• LadyPupu

"Co se to tady dít? To nedávat žádný smysl!" To teda fakt nedává smysl. Nein, nein, opravdu nevím, jestli je to špatným scénářem nebo režií, ale i relativně dobrý herci tady hrajou blbě, dialogy jsou místy neskutečně trapný, o totální absenci humoru a přemíře trapnosti nemluvím, krimi zápletky jsou o hovně. Jestli tomu nepomůže Karel Dobrý, tak se na to vyseru.(14.1.2017)

• tron

Tak nie, stále to nie je ono. Kriminalistické prípady dosť slabé, nezaujímavé a jednoduché, atmosféra doby fajn a Zedníček tiež, ale to je zatiaľ asi tak všetko. Ako v Četníckych humoreskách, aj tu sa dosť svojsky medzi sebou bije feel good atmosférou s vcelku brutálnymi vraždami (dosť dobre nerozumiem takýmto postupom).(26.5.2018)

Pomalu si na nové četníky zvykám, jsou prostě jiní, než ti humoreskoví. Ale vadí mi, že ve vážných situacích hraje rozverná hudba, čímž kazí dojem z děje na obrazovce, jenž vtipný není. Bohužel si také stojím za tím, že nejslabším článkem četníků jsou...četníci. S lepšími hereckými výkony se setkáváme ve vedlejších rolích. Nejhůře si stojí vedle hrozné mluvy Pavla Zedníčka velitel Roberta Jaškówa. A co v dnešním dílu ta maminka v tunelu? Silným článkem je naopak pěkná výprava.(13.1.2017)

Poněkud trapná zápletka se synem zemského soudce Cmíralem (kromě naznačené se už dalo usuzovat jen na to, že se zamiloval do dívky z chudé rodiny a rodiče byli proti, ale protože tam s ním žádná nepřijela, tuto tezi jsem rychle opustila), tak jen doufám, že ji auctoři (původci) rychle změní. Jinak celkem ucházející, zejména tedy interiéry luhačovického hotelu natáčené v prostějovské radnici a prostějovském secesním hotelu Národní dům...(16.1.2017)

Zatímco v prvním dílu mi Zedníčkova postava připadala v pohodě, tady už mi jeho "komicky" špatná čeština místy vadila. Nicméně hlavní obavy jsem měl z Batulkové, jejíž komediální snahy jsou pro mne obvykle utrpením. Tady naštěstí v tomto směru nedostala až tak velký prostor, takže to nakonec bylo jakžtakž v pohodě. Co se detektivní stránky týče, tak případ s věcmi ztrácejícími se z oken mi přišel opravdu příliš průhledný...(24.1.2017)

• - Natáčelo se v Luhačovicích, Jimramově, Rájec - Jestřebí, zámek Lesní Hluboké, Brno. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Paní Cmíralová (Dana Batulková), matka jednoho z mladých četníků, bydlí podle příběhu na statku u Kroměříže. Její automobil Renault má však poznávací značku N 472 a je tedy zaregistrovaný až v Praze. (Martin_L)