Konec předchozího dílu byl nějak příliš vážný, takže se nám to scénáristé rozhodli odlehčit komickou postavou nového velitele. Bohužel je to přehnaná karikatura, kvůli které celý příběh ztrácí na realističnosti. V nějakém vysloveně komediálním seriálu by sice mohla zabodovat, sem se ale fakt moc nehodí.(24.3.2017)

• IvcaSammet

Viděno asi 50 minut, poté jsem sledování zase vzdala. Zase jsem se nechala přemluvit a zase jsem toho litovala. Oba hlavní hrdinové Martin Donutil a Robert Hájek mi lezou čím dál více na nervy, stejně jako hudba, která se k určitým scénám prostě nehodí. Do toho ještě šišlající Zedníček, kterému občas prostě nerozumím, no prostě hrůza. Místo toho, aby se tvůrci soustředili na policejní zápletku, věnují více času osobním životům hlavních postav a to způsobem trapného pokusu o komedii ... A to jsem se tentokrát opravdu snažila, abych se aspoň na tento díl dodívala ...(19.2.2017)

Nevím... po předchozím dílu se mi to zdálo o dost slabší. Ani případ mne tentokrát nezaujal, a tak to byl pro mne především oku příjemný výlet do starých časů. Zedníček je skutečně čím dál lepší, naopak Tomicová, jakkoli je mi jako herečka sympatická, už dělá ze své postavy místy nepříjemně dryáčnickou karikaturu. Langmajer svého velitele uhrál dobře, i když zatím nechápu, co tvůrci s touto postavou zamýšlejí. Oba mladí četníci jako by skokem dospěli a vyzráli, je fajn, že se vyvíjejí.(18.2.2017)

Tak já vám opravdu nevím. Po naprosto výtečném šestém dílu a hlavně po nasazení výborně obsazeného druhého velitele přichází nový velitel - hypochondr Arnošt Sova, který mi do děje po přísném Vlachovi vůbec nezapadá. Langmajer ho hraje s lehkostí sobě vlastní, ale právě tohle je jako pěst na oko po dramatických třech dílech. Jinak se v ději nijak dál neposouváme, detektivní příběh je dost zamotaný a komplikovaný, hodně jsem se v tom ztrácel. Opět návrat do průměru.(21.2.2017)

Je složité hodnotit. Příběh je zajímavý, má napětí i spád. Stále víc sympatií si u mne získává postava Geberta, a to nejen svojí loajalitou. Také Zedníček se s postupujícími díly podává lepší výkon. Bohužel nový četnický velitel patří do psychiatrické léčebny, nikoliv jako velitel stanice. Nevím, co bylo účelem takto karikované postavy - osobně si myslím, že (nejen) v prvorepublikovém četnictvu by takový člověk neobstál více než několik dnů. A nevím, jestli bylo účelem toto popřít. U minulého velitele (Vlacha) bylo akceptovatelné jeho trauma z války a tyto projevy ve službě, ale nový velitel předvádí jedním slovem frašku. I za něj mně to bylo líto. A musím říci, že díky tomu jen tři hvězdy.(17.2.2017)

• - Natáčelo se v Jimramově, Prostějově, Borovnici, Ubušínku, zámku Tovačov, zámku Lesní hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)