Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Letní lázeňskou idylu naruší hned několik nečekaných událostí. Zámožný lázeňský host si přijde stěžovat, že mu neznámý obchodník s obrazy prodal za nehorázné peníze padělek, k tomu je vzápětí ve svém domě nalezen mrtvý místní malíř – amatér. Jaká je souvislost mezi těmito dvěma případy? Martin Láska navíc zjistí, že jeho milá, dcera četnické hospodyně Stáňa Hejkalová, se nakrucuje před jakýmsi Čechoameričanem, který také maluje obrazy. Tentokrát bude pátrání Četníků z Luhačovic zvláště zapeklité. A to navíc přichází nový velitel! (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Že bychom to odložili? Rvačka, pachatel neznámý." Příchod velícího hypochondra, tedy vrchního strážmistra druhé třídy Sovy, a jeho varana si dovolím označit za nepovedený tah. Po epizodách se skvělým velitelem Vlachem je pro mne Sova zkrátka velkým zklamáním a jeho indispozice ani ústrojová nekázeň mě nerozesmívají. Navíc ve mně málo výživný případ, a opakující se fórky s kleptomanem Truncem, vyvolal vzpomínky na mizerný začátek seriálu, po kterém jsem zvažoval, že své lázeňské šviháctví budu provozovat někde jinde. ()

IvcaSammet odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděno asi 50 minut, poté jsem sledování zase vzdala. Zase jsem se nechala přemluvit a zase jsem toho litovala. Oba hlavní hrdinové Martin Donutil a Robert Hájek mi lezou čím dál více na nervy, stejně jako hudba, která se k určitým scénám prostě nehodí. Do toho ještě šišlající Zedníček, kterému občas prostě nerozumím, no prostě hrůza. Místo toho, aby se tvůrci soustředili na policejní zápletku, věnují více času osobním životům hlavních postav a to způsobem trapného pokusu o komedii ... A to jsem se tentokrát opravdu snažila, abych se aspoň na tento díl dodívala ... ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po minulém dramaticko-humoristickém dílu přišel dnes zklidňující příběh s historickým pohledem na prvorepublikovou měnovou reformu. Příběh sice obyčejný, ale pohodový, pěkný, hezky zahraný. Trochu se mi již omrzely opakující se exteriéry, ale stále kvituji do detailu přesnou výpravu. Nový velitel mohl být dle mého názoru ten nejlepší, bohužel tvůrci se rozhodli z něj udělat imbecila. Asi největší škoda tohoto dílu. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec předchozího dílu byl nějak příliš vážný, takže se nám to scénáristé rozhodli odlehčit komickou postavou nového velitele. Bohužel je to přehnaná karikatura, kvůli které celý příběh ztrácí na realističnosti. V nějakém vysloveně komediálním seriálu by sice mohla zabodovat, sem se ale fakt moc nehodí. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak já vám opravdu nevím. Po naprosto výtečném šestém dílu a hlavně po nasazení výborně obsazeného druhého velitele přichází nový velitel - hypochondr Arnošt Sova, který mi do děje po přísném Vlachovi vůbec nezapadá. Langmajer ho hraje s lehkostí sobě vlastní, ale právě tohle je jako pěst na oko po dramatických třech dílech. Jinak se v ději nijak dál neposouváme, detektivní příběh je dost zamotaný a komplikovaný, hodně jsem se v tom ztrácel. Opět návrat do průměru. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Jimramově, Prostějově, Borovnici, Ubušínku, zámku Tovačov, zámku Lesní hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Zazní zde slangová slova „vachcimra“ (německy wachzimmer), což je místnost pro stráž (strážnice), a slovo „varta“ („vartovat“) z německého warten, tedy čekat, hlídat, hlídkovat. (sator)

Reklama

Reklama