Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".(3.2.2017)

• topi

To je taková škoda, když velmi dobře rozjetý díl pokazí špatné a ukvapené střihy, nedotažené scény nebo pointa, kterou tvůrci divákům naservírují hned na začátku. Je to fakt škoda, protože tenhle díl mohl být vzhledem k dobrým hereckým výkonům, hudbě i atmosféře poválečného období výrazným nadprůměrem. Jen kdyby to nebylo tak odfláknuté.(5.2.2017)

60% — Je zajímavé, jak se s příchodem nového velitele v podání Karla Dobrého ráz seriálu najednou změnil k lepšímu. Už mě začíná i bavit, i ty případy už jsou trošku zajímavější. Škoda, že autoři pro první tři díly považovali za nutné mít slabošského velitele, který pak bude nahrazen. Možná mohl být Karel Dobrý na scéně už od začátku a rozjezd seriálu by vypadal o něco lépe. Tak jen houšť a větší kapky.(7.2.2017)

"Tohle si musíte vyřešit sami. Jinak vás seberu všechny ... i s tou krávou." Tak tady už Četníci šikanují sprosté podezřelé víc než Rakušáci a to je na pováženou. Mě tedy nejvíc bavili cikáni, kteří byli tak dlouho hnáni od města k městu až se jich ujaly neziskovky a udělaly tím ze mě rasistu. Ale jinak se mi to celkem líbilo, i když větu "Jdete si pro tu malou?" se určitě mělo podařit zamaskovat lépe.(4.2.2017)

Další dobrý a hlavně od poloviny slušně napínavý a stavěný díl. Škoda jen, že je postavený na nesmírné tuposti četníků (díky scénáristovi), kterým nedojde, že když se ztratí dívka poblíž cikánského tábořiště, mohla by tam i být. Ale dobře. Když od této trapné maličkosti odhlédneme, můžeme si užít pátrání po krávách (zvířatech), dvouleté holčičce i po vrazích mladé ženy. Rozhodně podařený díl, který ale z Luhačovic neukázal ani pěšinku.(5.2.2017)

• - Filmovalo se v těchto lokalitách: kostel Veveří, zámek Lesní Hluboké, Brno, telecí, Ubušínek, Borovnice, Jimramov, Vratislávka, řeka Dyje, kostel Častohostice, hrad Cornštejn. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)