• Pimburger
  ****

  Škoda, že tam komické postavy nechyběly hned od začátku - pak by měl tento seriál hvězd přinejmenším jako Humoresky. Díl se mi samozřejmě líbil jako ostatním a pokud tam nejsou trapné figurky, tak oceňuji jeho provázanost s díly předchozími, stejně jako jakousi ponurost. Na rozdíl od Humoresek tam jsou šmejdi ještě větší šmejdi a jen málo osudů tam končí šťastně. To se mi na seriálu líbí - byla to hnusná doba a kdyby tam ukázali ještě větší bídu a zvěrstva, bylo by to perfektní. Hlavně už snad moc nebudou hýbat s postavami, i když se dneska "nenápadně" připomněla pro mě naprosto nadbytečná homosexualita Cmírala. Osobně to nechápu a jako by tvůrci vždy přišli s výborným nápadem a pak si řekli, že to je příliš dobré a že to radši zabijou nějakou hovadinou...(10.3.2017)

 • Skuby47
  *****

  Seriál svou první epizodou na mne neučinil nejlepší dojem. Musím své původní hodnocení napravit. Jako by se tvůrci učili za pochodu, úroveň se případ od případu zlepšovala a to jak hereckými výkony, tak dobovou atmosférou, výpravou a kostýmy. Tento případ byl po stránce příběhu excelentní i když milovníkům detektivek bylo dříve než četníkům jasné, kam se ti zmizelí židé poděli. Tento díl byl velmi dobrý, jen s jedinou výhradou. Vraťte nám Tomicovou!(11.3.2017)

 • majky19
  ****

  Nadprůměrná epizoda, kterých v tomto seriálu bohužel k vidění až tak mnoho nebylo. To, že byl příběh natočen podle skutečných událostí mu ještě mnohem více přidává na intenzitě. Je až s podivem, co válka dokázala s lidmi udělat, a jakých zvěrstev se tito "lidé" dopouštěli na druhých v novém poválečném uspořádání. Je vskutku neuvěřitelné, kam až může nenávist člověka dovést a čeho všeho je vlastně schopen, když je zaslepen zlobou a touhou po pomstě.(10.3.2017)

 • mosem
  ****

  Poté, co ze seriálu zmizel komický Sova, snad definitivně zmizela i Hejkalová. Tomicová svoji roli zahrála dobře, ale její hraní bylo už příliš dlouho "monotematické" a vývoj, který by pozitivně ovlivnil seriál se očekávat nedal. Zato Gebert zraje jako víno.Jsem zvědav, zda a kam se bude vyvíjet bigotní Polívka. Příběh má napětí i skoro i překvapivé rozuzlení, i když možná jen z pohledu diváka, který ví že je to detektivka, a ví že se něco muselo stát, a k tomu všemu ještě nahrávají indicie, které jsou časově příliš blízko, aby je divák "zapomněl". Každopádně, poctivý scénář, dobrá režie, dobré herecké výkony. A tudíž i poctivé 4 body.(13.3.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Velmi nemilá věc. Došlo u něj k amputaci ... šourku." Na tom se asi my chlapi shodneme, že to je nemilá věc. Kdo však navštěvuje doupě smilstva a sodomie, což je pěkný výraz pro šantán, ten si o to koleduje. Nicméně já z této epizody nejsem až tak moc nadšený, protože to bylo spíše odpudivé než nějak skutečně zajímavé. Mně zkrátka židovina moc nechutná a navíc jsem si poměrně jistý tím, že negramotní podezřelí by určitě skočili i na mnohem méně rafinovaný špek. Na druhou stranu mě celkem zaujal nový předpisový četník Polívka a zlomyslný velitel Kudyn mi zase vnuknul kacířskou myšlenku, že by mě Četníci ze Slavičína možná bavili o něco lépe.(14.3.2017)

 • - Natáčeno v Jimramově, zámku Lesní Hluboké, mlýnu Štampach, Býkovicích, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Místo, kde najdou spícího Bartoše, je před jeskyní Rozbořenka v Korkořínském dole. (Winster)