabili manželku, on ani nemrknul, říkal jsem si, dobře, asi ho to s ní už nebavilo, vyvraždili celý kmen, také vypadal, že to bere pragmaticky jako dějinnou nutnost, teď tady měl zase ženu, dostala dokonce velký prostor, ale on se k ní choval jako k rekvizitě. To je pak těžko chtít po divákovi, aby prožíval příběh s hlavním hrdinou. Ale možná je to jen můj dojem. Viděl bych to tak na 50%.(4.12.2007)

 • klerik
  ***

  Ulzana sa snaží rozvinúť aj nejaký ten príbeh na pozadí o utrpení indiánov o ich nútenom vysťahovaní. Celkom fajn rozohráva aj tému nevyhnutnosti konfliktu medzi mužmi, ktorý sa vzájomne rešpektujú. Ale film je najlepší v klasických mantineloch pomsty. Občas prekvapí drsnosť a úsečnosť filmu... Pár scén, predovšetkým tých belošských by sa zišlo skrátiť... O niečo slabšie ako APAČI...(1.9.2015)

 • špaček421
  odpad!

  Nééé, proč? Proč východní Němci vůbec točili westerny? Proč hlavní role hrál tělocvikář Gojko Mitič, který je nesmrtelnější, než Chuck Norris (postřelen, přežije, vzápětí skočí ze dvacetimetrový skály a zase přežije) a hraje ještě mnohem hůř? Proč musel záporáka hrát unylý Rolf Hoppe, který byl strašný i jako král v Popelce? Proč to mělo tak strašně pomalý tempo, že se člověku zdá, že u toho celý odpoledne umíral? Proč to mělo tak strašnou muziku? Aspoň, že jsem to přežil.(27.12.2008)

 • Wacoslav1
  **

  Pořádný sešup dolů. Po Apačích který mě dostali svou jednoduchostí, akčností a syrovostí je bohužel Ulzana jedna velká nuda. Naprosto zbytečnej film kde se nic neděje a důkaz, že NDR studio DEFA možná mělo po Apačích skončit, protože tu platí, že čím pozdější film tím zbytečnější a jenom větší a větší nastavovaná kaše. Tenhle film už bych viděl maximálně na 1* nakonec přidám tu druhou za to, že tvůrci aspoň měli SPOILER koule nechat na konci opět zemřít (už druhou!) Ulzanovu manželku přitom jak zde jeden komentář trefně píše jemu jako by to bylo úplně u píči nebo jestli fakt tahle hora svalů neuměla zahrát ani sebemenší emoce... kdo ví.30%(4.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace