• Skuby47
  *****

  Seriál svou první epizodou na mne neučinil nejlepší dojem. Musím své původní hodnocení napravit. Jako by se tvůrci učili za pochodu, úroveň se případ od případu zlepšovala a to jak hereckými výkony, tak dobovou atmosférou, výpravou a kostýmy. Tento případ byl po stránce příběhu excelentní i když milovníkům detektivek bylo dříve než četníkům jasné, kam se ti zmizelí židé poděli. Tento díl byl velmi dobrý, jen s jedinou výhradou. Vraťte nám Tomicovou!(11.3.2017)

 • mosem
  ****

  Poté, co ze seriálu zmizel komický Sova, snad definitivně zmizela i Hejkalová. Tomicová svoji roli zahrála dobře, ale její hraní bylo už příliš dlouho "monotematické" a vývoj, který by pozitivně ovlivnil seriál se očekávat nedal. Zato Gebert zraje jako víno.Jsem zvědav, zda a kam se bude vyvíjet bigotní Polívka. Příběh má napětí i skoro i překvapivé rozuzlení, i když možná jen z pohledu diváka, který ví že je to detektivka, a ví že se něco muselo stát, a k tomu všemu ještě nahrávají indicie, které jsou časově příliš blízko, aby je divák "zapomněl". Každopádně, poctivý scénář, dobrá režie, dobré herecké výkony. A tudíž i poctivé 4 body.(13.3.2017)

 • Pimburger
  ****

  Škoda, že tam komické postavy nechyběly hned od začátku - pak by měl tento seriál hvězd přinejmenším jako Humoresky. Díl se mi samozřejmě líbil jako ostatním a pokud tam nejsou trapné figurky, tak oceňuji jeho provázanost s díly předchozími, stejně jako jakousi ponurost. Na rozdíl od Humoresek tam jsou šmejdi ještě větší šmejdi a jen málo osudů tam končí šťastně. To se mi na seriálu líbí - byla to hnusná doba a kdyby tam ukázali ještě větší bídu a zvěrstva, bylo by to perfektní. Hlavně už snad moc nebudou hýbat s postavami, i když se dneska "nenápadně" připomněla pro mě naprosto nadbytečná homosexualita Cmírala. Osobně to nechápu a jako by tvůrci vždy přišli s výborným nápadem a pak si řekli, že to je příliš dobré a že to radši zabijou nějakou hovadinou...(10.3.2017)

 • mira007
  ****

  Případ inspirovaný skutečným případem - pomalé vyprávění vs hororový nádech. Nakonec největší pozitivum je, že ( přes počáteční šišlavou parodii ) se velitelem stal uvěřitelný Zedníček, jehož civilní projev je tisíckrát lepší než ty karikaturní parodie postav Langmajera Jaškowa ( nechápu jak si v ČT můžou myslet , že vyroběj srandu, když dosaděj směšné trapné postav, které neodpovídají tónu vyšetřovaných případů ). A jestli ty náznaky Cmíralovy orientace se ukážou jak to tady jako vypadá, tak to si taky mohli odpustit.(11.3.2017)

 • kingik
  *

  To zase byl, pičo, díl. Proč se na to ČT nevysere. Ode mě neuvidí ani korunu za koncesionářské poplatky. "Sorry jako", to může platit Babiš. Ztratila se nějaká židovská pizda jménem Sára, pointou bylo, že si ji dva místní bratři dali na snídani, oběd, k večeři. Jeden z bratrů byl trochu "škrtlý" v ksichtě, tak mu na obličej připlácli masku, aby jeho znetvoření nebylo vidět. Samozřejmě neukázali jeho obludnost, to si měl divák domyslet. Nej scény byly ze sklepa, v němž našli okurkové sklenice plné lidského masa. Do většího humusu se už tenhle díl nepustil. Největší prostor byl věnovaný vyšetřovací metodě, která spočívala v tom, že pohřešovaná žena byla nakažená leprou. A tomu, kdo s ní přišel do kontaktu, hrozí také nákaza. Byl to jen trik od vyšetřovatelů, mladá žena neměla lepru. Blbější styl vyšetřování nebyl ani v Případech kapitána Bábovky. A tak se bratři báli možné nákazy, až se doznali ke kanibalským choutkám. Samozřejmě, že to bylo celé průhledné, i největší debil dávno věděl, že ve zmizení mají prsty, možná i v Sáře, dva bratři. Vizuální stránka budí dojem, že se točilo na prošlý materiál. Barevnost je ohavná. Technická stránka zahanbující. Herecké výkony nemyslitelné. Co předvádí Zedníček není na JAMU, ale na hereckou JÁMU. Ten otřesně trapný přízvuk, to amatérské hraní. Mladý Donutil a spol. jen dokreslují fakt, že české seriály jsou mrtvé. Pro mě ano. 1/10(22.3.2017)

 • - Natáčeno v Jimramově, zámku Lesní Hluboké, mlýnu Štampach, Býkovicích, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace