Mě četníci bavili. Trochu mi chyběla hutnější atmosféra specifické doby, ale jinak nemám prvnímu dílo co vytknout. Pytláci nesázeli na efekt, ale na přirozenost a jednoduchost, což mi v tomto případě docela vyhovovalo. A kupodivu mě bavil i Zedníček, kterého jinak nemám rád. Mile překvapil i Donutil mladší.(20.1.2017)

• Bozvav

Přiznám se, že jsem čekala více. V prvé řadě více humoru, napětí a alespoň jednu postavu, ze kterou bych cítila sympatie. Bohužel herci jsou nevýrazní, role jim evidentně nesedí. Děj je nudný, i přes relativně krátkou stopáž se mi zdál díl dlouhý. Hudba mdlá a napětí či akce poskrovnu. Snad jen dobové reálie a výprava jsou fajn. Snažím se nesrovnávat nesrovnatelné, ale humoreskám to nesahá ani po paty. Uvidím po dalších dílech. Zatím tak 45%.(9.1.2017)

• IvcaSammet

Viděno 40 minut, poté jsem sledování vzdala. Ubohá parodie! Taková ostuda! Jestli tohle má být navázání na Četnické humoresky, tak je mi z toho tak smutno, až to bolí. Tak hrozně "zprznit" tak úžasný seriál! Trapárna nad trapárnu, pořád jsem se snažila dávat tomu nějakou naději, ale prostě to nešlo. Stupidní dialogy, strašné herecké výkony, to se opravdu dodívat nedalo! A to já jsem typ, který se dodívá za každou cenu, i kdybych se u toho měla nudou prokousat stěnou až k sousedům ...(19.2.2017)

50% — Když jsem četl o tom, že se připravuje seriál Četníci z Luhačovic, řekl jsem si, že se bude jednat o další variantu Četnických humoresek. Přesto jsem se zvědavě podíval. Nejdřív mě velmi příjemně překvapila úvodní znělka, která vypadala opravdu skvěle a proti Četnickým humoreskám světově. Bohužel vlastní zpracování se k těm Humoreskám zase až příliš přiblížila. Jak je vidět, tak Anotnín Moskalyk vytvořil Humoreskami takové klišé prvorepublikových četníků a autoři tohoto seriálu se ho drželi. Nevím, proč by příběhy o četnících musely být mírně groteskní. Ale první díl byl o chloupek zajímavější, než první díl Humoresek, tak uvidíme. Ale neočekávám, že by se to v dalších dílech mělo nějak zásadně změnit.(9.1.2017)

• Cuzan

Neuvěřitelná nuda od začátku do konce. Příběh zavražděného pytláka mě vůbec nedokázal zaujmout, příběh dvou mladých uch, který to asi budou mít s vrchním velitelem, který je patrně vůl, těžký, taky ne. A když Vica Kerekes počtvrté četníkům utekla, nebylo to vtipný. Nebylo to vlastně vtipný ani poprvé. Hvězdičku za Gellnera a kostýmy.(8.1.2017)

• - Natáčelo se v Luhačovicích, Jimramově, nádraží Lednice, zámek Lesní Hluboké, Prostějov, zámek Lomnice, Jasenice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)