• rakovnik
  ***

  První epizoda příliš nepotěšila, ale ani neurazila. Problém vidím v tom, že hlavní postavy, četníky, hrají herci bez charismatu. Jeden vypadá jako Švejk a druhý je také blbec. Lepší herci mají jen vedlejší role. A proč zrovna tak zprofanovaný Čmaňa Zedníček mluví tou lámanou čecho-němčinou? Jeho repliky se nedají poslouchat, strašlivě mi trhají uši. Chválím dobovou výpravu. 50 %(6.1.2017)

 • elizabeth_ba
  ***

  Jako historickou detektivku si sice představuji něco jiného a člověk se chtě nechtě neubrání srovnání s Četnickými humoreskami, ale rozhodně se to dalo vidět a rozhodně zhlédnu i další díly. Sympaticky napsaná postava starého rakouského četníka (docela slušně zahraná Zedníčkem, i když by mi tam asi více sedli jiní herci), nový československý vedoucí (sympatie získává pokud hovoří o svém bratru, co dělal hajného i Lichtenštejnů), dva mladí četníci, správně aktivní i sečtělí, ale na rozdíl od svého vedoucího jsou ve službě teprve týden; zbylé (nečetné) osazenstvo četnické stanice, pár místních (včetně šantánu) no a pak skupina padouchů... Inu, "to by se za císaře pána stát nemohlo. Zlatý Rakousko."(7.1.2017)

 • Radko
  ***

  Štandard českej detektívnej seriálovej tvorby. Prejavuje sa v nostalgii za prvou republikou, často prítomnom alkohole a nadmernom sexuálnom apetíte (postavy alkoholika a syfilitičky), policajnou horlivosťou a samozrejme odhalením páchateľov. Páchateľov, ktorí veru nie sú žiadni nímandi zo spodných vrstiev. Pretože, všakáno, treba (aspoň v seriáli ) naložiť čo to dá všetkého schopným zbohatlíkom a miestnej honorácii.(12.1.2017)

 • IvcaSammet
  odpad!

  Viděno 40 minut, poté jsem sledování vzdala. Ubohá parodie! Taková ostuda! Jestli tohle má být navázání na Četnické humoresky, tak je mi z toho tak smutno, až to bolí. Tak hrozně "zprznit" tak úžasný seriál! Trapárna nad trapárnu, pořád jsem se snažila dávat tomu nějakou naději, ale prostě to nešlo. Stupidní dialogy, strašné herecké výkony, to se opravdu dodívat nedalo! A to já jsem typ, který se dodívá za každou cenu, i kdybych se u toho měla nudou prokousat stěnou až k sousedům ...(19.2.2017)

 • Ironfood
  ***

  První díl byl vzhledem k nízkým očekáváním celkem příjemným překvapením. Jelikož jsem nebyl nijak uchvácen údajně hrozně zábavnými skopičinami a vzájemným špičkováním partičky z Četnických humoresek, tak mi to, co tady někteří uživatelé popisují jako určitou mdlost či neslanost nemastnost, připadá spíše jako plus...(10.1.2017)

 • - Natáčelo se v Luhačovicích, Jimramově, nádraží Lednice, zámek Lesní Hluboké, Prostějov, zámek Lomnice, Jasenice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)