• rakovnik
  ***

  Pomalu si na nové četníky zvykám, jsou prostě jiní, než ti humoreskoví. Ale vadí mi, že ve vážných situacích hraje rozverná hudba, čímž kazí dojem z děje na obrazovce, jenž vtipný není. Bohužel si také stojím za tím, že nejslabším článkem četníků jsou...četníci. S lepšími hereckými výkony se setkáváme ve vedlejších rolích. Nejhůře si stojí vedle hrozné mluvy Pavla Zedníčka velitel Roberta Jaškówa. A co v dnešním dílu ta maminka v tunelu? Silným článkem je naopak pěkná výprava.(13.1.2017)

 • LadyPupu

  "Co se to tady dít? To nedávat žádný smysl!" To teda fakt nedává smysl. Nein, nein, opravdu nevím, jestli je to špatným scénářem nebo režií, ale i relativně dobrý herci tady hrajou blbě, dialogy jsou místy neskutečně trapný, o totální absenci humoru a přemíře trapnosti nemluvím, krimi zápletky jsou o hovně. Jestli tomu nepomůže Karel Dobrý, tak se na to vyseru.(14.1.2017)

 • honajz
  **

  Po pravdě, přijde mi to takové dýchavičné. Četník Pavla Zedníčka asi měl být jistou inkarnací Filipovského role v Hříšných lidech, chápu, že postava Batulkové měla být taková ta „slečna Marplová“, nebo ani to ne, spíše ženská obdoba Castla, ale prostě je to utahané, bez vtipu. Ano, jsou zde snahy o humor (omdlelá hraběnka, honba s pejskem apod.), ale nevím, podle mne těm scénám a dialogům chybí pointa, něco údernějšího. I postavy jsou někde napůl - Jaškow neskutečně přehrává, jako kdyby hrál v grotesce, což se sem moc nehodí, na druhou stranu Hájek je neskutečně seriózní a vážný. Co se děje týče, SPOILER opici jsem si tipl po asi pěti minutách, ale spíše by mne bavila nějaká steroidy nadupaná straka - a v podobném duchu jsem vnímal i to řešení pomocí opice. A ejhle ho. Případ muže bez hlavy, nevím, některé věci se pitvají do detailu, jiné se vezmou hopem během řeči, chyběla mi tam trochu kontinuita. Nechá si to ještě projít hlavou, ale zatím subjektivní dojem je, že seriál je nevýrazný, co se pouze načrtnutých postav týče, dějová linie nic moc, jen kulisy a výprava se vážně povedly, to jako klobouk dolů. A nádraží v Lednici skvěle využité. Jinak ze skutečných Luhačovic toho ve filmu moc není. Možná by každému dílu pomohla výrazně kratší stopáž, tak o polovinu.(13.1.2017)

 • otík
  ***

  Ucházející průměrný díl, ve kterém se pátrá po vrahovi barona, jehož tělo bez hlavy se našlo na kolejišti v tunelu. Je otázkou, komu stálo zato se ho zbavit a hlavně proč. A tato otázka, i když je vrah dopaden, zůstává otevřena. Ona možná paní baronka nebude až zas tak velkou světicí. Ale kdoví, ukáže až další díl, jak to s ní bylo.(15.4.2019)

 • Hunt
  **

  Atmosféru to má, hodně pozvolný styl vyprávění, hudba mě poněkud vadí - stále stejné "četnické" téma, hodně slabé postavy - žádné větší rozvedení povah, k žádné nelze moc přilnout, protože jsou dost nahrubo nastíněné, takže kdyby v dalším díle se v městě objevila nějaká epidemie a většina postav by zemřela na střevní problémy, tak by to v zásadě nevadilo - a divák by měl naději, že přijedou jiné a zajímavější postavy.(14.1.2017)

 • - Natáčelo se v Luhačovicích, Jimramově, Rájec - Jestřebí, zámek Lesní Hluboké, Brno. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Paní Cmíralová (Dana Batulková), matka jednoho z mladých četníků, bydlí podle příběhu na statku u Kroměříže. Její automobil Renault má však poznávací značku N 472 a je tedy zaregistrovaný až v Praze. (Martin_L)