scénář 5 režie 4 herci 4 výprava 4 celkem 17 hodnocení 85% nápaditý scénář, cikáni unesli malou holčičku, ukradli krávy, vesničané zlynčovali domnělou oběť, co Čech, to udavač, dobře zrežírováno, Zedníček exceluje, výprava do naší historie. Nezabránit udávání, však znamená udávání podporovat. Podej cikánovi ruku, ale spočítej si prsty.(3.2.2017)

Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".(3.2.2017)

Stejně jako v případě minulého dílu, i nyní bych komentoval že jednotlivé díly se mně líbí stále víc. Když pominu drobnosti, jako že hledání děcka je fakticky postaveno na stejnou úroveň jako ztracená kráva (a to i při vědomí toho,že kráva byla nejcennějším majetkem), nebo přeslechnutá výzva cikánů "jdete si pro tu malou"....a pár podobných drobností, měl tenhle díl prakticky vše - zápletku i napětí, překvapivé rozuzlení, herecké výkony které potěšily. A nepominutelné je zachycení atmosféry období po první válce, včetně autority tehdejšího četnictva. U nás dnes už neuvěřitelné, ale v Rakousku a Německu stále přetrvávající. To závidím. Takže s tímhle dílem téměř úplná spokojenost.(3.2.2017)

„Ľudia sú beštie, to áno. Ale dokázali by spraviť niečo také?“ – „Videl som už horšie.“ Skvelý diel, 70%. Ak by to takto šlo ďalej, stane sa z toho seriálová klasika. Prípad s ukradnutou kravou slúži na vítané odľahčenie, pretože druhý prípad je riadne temný a vražedný. Možno si spomeniete na Vesničko má středisková, ale nechcem spoilerovať. Strašne veľa tomu dáva brutálne dobrý Karel Dobrý (sorry, musel som) ako šéf policajtov.(13.6.2018)

• topi

To je taková škoda, když velmi dobře rozjetý díl pokazí špatné a ukvapené střihy, nedotažené scény nebo pointa, kterou tvůrci divákům naservírují hned na začátku. Je to fakt škoda, protože tenhle díl mohl být vzhledem k dobrým hereckým výkonům, hudbě i atmosféře poválečného období výrazným nadprůměrem. Jen kdyby to nebylo tak odfláknuté.(5.2.2017)

• - Filmovalo se v těchto lokalitách: kostel Veveří, zámek Lesní Hluboké, Brno, telecí, Ubušínek, Borovnice, Jimramov, Vratislávka, řeka Dyje, kostel Častohostice, hrad Cornštejn. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)