• Jara.Cimrman.jr

Že bychom to odložili? Rvačka, pachatel neznámý." Příchod velícího hypochondra, tedy vrchního strážmistra druhé třídy Sovy, a jeho varana si dovolím označit za nepovedený tah. Po epizodách se skvělým velitelem Vlachem je pro mne Sova zkrátka velkým zklamáním a jeho indispozice ani ústrojová nekázeň mě nerozesmívají. Navíc ve mně málo výživný případ, a opakující se fórky s kleptomanem Truncem, vyvolal vzpomínky na mizerný začátek seriálu, po kterém jsem zvažoval, že své lázeňské šviháctví budu provozovat někde jinde.(19.2.2017)

Tak já vám opravdu nevím. Po naprosto výtečném šestém dílu a hlavně po nasazení výborně obsazeného druhého velitele přichází nový velitel - hypochondr Arnošt Sova, který mi do děje po přísném Vlachovi vůbec nezapadá. Langmajer ho hraje s lehkostí sobě vlastní, ale právě tohle je jako pěst na oko po dramatických třech dílech. Jinak se v ději nijak dál neposouváme, detektivní příběh je dost zamotaný a komplikovaný, hodně jsem se v tom ztrácel. Opět návrat do průměru.(21.2.2017)

Konec předchozího dílu byl nějak příliš vážný, takže se nám to scénáristé rozhodli odlehčit komickou postavou nového velitele. Bohužel je to přehnaná karikatura, kvůli které celý příběh ztrácí na realističnosti. V nějakém vysloveně komediálním seriálu by sice mohla zabodovat, sem se ale fakt moc nehodí.(24.3.2017)

• IvcaSammet

Viděno asi 50 minut, poté jsem sledování zase vzdala. Zase jsem se nechala přemluvit a zase jsem toho litovala. Oba hlavní hrdinové Martin Donutil a Robert Hájek mi lezou čím dál více na nervy, stejně jako hudba, která se k určitým scénám prostě nehodí. Do toho ještě šišlající Zedníček, kterému občas prostě nerozumím, no prostě hrůza. Místo toho, aby se tvůrci soustředili na policejní zápletku, věnují více času osobním životům hlavních postav a to způsobem trapného pokusu o komedii ... A to jsem se tentokrát opravdu snažila, abych se aspoň na tento díl dodívala ...(19.2.2017)

Po minulém dramaticko-humoristickém dílu přišel dnes zklidňující příběh s historickým pohledem na prvorepublikovou měnovou reformu. Příběh sice obyčejný, ale pohodový, pěkný, hezky zahraný. Trochu se mi již omrzely opakující se exteriéry, ale stále kvituji do detailu přesnou výpravu. Nový velitel mohl být dle mého názoru ten nejlepší, bohužel tvůrci se rozhodli z něj udělat imbecila. Asi největší škoda tohoto dílu.(17.2.2017)

• - Natáčelo se v Jimramově, Prostějově, Borovnici, Ubušínku, zámku Tovačov, zámku Lesní hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)