Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zmizení dvouleté dcerky sedláka Váchala vyburcuje lidi ze Sedlece, vesnice nedaleko Luhačovic, k intenzivnímu pátrání po okolních lesích. Četníkům je ale hned po prvních výsleších jasné, že vztahy jsou tu složité. Váchal má mladou ženu, Maďarku, o níž si místní myslí, že se jako macecha děvčátka zbavila. Po okolí se navíc toulají Cikáni, kradou dobytek, což ještě zvyšuje nervozitu místních. Vesnice se navíc rozhodne zjednat spravedlnost po svém... (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

LadyPupu

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejdřív se ztratí Evička, pak se ztratí kravička. Zatímco krávu s flekem na vemenu hledají všichni četníci, Evičku postupně nehledá skoro nikdo. Nebo to tak aspoň vypadá. Asi po půl hodině se scénárista splete a dojde k dramatu s atmosférou jak z jinýho filmu, aby to pak dopadlo tak, jak to dopadlo... ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To je taková škoda, když velmi dobře rozjetý díl pokazí špatné a ukvapené střihy, nedotažené scény nebo pointa, kterou tvůrci divákům naservírují hned na začátku. Je to fakt škoda, protože tenhle díl mohl být vzhledem k dobrým hereckým výkonům, hudbě i atmosféře poválečného období výrazným nadprůměrem. Jen kdyby to nebylo tak odfláknuté. ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Z hlediska atmosféry i děje zdařilý díl. Bavil mě jak pohled na kolektivní pojetí odplaty, tak počínání velitele (Drobného). Líbil se mi symbol zrcadla, se kterým autoři pracovali už v minulém díle. Vadila mi nedoslýchavost četníků. Kdyby byli důslední, Maďarka by žila. Nebo měl scénárista větu "Jdete si pro malou?" vypustit... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tohle si musíte vyřešit sami. Jinak vás seberu všechny ... i s tou krávou." Tak tady už Četníci šikanují sprosté podezřelé víc než Rakušáci a to je na pováženou. Mě tedy nejvíc bavili cikáni, kteří byli tak dlouho hnáni od města k městu až se jich ujaly neziskovky a udělaly tím ze mě rasistu. Ale jinak se mi to celkem líbilo, i když větu "Jdete si pro tu malou?" se určitě mělo podařit zamaskovat lépe. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Ľudia sú beštie, to áno. Ale dokázali by spraviť niečo také?“ – „Videl som už horšie.“ Skvelý diel, 70%. Ak by to takto šlo ďalej, stane sa z toho seriálová klasika. Prípad s ukradnutou kravou slúži na vítané odľahčenie, pretože druhý prípad je riadne temný a vražedný. Možno si spomeniete na Vesničko má středisková, ale nechcem spoilerovať. Strašne veľa tomu dáva brutálne dobrý Karel Dobrý (sorry, musel som) ako šéf policajtov. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Filmovalo se v těchto lokalitách: kostel Veveří, zámek Lesní Hluboké, Brno, telecí, Ubušínek, Borovnice, Jimramov, Vratislávka, řeka Dyje, kostel Častohostice, hrad Cornštejn. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Když v samém závěru dílu křičí velitel na cikány, proč nenahlásili, že k nim přišla postrádána holčička, dávají mu najevo, že četníkům nevěří. Jenže už v 16. minutě, když přijde do tábora cikánu četník se statkářem, se jich cikán ptá: „Jdete si tu pro malou?“ To znamená, že to hlásili a v žádném případě s ní neměli nekalé úmysly. Kdyby byl četník pozorný, nemuselo nejspíš dojít ke zřetězení tragických událostí. Jenže nejspíš jde o chybu scénáře, nikoliv četníka. (sator)

Reklama

Reklama