• honajz
  **

  Po pravdě, přijde mi to takové dýchavičné. Četník Pavla Zedníčka asi měl být jistou inkarnací Filipovského role v Hříšných lidech, chápu, že postava Batulkové měla být taková ta „slečna Marplová“, nebo ani to ne, spíše ženská obdoba Castla, ale prostě je to utahané, bez vtipu. Ano, jsou zde snahy o humor (omdlelá hraběnka, honba s pejskem apod.), ale nevím, podle mne těm scénám a dialogům chybí pointa, něco údernějšího. I postavy jsou někde napůl - Jaškow neskutečně přehrává, jako kdyby hrál v grotesce, což se sem moc nehodí, na druhou stranu Hájek je neskutečně seriózní a vážný. Co se děje týče, SPOILER opici jsem si tipl po asi pěti minutách, ale spíše by mne bavila nějaká steroidy nadupaná straka - a v podobném duchu jsem vnímal i to řešení pomocí opice. A ejhle ho. Případ muže bez hlavy, nevím, některé věci se pitvají do detailu, jiné se vezmou hopem během řeči, chyběla mi tam trochu kontinuita. Nechá si to ještě projít hlavou, ale zatím subjektivní dojem je, že seriál je nevýrazný, co se pouze načrtnutých postav týče, dějová linie nic moc, jen kulisy a výprava se vážně povedly, to jako klobouk dolů. A nádraží v Lednici skvěle využité. Jinak ze skutečných Luhačovic toho ve filmu moc není. Možná by každému dílu pomohla výrazně kratší stopáž, tak o polovinu.(13.1.2017)

 • otík
  ***

  Ucházející průměrný díl, ve kterém se pátrá po vrahovi barona, jehož tělo bez hlavy se našlo na kolejišti v tunelu. Je otázkou, komu stálo zato se ho zbavit a hlavně proč. A tato otázka, i když je vrah dopaden, zůstává otevřena. Ona možná paní baronka nebude až zas tak velkou světicí. Ale kdoví, ukáže až další díl, jak to s ní bylo.(15.4.2019)

 • Ironfood
  ***

  Zatímco v prvním dílu mi Zedníčkova postava připadala v pohodě, tady už mi jeho "komicky" špatná čeština místy vadila. Nicméně hlavní obavy jsem měl z Batulkové, jejíž komediální snahy jsou pro mne obvykle utrpením. Tady naštěstí v tomto směru nedostala až tak velký prostor, takže to nakonec bylo jakžtakž v pohodě. Co se detektivní stránky týče, tak případ s věcmi ztrácejícími se z oken mi přišel opravdu příliš průhledný...(24.1.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Ten uměl střílet vždycky jenom na dálku. Jak vidí krev, tak omdlí nebo blije." Zaujal mě Vaněk, když šel v klidu proti namířené pušce a samozřejmě syfilitická Vaňková, ale to tady bude asi kolorit. Jinak mě to vyšetřování četníků a maminky moc nebavilo, póvl hrající si na barony taky neměl čím zaujmout a o podvraťákovi, který na rušné ulici vyčenichá stopu pachatele, který tudy vůbec nešel, se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Ze mě se zkrátka nikdy nestane nadšená Pomocná stráž Četníků z Luhačovic, ale když je na obrazovce potkám, tak před nimi taky utíkat nebudu.(14.1.2017)

 • Hunt
  **

  Atmosféru to má, hodně pozvolný styl vyprávění, hudba mě poněkud vadí - stále stejné "četnické" téma, hodně slabé postavy - žádné větší rozvedení povah, k žádné nelze moc přilnout, protože jsou dost nahrubo nastíněné, takže kdyby v dalším díle se v městě objevila nějaká epidemie a většina postav by zemřela na střevní problémy, tak by to v zásadě nevadilo - a divák by měl naději, že přijedou jiné a zajímavější postavy.(14.1.2017)

 • - Natáčelo se v Luhačovicích, Jimramově, Rájec - Jestřebí, zámek Lesní Hluboké, Brno. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Paní Cmíralová (Dana Batulková), matka jednoho z mladých četníků, bydlí podle příběhu na statku u Kroměříže. Její automobil Renault má však poznávací značku N 472 a je tedy zaregistrovaný až v Praze. (Martin_L)