Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Apači mají slavnost, při které hrdě předvádějí spřátelenému generálovi Crookovi své zavlažovací systémy. Ty jsou ovšem trnem v oku místním farmářům, protože tak přicházejí o své zisky z obchodu s indiány. Tajně vyšlou skupinu mužů, kteří mají za úkol vyhodit do vzduchu přehradu, a tím zavlažovací systémy zcela zničit. Generál Crook je zanedlouho odvolán do Washingtonu, a to umožní farmářům jednat - nechají indiány opít a přehrada vyletí do povětří. Oddíl vojska pod vedením zrádného Burtona navíc přepadne indiánskou vesnici. Těžce zraněného Ulzanu se jeho mexické ženě Leoně podaří dopravit k doktorovi. Po uzdravení zjistí, že jeho kmen byl odsunut do nehostinné rezervace, kde mu hrozí smrt hladem, a rozhoduje se ji se všemi opustit. Mezitím kapitán Burton lstí přesvědčí Leonu, aby s ním odešla - namluví jí, že ona jediná může Ulzanovu lidu pomoci. Uvězní ji, ale kočí dostavníku ji tajně odveze. Cestou jsou přepadeni Ulzanou, který si přijel pro ženu. Burton však znovu Leonu zajme a odveze zpět do pevnosti. Dojde ke střetnutí vojáků s indiány, v poslední chvíli se objeví mexická hlídka a Američané musejí odtáhnout s nepořízenou. Leona je však stále v rukou Burtona... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (14)

Historik 

všechny recenze uživatele

Po Apačích je to bohužel slabší. Člověk má pocit jako by se tak trochu díval znovu na to samé. Navíc je to dost pomalejší. A ještě víc, než u Apačů mi tu vadila papírovost postav. Oni jsou jako bez života, bez emocí. Ulzana je v podstatě jen manekýn, v prvním filmu mu zabili manželku, on ani nemrknul, říkal jsem si, dobře, asi ho to s ní už nebavilo, vyvraždili celý kmen, také vypadal, že to bere pragmaticky jako dějinnou nutnost, teď tady měl zase ženu, dostala dokonce velký prostor, ale on se k ní choval jako k rekvizitě. To je pak těžko chtít po divákovi, aby prožíval příběh s hlavním hrdinou. Ale možná je to jen můj dojem. Viděl bych to tak na 50%. ()

sud 

všechny recenze uživatele

"Ulzanu" jsem nikdy moc rád neměl. "Apači" byli o mnoho svižnější a napínavější. Zde se téměř nic neděje, až ke konci to nabere obrátky. A navíc už po několikáté se v roli hlavního záporáka objevuje Rolf Hoppe (těm, kterým by se zdál povědomý, je to král z pohádky "Tři oříšky pro Popelku"), který se na svoji roli moc nehodí. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Ulzana sa snaží rozvinúť aj nejaký ten príbeh na pozadí o utrpení indiánov o ich nútenom vysťahovaní. Celkom fajn rozohráva aj tému nevyhnutnosti konfliktu medzi mužmi, ktorý sa vzájomne rešpektujú. Ale film je najlepší v klasických mantineloch pomsty. Občas prekvapí drsnosť a úsečnosť filmu... Pár scén, predovšetkým tých belošských by sa zišlo skrátiť... O niečo slabšie ako APAČI... ()

špaček421 odpad!

všechny recenze uživatele

Nééé, proč? Proč východní Němci vůbec točili westerny? Proč hlavní role hrál tělocvikář Gojko Mitič, který je nesmrtelnější, než Chuck Norris (postřelen, přežije, vzápětí skočí ze dvacetimetrový skály a zase přežije) a hraje ještě mnohem hůř? Proč musel záporáka hrát unylý Rolf Hoppe, který byl strašný i jako král v Popelce? Proč to mělo tak strašně pomalý tempo, že se člověku zdá, že u toho celý odpoledne umíral? Proč to mělo tak strašnou muziku? Aspoň, že jsem to přežil. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Pořádný sešup dolů. Po Apačích který mě dostali svou jednoduchostí, akčností a syrovostí je bohužel Ulzana jedna velká nuda. Naprosto zbytečnej film kde se nic neděje a důkaz, že NDR studio DEFA možná mělo po Apačích skončit, protože tu platí, že čím pozdější film tím zbytečnější a jenom větší a větší nastavovaná kaše. Tenhle film už bych viděl maximálně na 1* nakonec přidám tu druhou za to, že tvůrci aspoň měli SPOILER koule nechat na konci opět zemřít (už druhou!) Ulzanovu manželku přitom jak zde jeden komentář trefně píše jemu jako by to bylo úplně u píči nebo jestli fakt tahle hora svalů neuměla zahrát ani sebemenší emoce... kdo ví.30% ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama