• Skuby47
  *****

  Seriál svou první epizodou na mne neučinil nejlepší dojem. Musím své původní hodnocení napravit. Jako by se tvůrci učili za pochodu, úroveň se případ od případu zlepšovala a to jak hereckými výkony, tak dobovou atmosférou, výpravou a kostýmy. Tento případ byl po stránce příběhu excelentní i když milovníkům detektivek bylo dříve než četníkům jasné, kam se ti zmizelí židé poděli. Tento díl byl velmi dobrý, jen s jedinou výhradou. Vraťte nám Tomicovou!(11.3.2017)

 • ArthasKarfa
  *****

  Snad první díl, kde jsou také četníci vidět jako drsní a disciplinovaní lidé, což v jiných dílech naprosto chybí. Stačí si přečíst pár úředních dokumentů z té doby a víte, že četníci rozhodně nebyli žádní beránci. A každý není přívětivý a milý. Jinak velmi krutý případ, o kterém se za první republiky záměrně nemluvilo: https://zidovskelisty.info/2017/03/25/zapomenuta-bestialni-vrazda-halicskych-zidu/(30.11.2019)

 • fugyx
  *****

  Ako sa píše v anotácii, ide o jeden z najdramatickejších prípadov / dielov seriálu, humorné vsuvky boli v tomto prípade len výnimočné. Prvý prípad napadnutého notára urobil mostík do Slavičína, kde sa následne rozbehlo vyšetrovanie prekvapujúco nechutného prípadu. O to viac, že epizóda bola inšpirovaná reálnymi udalosťami, udržali tvorcovia vážnosť celého dielu. Jedinú pochybnosť som mal nad samotným priznaním - museli si uvedomovať, že aj keď si predĺžia život, tak ich trest smrti neminie... Ale v jednoduchosti pováh, aké stvárňovali, tento prístup je možný, i keď v kontraste s množstvom bystrých výhovoriek počas výsluchu... V závere zaujala postava sudcu Janotu, ktorý neskrýval zhnusenie a snahu uzavrieť prípad čím skôr. Jeden z najlepších dielov.(10.3.2017)

 • kingik
  *

  To zase byl, pičo, díl. Proč se na to ČT nevysere. Ode mě neuvidí ani korunu za koncesionářské poplatky. "Sorry jako", to může platit Babiš. Ztratila se nějaká židovská pizda jménem Sára, pointou bylo, že si ji dva místní bratři dali na snídani, oběd, k večeři. Jeden z bratrů byl trochu "škrtlý" v ksichtě, tak mu na obličej připlácli masku, aby jeho znetvoření nebylo vidět. Samozřejmě neukázali jeho obludnost, to si měl divák domyslet. Nej scény byly ze sklepa, v němž našli okurkové sklenice plné lidského masa. Do většího humusu se už tenhle díl nepustil. Největší prostor byl věnovaný vyšetřovací metodě, která spočívala v tom, že pohřešovaná žena byla nakažená leprou. A tomu, kdo s ní přišel do kontaktu, hrozí také nákaza. Byl to jen trik od vyšetřovatelů, mladá žena neměla lepru. Blbější styl vyšetřování nebyl ani v Případech kapitána Bábovky. A tak se bratři báli možné nákazy, až se doznali ke kanibalským choutkám. Samozřejmě, že to bylo celé průhledné, i největší debil dávno věděl, že ve zmizení mají prsty, možná i v Sáře, dva bratři. Vizuální stránka budí dojem, že se točilo na prošlý materiál. Barevnost je ohavná. Technická stránka zahanbující. Herecké výkony nemyslitelné. Co předvádí Zedníček není na JAMU, ale na hereckou JÁMU. Ten otřesně trapný přízvuk, to amatérské hraní. Mladý Donutil a spol. jen dokreslují fakt, že české seriály jsou mrtvé. Pro mě ano. 1/10(22.3.2017)

 • mira007
  ****

  Případ inspirovaný skutečným případem - pomalé vyprávění vs hororový nádech. Nakonec největší pozitivum je, že ( přes počáteční šišlavou parodii ) se velitelem stal uvěřitelný Zedníček, jehož civilní projev je tisíckrát lepší než ty karikaturní parodie postav Langmajera Jaškowa ( nechápu jak si v ČT můžou myslet , že vyroběj srandu, když dosaděj směšné trapné postav, které neodpovídají tónu vyšetřovaných případů ). A jestli ty náznaky Cmíralovy orientace se ukážou jak to tady jako vypadá, tak to si taky mohli odpustit.(11.3.2017)

 • - Místo, kde najdou spícího Bartoše, je před jeskyní Rozbořenka v Korkořínském dole. (Winster)

 • - Předlohou tomuto případu jsou skutečné události z Třebíče, které měly za následek několik vražd židovských obyvatel. Místem, kde se vraždy udály, byl Kohnův mlýn na Vysočině. (ArthasKarfa)

 • - Natáčeno v Jimramově, zámku Lesní Hluboké, mlýnu Štampach, Býkovicích, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)