Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".(3.2.2017)

Stejně jako v případě minulého dílu, i nyní bych komentoval že jednotlivé díly se mně líbí stále víc. Když pominu drobnosti, jako že hledání děcka je fakticky postaveno na stejnou úroveň jako ztracená kráva (a to i při vědomí toho,že kráva byla nejcennějším majetkem), nebo přeslechnutá výzva cikánů "jdete si pro tu malou"....a pár podobných drobností, měl tenhle díl prakticky vše - zápletku i napětí, překvapivé rozuzlení, herecké výkony které potěšily. A nepominutelné je zachycení atmosféry období po první válce, včetně autority tehdejšího četnictva. U nás dnes už neuvěřitelné, ale v Rakousku a Německu stále přetrvávající. To závidím. Takže s tímhle dílem téměř úplná spokojenost.(3.2.2017)

• LadyPupu

Nejdřív se ztratí Evička, pak se ztratí kravička. Zatímco krávu s flekem na vemenu hledají všichni četníci, Evičku postupně nehledá skoro nikdo. Nebo to tak aspoň vypadá. Asi po půl hodině se scénárista splete a dojde k dramatu s atmosférou jak z jinýho filmu, aby to pak dopadlo tak, jak to dopadlo...(5.2.2017)

• topi

To je taková škoda, když velmi dobře rozjetý díl pokazí špatné a ukvapené střihy, nedotažené scény nebo pointa, kterou tvůrci divákům naservírují hned na začátku. Je to fakt škoda, protože tenhle díl mohl být vzhledem k dobrým hereckým výkonům, hudbě i atmosféře poválečného období výrazným nadprůměrem. Jen kdyby to nebylo tak odfláknuté.(5.2.2017)

60% — Je zajímavé, jak se s příchodem nového velitele v podání Karla Dobrého ráz seriálu najednou změnil k lepšímu. Už mě začíná i bavit, i ty případy už jsou trošku zajímavější. Škoda, že autoři pro první tři díly považovali za nutné mít slabošského velitele, který pak bude nahrazen. Možná mohl být Karel Dobrý na scéně už od začátku a rozjezd seriálu by vypadal o něco lépe. Tak jen houšť a větší kapky.(7.2.2017)

• - Filmovalo se v těchto lokalitách: kostel Veveří, zámek Lesní Hluboké, Brno, telecí, Ubušínek, Borovnice, Jimramov, Vratislávka, řeka Dyje, kostel Častohostice, hrad Cornštejn. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)