Poté, co ze seriálu zmizel komický Sova, snad definitivně zmizela i Hejkalová. Tomicová svoji roli zahrála dobře, ale její hraní bylo už příliš dlouho "monotematické" a vývoj, který by pozitivně ovlivnil seriál se očekávat nedal. Zato Gebert zraje jako víno.Jsem zvědav, zda a kam se bude vyvíjet bigotní Polívka. Příběh má napětí i skoro i překvapivé rozuzlení, i když možná jen z pohledu diváka, který ví že je to detektivka, a ví že se něco muselo stát, a k tomu všemu ještě nahrávají indicie, které jsou časově příliš blízko, aby je divák "zapomněl". Každopádně, poctivý scénář, dobrá režie, dobré herecké výkony. A tudíž i poctivé 4 body.(13.3.2017)

Případ inspirovaný skutečným případem - pomalé vyprávění vs hororový nádech. Nakonec největší pozitivum je, že ( přes počáteční šišlavou parodii ) se velitelem stal uvěřitelný Zedníček, jehož civilní projev je tisíckrát lepší než ty karikaturní parodie postav Langmajera Jaškowa ( nechápu jak si v ČT můžou myslet , že vyroběj srandu, když dosaděj směšné trapné postav, které neodpovídají tónu vyšetřovaných případů ). A jestli ty náznaky Cmíralovy orientace se ukážou jak to tady jako vypadá, tak to si taky mohli odpustit.(11.3.2017)

Ako sa píše v anotácii, ide o jeden z najdramatickejších prípadov / dielov seriálu, humorné vsuvky boli v tomto prípade len výnimočné. Prvý prípad napadnutého notára urobil mostík do Slavičína, kde sa následne rozbehlo vyšetrovanie prekvapujúco nechutného prípadu. O to viac, že epizóda bola inšpirovaná reálnymi udalosťami, udržali tvorcovia vážnosť celého dielu. Jedinú pochybnosť som mal nad samotným priznaním - museli si uvedomovať, že aj keď si predĺžia život, tak ich trest smrti neminie... Ale v jednoduchosti pováh, aké stvárňovali, tento prístup je možný, i keď v kontraste s množstvom bystrých výhovoriek počas výsluchu... V závere zaujala postava sudcu Janotu, ktorý neskrýval zhnusenie a snahu uzavrieť prípad čím skôr. Jeden z najlepších dielov.(10.3.2017)

No vida, že to jde, když se chce. Stačilo se zbavit idiotského velitele Sovy a nemíchat více žánrů dohromady. A když k tomu ještě přibyl téměř hororový příběh podle skutečné události, narodila se skvělá detektivka. Luxusní byl nápad, jak dotyčné přimět k tomu, aby se přiznali. Škoda, že takovýchto dílů nebylo v seriálu víc.(10.3.2017)

Tak seriál nám graduje. Odhalení spojení doktora s nevěstincem a představení jeho nové bordelmamá, naší staré známé, evidentně již přeléčené. Celkem smutný osud kastráta notáře Blažka, jenž o koule přišel jen pro zájem o jednu dívku. Snad se jeho paní už uklidnila. Napočtvrté vyšla velitelská funkce na pana Gebrta, ten Zedníček na tu roli sedí jak ušitej. No a pak ti Židé. Tak to byla síla. Asi každý tušil, že ty konzervy nebudou jen ze srny. Ikdyž to asi není ojedinělý případ lidojedství po válce... brrr. Škoda, že nás opouští manželé Hejkalovi. Má to na ty poslední dva díly ještě smysl? Dnes je to 5x*****(11.3.2017)

• - Natáčeno v Jimramově, zámku Lesní Hluboké, mlýnu Štampach, Býkovicích, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)